خلق دکوراسیونی زندگی‌ بخش با گیاهان آپارتمانی

خلق دکوراسیونی زندگی‌ بخش با گیاهان آپارتمانی
تزیین و انتخاب دکوراسیون منزل به تناسب سلیقه و امیال درونی هرکس به شکل‌های متفاوتی بروز می‌کند. استفاده از رنگ‌های مختلف، انواع وسایل و ... علاوه بر آن‌که جلوه‌ای از درونیات فرد را نشان می‌دهد، بدون شک بر زندگی و روحیه‌اش نیز تاثیرگذار است. این روزها هم استفاده از گیاهان آپارتمانی در طراحی دکوراسیون منزل، حسابی طرفدار پیدا کرده است. یکی از همان روش‌هایی که تاثیرش بر روح وجان انسان، بسیار فراتر از زیبایی‌های ظاهری‌اش است. سایت شابش در این مقاله قصد دارد به شما بگوید که چگونه با استفاده از گیاهان آپارتمانی، دکوراسیون خانه و آپارتمان ‌تان را زیباتر کنید.

چرا استفاده از گیاهان آپارتمانی یک ایده عالی است؟

 

استفاده از گل و گیاه در خانه، بسیار چشم‌نواز و انرژی‌بخش است. سرسبزی و طروات گیاهان به شادابی خانه و ساکنینش بسیار کمک می‌کند. باتوجه به آلودگی هوا، رشد گیاهان در منزل باعث می‌شود در هوایی پاک و سالم تنفس کنید. استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون خانه نسبت به روش‌های دیگر، از نظر اقتصادی ایده‌ی بسیار به‌صرفه‌تری است. به‌علاوه این روزها که اکثر افراد زندگی در آپارتمان را ترجیح می‌دهند و دیگر به حیاط و باغچه‌ دسترسی ندارند، استفاده از گیاهان آپارتمانی سبب می‌شود فضای دل‌انگیزی در محیط بسته آپارتمان شکل بگیرد. به همین خاطر از هر جنبه‌ای که نگاه کنید، این ایده‌ بسیار جذاب و دلپذیر به نظر می‌رسد.

آیا چیدمان گیاهان آپارتمانی در منزل اصول خاصی دارد؟

 

چیدن گلدان‌ها بدون درنظر گرفتن هیچ اصول و معیاری، نه تنها به زیبایی خانه کمک چندانی نمی‌کند بلکه ممکن است فضا را بی‌نظم و شلوغ نشان ‌بدهد. بنابراین برای ایجاد یک دکوراسیون خیره‌کننده، چیدمان گلدان‌ها را باید به شیوه‌ای انجام دهید تا زیبایی‌شان بیشتر به چشم بیاید و شما هم بیشتر بتوانید از این سرسبزی لذت ببرید. در ادامه نکاتی کاربردی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

⦁    نور را دریابید: بهترین کار این است که گلدان‌هایتان را در قسمت نورگیر منزل قرار بدهید. ازآنجاکه همیشه در طبیعت، گیاهان را در برابر نور می‌بینیم، شبیه‌سازی چنین منظره‌ای در خانه‌تان باعث می‌شود، حس خوبی به شما دست بدهد.

⦁    برای گلدان‌ها جای مشخصی در نظر بگیرید: لازم نیست در تمام خانه گلدان بچینید. یک قسمت مناسب و نورگیر را انتخاب کنید و تمام گلدان‌ها را در همان قسمت قرار دهید. جمع و جور بودن گلدان‌ها در یک قسمت، علاوه بر اینکه زیبایی‌شان را چند برابر می‌کند، باعث ایجاد نظم بیشتری هم در خانه می‌شود.

 

⦁    گلدان‌ها را در یک سطح نچینید: برای اینکه گلدان‌ها در ارتفاع‌های مختلفی باشند، بهترین راه استفاده از پایه‌هایی چوبی است. برای گیاهانی که به نور بیشتری احتیاج دارند، می‌توانید از پایه نردبانی استفاده کنید. رنگ چوب در کنار سرسبزی گیاهان، حس یک طبیعت زنده را به شما القا می‌کند. نکته جالب اینکه می‌توانید از جعبه‌های چوبی میوه استفاده کنید. شما با استفاده از اسپری براق‌کننده به‌سادگی می‌توانید جلوه بیشتری به جعبه‌ها بدهید. به این ترتیب دکوراسیونی ارزان و درعین‌حال بسیار زیبا خواهید داشت.

⦁    به ظاهر گلدان‌ها توجه داشته باشید: گلدان‌های پلاستیکی و مشکی، از زیبایی ظاهری گیاهان‌ کم می‌کنند. بهتر است از گلدان‌های لعابی سفیدرنگ و یا سفالی استفاده کنید. ترکیب رنگ‌های سبز، سفید و قهوه‌ای در کنار یکدیگر بسیار خوش‌جلوه و دیدنی است. همچنین می‌توانید با توجه به رنگ‌آمیزی خانه و وسایل‌تان رنگ‌های دیگری برای گلدان‌ها انتخاب کنید. تناسب رنگ گلدان‌ها با دیگر رنگ‌های استفاده‌شده در منزل، دکوراسیون منزل را منظم‌تر نشان می‌دهد.

⦁    به فکر سلامت گیاهان‌تان باشید: همان‌طورکه می‌دانید برگ گیاهان آپارتمانی معمولا خیلی زود غبار می‌گیرند و کدر می‌شوند. اسپری کردن آب روی گل‌ و گیاه‌ها و انجام گردگیری به‌طور منظم‌، به سلامتی، درخشندگی و زیبایی‌شان بسیار کمک می‌کند.

⦁    سادگی زیباتر است: جمع گلدان‌ها در کنار یکدیگر به اندازه کافی زیباست، به همین خاطر نیازی نیست که در کنارشان از وسایل تزیینی اضافی استفاده کنید. هرچه فضای اطراف گلدان‌ها، خلوت و روشن‌تر باشد، چیدمان شیک‌تر و منظم‌تری خواهید داشت.

 

⦁    از گیاهانی با برگ‌های پهن و بزرگ استفاده کنید: چنین گیاهانی معمولا به رنگ سبز تیره هستند، به همین سبب استفاده از این گیاهان در میان گلدان‌های دیگر تنوع بیشتری به دکوراسیون منزلتان می‌دهد.

⦁    از هنر و خلاقیتتان استفاده کنید: شما می‌توانید با استفاده از رنگ، قلم‌مو و اسپری، گلدان‌های سفالی خام را رنگ‌آمیزی کنید. به‌علاوه استفاده از ظرف‌ و ظروف به‌جای گلدان هم ایده‌ی بسیار خلاقانه‌ای است. کاشتن گیاهان در ظرف‌هایی مانند لیوان‌های بزرگ، پارچ، قوری، سبد حصیری و ...  دکوراسیون جذابی در منزلتان ایجاد می‌کند.

برای خلق یک دکوراسیون زیبا، با استفاده از گیاهان آپارتمانی، امکان ایده‌پردازی‌های بسیاری وجود دارد. ایده‌هایی که هم به جذابیت خانه و آپارتمان‌ کمک می‌کند و هم اینکه شوق و حس زندگی را در دلتان زنده خواهد کرد. البته علاوه بر شیوه چیدمان گل و گیاه‌ها، توجه به روش‌های نگهداری و سلامتی‌شان به مراتب مهم‌تر است. بنابراین حتما درباره روش‌های نگهداری گیاهان موجود در منزل‌تان، اطلاعات لازم را به دست آورید. چراکه زیبایی دکوراسیون خانه و آپارتمان ‌تان در درجه اول به طراوت و شادابی گیاهان بستگی دارد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم