10 ترفند برای داشتن زیباترین دکوراسیون منزل در کم‌ترین زمان

10 ترفند برای داشتن زیباترین دکوراسیون منزل در کم‌ترین زمان
در سال‌های نه‌چندان دور، بیشتر خانه‌ها بزرگ و حیاط‌‌دار بودند. اغلب حوضی وسط حیاط خانه دلبری می‌کرد یا باغچه‌های متعددی گوشه و کنار آن، زیبایی درخت‌ها و گل‌هایشان را به رخ می‌کشیدند و ساکنان خانه نیز حداقل نیمی از روز را در این فضا می‌گذراندند. امروزه دیگر زیاد از حیاط، حوض و باغچه خبری نیست و اغلب ما در آپارتمان ساکن شده‌ایم. مجتمع‌های چندین واحدی با متراژ کم که اگر حواس‌مان نباشد خیلی زود خسته و دلزده‌مان می‌کنند، ولی همیشه راهی هست و در خانه کوچک و آپارتمان هم با استفاده از ترفندهایی می‌توان بهترین دکوراسیون را داشت. در متن زیر به راه‌حل‌های فوری برای بهینه‌سازی دکوراسیون منزل اشاره کرده‌ایم.

سلام به نور و روشنی

حتما آپارتمان شما تعدادی پنجره رو به بیرون دارد. این پنجره‌ها می‌توانند دریایی از نور را مهمان فضای خانه شما کنند. پس حداکثر استفاده را از نور طبیعی ببرید. این نور هم فضا را بازتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد و هم کمک می‌کند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

خداحافظی با وسایل قدیمی و بدون استفاده


به گوشه و کنار خانه نگاهی بیاندازید. حتما چشم‌تان به وسایلی می‌افتد که بدون استفاده در گوشه‌ای قرار دارند و فقط خدا می‌داند قرار است چه مدت دیگری بدون جابه‌جایی همان جا بمانند. از این وسایل دل بکنید. این‌ وسایل فقط دست‌وپاگیر هستند وخانه شما را کوچک‌تر و تنگ‌تر می‌کنند. می‌توانید از طریق سایت‌های فروش وسایل دست‌دوم آن‌ها را به کسانی که نیاز دارند بفروشید و پولش را صرف خرید وسایل کاربردی و زیبا کنید. با این کار می‌توانید یک تغییر چشم‌گیر در دکوراسیون منزل داشته باشید.

فضاهای بدون استفاده ولی دوست‌داشتنی

کمی به دورتادور آپارتمان تان نگاه کنید و ببینید چه فضاهایی تا امروز بدون استفاده مانده‌اند. کنج دیوارها، راهروها، فضای ورودی خانه و... جاهایی هستند که اغلب بدون استفاده می‌مانند. با کمی فکر کردن می‌توانید به این مکان‌ها، کاربری جدیدی بدهید. مثلا وسایل را طوری جابه‌جا کنید که از این فضاها هم استفاده شود یا به فکر ساختن یک کتابخانه در راهروها باشید و یا حتی گل و گیاهان خانه را به این قسمت‌ها منتقل کنید.

آینه‌ای در برابر آینه‌ات می‌گذارم...

معجزه آینه‌ها را دست‌کم نگیرید. آن‌ها می‌توانند زیبایی خاصی به خانه تان ببخشند و از طرفی درخشش ویژه‌ای در آپارتمان تان به‌وجود بیاورند. آینه‌ها فضا را روشن‌تر می‌کنند و در بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک نیز موثر هستند.

مهمانی لامپ‌ها و آباژورها

خسته‌کننده‌ترین خانه ها آن‌هایی هستند که فقط از نورهای سقفی برای روشنایی استفاده می‌کنند. لامپ‌های سقفی باعث یکنواخت شدن فضای آپارتمان می‌شوند. آباژورها، لامپ‌های دیواری و رومیزی می‌توانند رنگ و روی جذابی به خانه بدهند. می‌توانید لامپ‌های ریسه‌ای را که با قیمت‌های ارزان در رنگ‌های مختلف و زیبا، در بازار وجود دارند بخرید و به دیوارها، گل‌ها و... جلوه بهتری ببخشید.


رنگ‌ها معجزه می‌کنند

اگر همه دیوارها یک‌دست سفید هستند و تنوع و زیبایی خاصی ندارد بشتابید و حداقل یکی از دیوارها را رنگ بزنید یا با کاغذدیواری‌های طرح‌دار بپوشانید. رنگی متناسب با دکوراسیون خانه انتخاب کنید و با این روش هماهنگی بیشتری در آپارتمان به‌وجود بیاورید.

حس زندگی با گل‌ها

از گل‌های آپارتمانی با گلدان‌های زیبا در آپارتمان تان استفاده کنید. قدیم‌ترها که خانه‌ها حیاط داشتند، گل‌ها زینت‌بخش خوبی بودند. امروز دیگر حیاط‌ها تقریبا به خاطرات پیوسته‌اند ولی این دلیل نمی‌شود که گل‌ها و معجزه‌ای که می‌توانند در حال و هوای خانه داشته باشند، ندیده گرفته شود. بنابراین می‌توانید روی گل‌های آپارتمانی برای داشتن یک دکوراسیون رویایی حساب کنید.

کوسن‌های ساده و جذاب

خیلی‌ها فکر می‌کنند برای تغییر دکوراسیون آپارتمان باید سرویس خواب، مبلمان و... را عوض کرد و تنها با هزینه زیاد، تغییرات زیبا به‌وجود آورد ولی باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است. با چند عدد کوسن کوچک تک‌رنگ می‌توان جلوه تازه‌ای به مبلمان قدیمی داد و جذاب‌تر و زیباترشان کرد.

گرد فراموشی را از روی ورودی‌ها و راه‌پله‌ها پاک کنید

ورودی  آپارتمان ها و راه‌پله‌ها اهمیت زیادی در زیبایی خانه و جذابیت دکوراسیون دارند. تا حد امکان تمیز نگهشان دارید و از آیتم‌های مختلفی مثل گل و گیاه، حلقه‌های گل، تابلوهای کوچک و زیبا و... برای هر چه زیباتر و جذاب‌تر کردن‌شان کمک بگیرید.  

تغییرات در آشپزخانه و اتاق خواب و سرویس‌ها

همه تغییراتی که گفتیم را در قسمت‌های دیگر خانه مثل آشپزخانه و اتاق خواب‌ها نیز می‌توانید اعمال کنید. با کمی جابه‌جایی وسایل و اضافه و کم‌کردن چیزهای کوچک می‌توانید دکوراسیون این فضاها را نیز تغییر دهید.

جمع‌بندی

حال و هوای خانه باید طوری باشد که انرژی از دست رفته ما را دوباره برگرداند. زمانی که بعد از یک روز سخت و شلوغ به خانه برمی‌گردیم باید احساس خوشایندی داشته باشیم، همچنین دکوراسیون منزل باید به‌شکلی باشد که در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشیم. با استفاده از ترفندهایی که گفته شد می‌توانیم چند وقت یک‌بار فضای خانه را از یکنواختی در بیاوریم و حس تازگی و زیبایی را در منزل به جریان بیندازیم.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم