اخبار شابش

از طجرشت تا تجریش؛ همه چیزهایی که باید از محله تجریش تهران بدانید

از طجرشت تا تجریش؛ همه چیزهایی که باید از محله تجریش تهران بدانید
از خیابان ولیعصر و درخت‌های زیبایش که عبور کنیم به میدان و یکی از محله‌های خوب تهران، یعنی تجریش می‌رسیم؛ محله تجریش یکی از محله‌های مرفه نشین پایتخت است که طرفداران زیادی دارد؛ اگر شما هم برای خرید ملک در تهران به دنبال یک محله خوب با امکانات رفاهی عالی و البته آب و هوایی مطبوع هستید؛ پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با محله تجریش تهران، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

نگاهی به تاریخچه محله تجریش

بر خلاف بسیاری از مناطق پایتخت، تاریخچه محله تجریش بسیار پر و پیمان است. از تجریش با نام طجرشت به عنوان یکی از روستاهای شهرری در تاریخ دوران سلجوقی نام برده‌شده‌است؛ قنات‌های پر آب، آب و هوای خوب و البته وجود امام زاده صالح از دلایل پر رونق بودن این محله از گذشته تا به امروز بوده است؛ پس از انقلاب هم تجریش همچنان اسم خودش را در میان محله‌‌های خوب پایتخت حفظ کرده و با وجود مردمانی اصیل، حفظ یادگارهای گذشته مانند بازار سنتی تجریش و امامزاده صالح در کنار آثار مدرنیته شهری مثل مرکزهای خرید پرشمار، سینما و ... به یکی از محبوب‌ترین محله‌های تهران تبدیل شده است.

به سوی شهری در بالا دست تهران؛ بررسی مسیرهای دسترسی به محله تجریش

تجریش از سمت شرق با حکمت و قیطریه، از سمت غرب با محمودیه و زعفرانیه، از سمت شمال با سعدآباد و جعفرآباد و از سمت جنوب با الهیه همسایه است.
 
با خرید ملک در تجریش، تقریبا به تمام وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی خواهید داشت؛ خطوط مترو و بی‌آرتی به خوبی دسترسی به این محله را پوشش می‌دهند و از طریق ایستگاه خط یک مترو تهران، به راحتی می‌توانید خودتان را به سایر نقاط شهری برسانید؛  اما اگر نگران تردد با خودرو شخصی در این منطقه هستید؛ باید بگوییم که از این محله به راحتی به اتوبان‌های صدر و مدرس می‌رسید؛ همچنین خیابان‌هایی مثل غلام جعفری، فنا خسرو، جلالوند، سعادت آباد، شهرداری و ولیعصر دسترسی شما را به سایر نقاط شهری امکان پذیر می‌کنند؛ بد نیست نگاهی هم به خیابان‌های مهم این منطقه داشته باشیم؛ از خیابان‌های مهم این محله می‌توانیم به خیابان‌های خواجه نوری، تهرانی، فرقانی، بهار آزادی، دهقان، هاله و رضایی اشاره کنیم.

تجریش؛ بهشت اهل خرید و تفریح

کمتر کسی است که با خرید ملک در تهران، برای خرید و تفریح به سراغ منطقه تجریش نرود؛  مراکز خرید محله تجریش ، رستوران های سنتی و البته فست فودهای به روز، بازارچه سنتی تجریش و ... در حوالی میدان تجریش جمع شدند و پایتخت نشین‌ها را به این محله دوست داشتنی می‌کشانند.

اگر دوست دارید برای خرید به این منطقه از تهران سری بزنید می توانید به مجتمع ارگ تجریش واقع در خیابان سعدآباد، پاساژ قائم که در میدان  تجریش واقع شده، مرکز خرید تندیس واقع در خیابان غلام جعفری و پاساژهای کمی کوچکتر مثل البرز، نیکو و بعثت در خیابان شهرداری اشاره کرد. اگر هوس یک خرید سنتی را کردید هم می‌توانید سری به بازارچه سنتی تجریش بزنید. بازار فست فود و غذاهای سنتی هم در تجریش حسابی داغ است و با هر سلیقه‌ای می‌توانید به سراغ یکی از رستوران‌ها یا فودکورت‌های این منطقه بروید و راضی برگردید.

 اگر پس از خرید ملک در محله تجریش، دوست دارید تفریحات ارزان‌تر را تجربه کنید، می‌توانید به سراغ پارک‌ها و بوستان‌های این محله قدیمی بروید؛ ازبوستان‌های مهم  تجریش می‌توان به پارک فدک، منطقه باغ فردوس که دارای کافی شاپ و البته سینما است، بوستان آرزو و بوستان جبهه اشاره کرد.
 
یکی دیگر از جذابیت‌های تجریش وجود امامزاده صالح است که در کنار تکیه بزرگ تجریش و مساجد پرشمار، پناهگاه آرام و امنی برای ساکنین مذهبی منطقه به شمار می‌آید.

نگاهی به بافت و قیمت خانه‌ها در محله تجریش

اگر قصد خرید ملک در تجریش را دارید بد نیست بدانید قیمت خانه‌ها در این منطقه بالاتر از حد معمول است؛ اما با توجه به اصالت منطقه و وجود امکانات رفاهی بسیار، قیمت‌های پیشنهادی برای خرید خانه در این محله معقول به نظر می رسد؛ البته محله‌های سنتی با بافت قدیمی هم در تجریش وجود دارد؛ اگر دوست داید با قیمتی کمتر از قیمت سطح منطقه صاحب خانه بشوید؛ می‌توانید کمی دورتر از میدان تجریش و در مناطق قدیمی و شهرک‌ها به دنبال چنین خانه‌هایی باشید.

 در نهایت محله تجریش تهران، یکی از مناطق مدرن و در عین حال اصیل  پایتخت است؛ اگر دوست دارید در منطقه‌ای با آب و هوایی کمی خنک‌تر و سالم‌تر از سطح تهران زندگی کنید و دسترسی به امکانات شهری از اولویت‌های اصلی شما برای خرید ملک در تهران است؛ بد نیست برای خرید خانه به تجریش سری بزنید.

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم