خبرهای روز

با خانه های A-Frame آشنا شوید

با خانه های A-Frame آشنا شوید
سبک جدیدی از طراحی خانه‌ها در حال افزایش است که به خانه‌های A-Frame یا خیمه ای معروف شده است. این خانه ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم. با شابش همراه باشید.

خانه‌های A-Frame نوع جدیدی از خانه‌ها هستند که امروزه با مخاطبان زیادی خصوصا در امریکا مواجه شده اند. همانطور که از اسم این خانه‌ها برمیاید، طراحی آنها شبیه حرف انگلیسی A بوده و فضای داخلی خانه تشکیل یک مثلث مرتفع را خواهد داد. اگر شما هم از افرادی هستید که به تجربه زندگی در چادر سرخ پوستان علاقه مندید، خانه های A-Frame بهترین گزینه پیش روی شما هستند.


 

ویژگی های خانه های خیمه ای

در حالیکه فرم خیمه ای این خانه کلیدی‌ترین عنصر به کار رفته در آن محسوب میشود، اما برخی دیگر از ویژگی‌ها نیز خانه‌های A-Frame را از بقیه خانه‌ها متمایز میکنند که شامل موارد زیر میشوند: سقف مرتفع و بلند، پنجره‌های بزرگ، فضای باز داخلی، اتاق زیرشیروانی، پیش آمدگی (طره) عمیق بام، لچکی جلو و عقب و دیواره‌های چوبی.


 


 

خانه‌های خیمه‌ای گرچه به علت داشتن پنجره‌های بزرگ و نمایش منظره جذاب محیط در کوهستان‌ها ساخته میشوند، اما ساخت آنها در شهرها نیز رواج یافته است. ریشه محبوبیت چنین خانه‌هایی به جنگ جهانی دوم و سالهای پس از آن برمیگردد. در آن سالها افرادی که دارای پس انداز مناسبی بودند، معمولا از این خانه‌ها به عنوان مکان‌های تفریحی-مسافرتی استفاده میکردند. لازم به ذکر است خانه های خیمه ای دارای قیمت ارزانی هستند و با 35 هزار دلار میتوان مالک یکی از بهترین های آنها شد. 


 

مزایای خانه‌های A-Frame

یکی از مشاورین املاک در منهتن در خصوص مزایای این خانه‌ها مینویسد: خانه‌های خیمه ای دارای پنجره‌های بزرگی هستند و به همین علت نور زیادی را به داخل خانه هدایت میکنند. همچنین به علت داشتن سقف طاق دار، گرم کردن خانه‌های A-Frame نسبت به دیگر خانه‌های هم اندازه ، سریعتر و بهینه تر صورت میپذیرد.


 


 

بهترین خانه‌های خیمه ای نیز نزدیک دریاچه، آبشار و زمین های مسطح ساخته شده اند و فضایی آرامش‌بخش و خانوادگی را بوجود آورده اند. به علت قیمت مناسب، خرید این نوع از خانه‌ها میتواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران و خانه اولی‌ها محسوب شود.


 

خانه های خیمه ای مناسب همه افراد نیست

گرچه خانه‌های خیمه‌ای گزینه ای ایده آل برای خیلی از افراد محسوب میشود، اما در برخی مکان‌ها قابل استفاده نیست. به طور مثال این نوع خانه‌ها از چوب ساخته شده اند و نمیتوانند در مناطقی که دارای موریانه هستند و یا طوفان‌های گرمسیری را تجربه میکنند گزینه مناسبی محسوب شوند.


 


 

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم