اخبار و مقالات ملک

راهکارهایی که امنیت منزل‌تان را تضمین می‌کند

راهکارهایی که امنیت منزل‌تان را تضمین می‌کند
خانه، برای همه ما با واژه‌هایی مثل امنیت و آرامش معنا می‌شود. معنا و مفهومی که بدون هر کدام از این واژه‌ها ناقص خواهد بود. به همین خاطر است که همیشه برای افزایش امنیت خانه‌مان تلاش می‌کنیم. چراکه می‌دانیم این امنیت، سبب آرامش خاطرمان خواهد شد. اگر شما هم برقراری آرامش خانه و خانواده را اولین اولویت زندگی‌تان می‌دانید، توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید. این مطلب به شما کمک می‌کند با راهکارهایی که برای افزایش امنیت خانه موثرتر هستند، آشنا شوید.

راهکارهایی برای تامین امنیت خارجی منزل

  1. راه ورودی منزل‌تان را ایمن کنید
درب ضد سرقت

آمارها نشان می‌دهد در حدود 40% از سرقت‌ها، ورودیِ ناامن به‌عنوان علت سرقت اعلام شده است. بنابراین اگر درِ ورودی خانه یا آپارتمان‌تان قفل مناسبی ندارد، بهتر است آن را تعمیر یا تعویض کنید و همین‌طور از درهای محکم و مقاوم استفاده کنید. البته بهترین راهکار در این زمینه، استفاده از درب ضد سرقتاست. زیرا این درهای امنیتی، مقاومت بالایی دارند، به‌راحتی شکسته نمی‌شوند، قفل‌شان به‌سادگی باز نمی‌شود و حتی در برابر آتش‌سوزی و سیل هم مقاومند. درهایی با طراحی شیک که امنیت ورودی خانه‌تان را تضمین می‌کنند. البته درِ پارکینگ را هم فراموش نکنید. نصب درب ضد سرقت برای پارکینگ هم یکی از راه‌های موثر برای افزایش امنیت خانه است.

  1. دیوارها را حصارکشی کنید
دیوار حصارکشی شده

در منازل ویلایی و حیاط‌دار، دیوارها مهم‌ترین عامل ترغیب سارقان برای ورود به خانه است. بنابراین بعد از نصب درب ضد سرقت بهتر است دیوارها را هم حصارکشی کنید. برای این منظور، حصارهای خاردار بهترین گزینه به حساب می‌آیند. برای تراس و بالکن‌ها هم می‌توانید از نرده‌های برقی استفاده کنید. نرده‌هایی که درحقیقت سیم‌هایی الکتریکی‌ هستند که با ایجاد پالس‌های الکتریکی، به سارق شوک وارد می‌کنند و یا حتی با برقراری ولتاژهای نسبتا زیاد، فرد را به‌طور موقت فلج می‌کنند.

  1. سیستم امنیتی نصب کنید
دوربین مداربسته

سیستم امنیتی منازل، شامل مجموعه‌ای از دوربین مداربسته، دزدگیر و سیستم امنیتی هوشمند است. شما با نصب نرم‌افزارهایی مخصوص روی لپ‌تاپ یا گوشی همراه‌تان می‌توانید این سیستم را کنترل کنید. به این ترتیب هر زمان که خانه نباشید، با ورود هر غریبه‌ای سیستم هشدار فعال می‌شود و این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد. به‌علاوه با نصب دوربین مداربستهمی‌توانید از طریق گوشی هوشمندتان در هر مکانی، از شرایط امنیتی منزل باخبر باشید.

  1. پنجره‌های ضدسرقت نصب کنید
پنجره ضد سرقت

پنجره‌های دوجداره‌ی ضدسرقت به‌راحتی شکسته نمی‌شوند و قفل ایمن‌تری دارند، بنابراین با نصب این پنجره‌ها و استفاده از میله‌های فلزی یا محافظ توری فلزی، می‌توانید تا حد زیادی از ورود سارق به منزل‌تان جلوگیری کنید.

  1. اطراف خانه‌تان را روشن نگه دارید

تاریکی به سارقان کمک می‌کند تا بدون دیده شدن عملیات سرقتشان را راحت‌تر انجام دهند. چراغ‌های امنیتی تایم‌دار بهترین گزینه برای ایجاد روشنایی خارج از منزل و تامین امنیت خانه هستند. با نصب این چراغ‌ها در جلوی در ورودی، حیاط منزل و تراس، کار را برای سارقان سخت‌تر کنید.

 

راهکارهایی برای تامین امنیت داخلی منزل

  1.  
  2. خانه و زندگی‌تان را به معرض نمایش نگذارید

بهترین کار این است که همیشه پرده‌ها را بکشید یا وسایل منزلتان را طوری بچینید که با کنار زدن پرده، اشیا قیمتی در معرض دید نباشند. علاوه بر این، تا حد ممکن وسایلی مثل دوچرخه، موتور، اسکوتر و ... را در حیاط قرار ندهید یا برایشان قفل‌های ایمنی تهیه کنید.

  1. گاوصندوق داشته باشید
گاوصندوق

بهترین راه برای نگهداری پول، جواهر و وسایل گران‌قیمت، تهیه یک گاوصندوق هوشمند است. برای امنیت بیشتر هم بهتر است از یک رمز طولانی استفاده کنید و از انتخاب رمزهای دم‌دستی و ساده به شدت بپرهیزید.

  1. پوشش فضای سبز منزلتان را تنظیم کنید

اگر در اطراف آپارتمان یا حیاط خانه‌تان درخت و بوته‌های انبوه دارید، به‌طور مرتب هرسشان کنید. زیرا گیاهان و بوته‌های انبوه، فضای مناسبی را برای پنهان شدن سارقین فراهم می‌کند و امنیت خانه را به خطر می‌اندازد. بنابراین با هرس کردن شاخ و برگ‌ها، هم مانع پنهان شدن سارق می‌شوید و هم اینکه دید بهتری نسبت به فضای بیرونی منزلتان خواهید داشت.

 

تامین امنیت خانه، درواقع به معنای حفظ جان و مال یک خانواده است. به همین خاطر هزینه کردن برای تهیه درب ضد سرقت، دوربین مداربسته و سیستم‌های امنیتی ازجمله کارهای ضروری برای ایمن شدن هر خانه‌ و آپارتمانی است. علاوه بر این‌ها توجه به نکات ساده‌ای مثل قرار دادن کلید یدکی در اختیار افراد مطمئن، تعویض قفل‌ هنگام ورود به منزل جدید، بررسی منظم عملکرد سیستم امنیتی، جلب توجه نکردن هنگام رفتن به مسافرت و استفاده از سگ نگهبان می‌تواند تا حد زیادی امنیت خانه را تامین کند

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم