اخبار و مقالات ملک

از محله یوسف آباد تهران چه خبر؟

از محله یوسف آباد تهران چه خبر؟
می‌خواهیم شما را با یکی از اصیل‌ترین و پُر‌امکانات‌ترین محله‌های تهران آشنا کنیم. محله یوسف آباد تهران که جزو منطقه 6 شهرداری تهران محسوب می‌شود از بهترین محله‌ها برای سکونت است که طرفداران زیادی هم دارد. در بین محله‌های مرکزی تهران این محله آسان‌ترین مکان برای زندگی است که شما در آن به هر چیزی که بخواهید به‌راحتی دسترسی خواهید داشت و مهم‌ترین خیابان‌های تهران نزدیکتان خواهند بود. یوسف آباد به ویژه از بهترین شرایط برای خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند برخوردار است. پس اگر به‌دنبال خرید یا رهن و اجارۀ خانه هستید این محله را حتما در نظر داشته باشید.

محله یوسف آباد، از گذشته تا امروز 
 بنیان‌گذار محله یوسف آباد شخصی به نام میرزا یوسف مستوفی‌الممالک بود که در حکومت ناصرالدین‌شاه قاجار مقام صدراعظمی داشت. گفته ‌شده است که این محله در ابتدا آبادی‌ای در شمال غربی شهر تهران بود. آبادی زیبای یوسف آباد باغ‌های خوش آب و هوای زیادی داشت. از باغ‌های معروفش باغ کلاه فرنگی، باغ بالا، باغ اندرون، باغ بوستان و ... بودند که با قنات‌های متعددی که در این منطقه وجود داشت آبیاری می‌شدند. بعد از مرگ میرزا یوسف، یوسف آباد به پسرش ‌رسید و چون او قصد داشت به فرنگ برود ملکش را به سپهسالار امیرخان سردار ‌فروخت. بعدها به دلایلی این منطقه به تصرّف دولت درآمد و بین کارمندان دولت تقسیم شد. از باغ‌های یوسف‌ آباد تنها پارک شفق باقی مانده است. اولین خیابان محله یوسف آباد، خیابان یوسف آباد باعث گسترش این محله از جنوب به شمال شد. امروزه بسیاری از خانه‌های قدیمی محله بازسازی شده است ولی هنوز ویلاهای متراژ بالای قدیمی هم در آن به چشم می‌خورد. بافت کلی خانه‌های یوسف آباد در حال حاضر نوساز است.      
     
دسترسی‌های محله یوسف آباد  
 


محله یوسف آباد برای کسانی که به دنبال دسترسی‌های آسان هستند عالی است. از طرف شرقش به خیابان ولی‌عصر و محله عباس آباد می‌رسد، در غربش بزرگراه کردستان و محله امیرآباد قرار دارد، از سوی شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک دسترسی دارید و از طرف جنوب می‌توانید به خیابان دکتر فاطمی بروید. خیابان‌هایی که گفته شد بهترین دسترسی‌ها را دارند و بیشتر اداره‌ها یا مراکز تجاری و تفریحی تهران به شما نزدیک خواهد بود. با وجود امکانات حمل و نقل عمومی مثل ایستگاه مترو و بی آر تی رفت و آمد آسانی به محل کار یا تحصیل خود خواهید داشت.  
مزایای سکونت در محله یوسف آباد 
دسترسی‌های آسان که به آن اشاره کردیم، سکونت در آپارتمان‌های مجهز و خوش‌ساخت، نزدیکی به مراکز خرید و تفریح‌گاه‌ها، امکانات عالی آموزشی و درمانی بخشی از مزایای سکونت در محله یوسف آباد تهران است.   
  
محله یوسف آباد، فراوانی رفاه و امکانات  
 


هر نوع امکان آموزشی، درمانی، تجاری یا فرهنگی که فکرش را بکنید در محله یوسف آباد وجود دارد.  
بزرگتری پارک تفریحی محله، پارک معروف شفق است. پارک‌های کوچکتری هم در یوسف آباد مثل پارک قزل‌قلعه در انتهای خیابان جهان‌آرا دیده می‌شود.  
از نظر امکانات آموزشی محله یوسف آباد بی‌نظیر است. بهترین مدارس شناخته شدۀ تهران را در این محله می‌توانید پیدا کنید. مدرسه پویش، دبستان شهید مصطفی خمینی، مجموعه مدارس سلام، مدرسه همت، دبیرستان دخترانه سادات گوشه از جملۀ آن‌هاست. آموزشگاه‌هایی مثل آموزشگاه زبان سفیر، شکوه، مرکز تخصصی زبان‌های خارجی اسپیکان و ... همچنین آموزش‌گاه‌های هنری و فرهنگی، مراکز فرهنگی‌ای مثل مرکز فرهنگی شفق، شهر کتاب و ... نیازهای آموزشی و فرهنگی شما و فرزندانتان را برآورده می‌کنند. هنرستان ناشنوایان باغچه‌بان هم با سالیان سال تجربه در حیطۀ آموزش ناشنوایان در میدان سید جمال‌الدین اسدآبادی از میادین محله یوسف‌آباد واقع شده است.   
مجتمع تجاری رز در خیابان اسدابادی، پاساژ معروف هنر، پاساژ فرهنگ از جمله مراکز خرید محله‌یوسف آباداند که به دلیل تنوع محصولات و نزدیکی به مرکز شهر از همه سو مشتری‌ها را به خود جذب می‌کنند. علاوه‌ بر این مراکز مهم، دو بازار میوه و تره‌بار در محله وجود دارد. مغازه‌های محلی متعدد هم جا به جا دیده می‌شوند و به راحتی می‌توانید مایحتاجتان را از آن‌ها تهیه کنید. 
 وجود چهار بیمارستان با بهترین امکانات در یوسف آباد نیازهای درمانی شما را برآورده می‌کند که عبارت‌اند از:  بیمارستان فوق‌تخصصی هاجر، بیمارستان فوق‌تخصصی محب کوثر، مرکز آموزشی و درمانی حضرت فاطمه و بیمارستان شهرام. به جز این‌ها کلینیک‌ها و درمان‌گاه‌های متعدد دیگری هم در محله وجود دارد.   
قیمت مسکن در محله یوسف آباد  
با توجه به امکانات متعدد محله یوسف آباد تهران و خانه‌های نوساز و مجهزش میانگین قیمت‌ها در آن بالاست که با در نظر گرفتن شرایط مکانی و راحتی زندگی در این خانه‌ها مناسب است. قیمت مسکن در این محله از متری 7 میلیون تومان تا متری 16 میلیون یا بیشتر متغیر است.  
سخن آخر   
 


محله یوسف آباد تهران از جمله محله‌های با اصالت در مرکز شهر تهران با بهترین امکانات رفاهی است. خانه‌های محله یوسف آباد عمدتا نوساز و مجهز هستند و دسترسی به خیابان‌های اصلی شهر تهران رفت و آمد به اماکن مهم را آسان می‌کند. خرید ملک در یوسف آباد ارزش بالایی دارد و سکونت در این محله زندگی راحتی را برای شما رقم می‌زند. اگر دارای فرزند هستید و به دنبال خرید یا رهن و اجاره یک منزل مناسب برای سکونت، یوسف‌آباد برای شما یک انتخاب ایده‌آل است.   

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم