خبرهای روز

افزایش وام مسکن مهر به 50 میلیون تومان محقق می شود؟

افزایش وام مسکن مهر به 50 میلیون تومان محقق می شود؟
مسکن مھر در کشور ما داستان طولانی دارد؛ از اختصاص 45 درصد از کل اسکناسی که از ابتدای تاریخ ایران چاپ شده به این طرح تا نبود زیرساخت ھا و امکاناتی مانند آب، برق، مدرسه، درمانگاه و ... که به بی میلی متقاضیان برای زندگی در این واحدھا منجر شده است، از جمله مسائلی است که این طرح را با چالش ھای بسیاری مواجه کرده است.اما با وجود تمام مشکلاتی که در طرح و اجرای پروژه مسکن مھر باقی مانده، دولت تصمیم گرفت تا با تأکید بر تکمیل هرچه سریعتر خدمات زیربنایی و روبنایی مورد نیاز و با اختصاص تمام اعتبارات موجود به این طرح، پرونده مسکن مھر را تا پایان سال جاری ببندد.

تصمیم دولت بر افزایش سقف تسهیلات تا 50 میلیون تومان

علی رغم تلاش های صورت گرفته طی سال های اخیر برای حل مشکل کمبود منابع مالی، با اتکا به منابع داخلی در راستای تکمیل، افتتاح و بهره برداری از واحدهای طرح مسکن مهر در برخی مناطق کشور،به نظر می رسد این راهکارها نتوانسته تمامی مشکلات را برطرف کند. چراکه گفته می شود دولت برای تحقق وعده خود مبنی بر بستن پرونده مسکن مهر تا پایان امسال، در تلاش است تا سقف تسهیلات مسکن مهر را افزایش ‌دهد.در همین رابطه از دولت خبر می‌رسد که پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به 50 میلیون تومان برای برخی شهرها، به منظور خاتمه دادن به پرونده مسکن مهرهای فاقد مسئله، در حال ارائه به بانک مرکزی است و احتمال دارد که این پیشنهاد مورد موافقت قرار گیرد.

 

جمع بندی

قرار است پروژه‌های مسکن مهر باقیمانده در کشور که تعداد آنها 500 هزار واحد اعلام شده تا پایان امسال به اتمام برسد. طی 7 ماه اخیر حدود 80 هزار واحد از این طرح به اتمام رسیده و افتتاح شده است.با افزایش سقف تسهیلات احتمالا پرونده مسکن مهرهای بدون مسئله بسته خواهد شد، اما نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که بار بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر بر دوش متقاضیانی قرار می گیرد که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند.

 

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم