6 باید و نباید مشتری یابی آسان!

6 باید و نباید مشتری یابی آسان!
آیا از فکر مشتری یابی املاک و مستغلات بیزار هستید؟ آیا نمی دانید از کجا شروع و چه کار کنید؟ 6 گام عملیاتی ارائه شده تا به شما کمک کند نگرش ها و اقدامات مشتری یابی خود را مجددا طراحی کنید...

 

آیا از فکر مشتری یابی املاک و مستغلات بیزار هستید؟ آیا نمی دانید از کجا شروع و چه کار کنید؟ 6 گام عملیاتی ارائه شده تا به شما کمک کند نگرش ها و اقدامات مشتری یابی خود را مجددا طراحی کنید:

1) با شروع یک برنامه عملیاتی واقعی بر «فوبیای مشتری یابی» غلبه کنید. برداشتن گوشی تلفن ممکن است سودمند باشد اما با یک برنامه، نتایج تان تاثیرگذارتر خواهد بود. طرح تان باید شامل یک لیست هدفمند از تماس ها،فایل ها،اشخاص ،ایمیل، پست و ویدیو باشد.

2) مشتری یابی را یک اتفاق تمام وقت در نظر نگیرید. استفاده از« قانون 30 دقیقه ای» را در نظر داشته باشید. این استراتژی توصیه می کند که گوشی تلفن را بردارید و بعد از رسیدن به محل کارتان در عرض 30 دقیقه تماس های مشتری یابی را انجام دهید. به محض اینکه طرح تان، گروه هدف و متن تان را تهیه کردید، این قانون 30 دقیقه ای به شما کمک می کند پیش از اینکه موفق به تاخیر انداختن شوید، وارد عمل شوید. کارشناس، شابش، می گوید «سعی کنید تماس های تان را بصورت یک بازی ویدیویی انجام دهید. اگر قهرمان تان کشته شد، تماس دیگری بگیرید و بازی دیگری را شروع کنید». او پیشنهاد می کند که برای شروع و راه افتادن یک تماس آسان بگیرید. وقتی تماس های تان را بصورت مستمر در ابتدای هر روز انجام دهید، مشتری یابی تان راحت تر خواهد شد و نتایج این عادت خوب افزایش در تولید خواهد بود.

3) بازده سرمایه گذاری در وقت تان که از مشتری یابی بدست می آورید را پیگیری کنید. این اقدام انگیزه تان را برای ادامه این پروسه مستمر تقویت خواهد کرد. این بازگشت سرمایه ثابت شده است، بنابراین می دانید که هر تماسی که می گیرید خیلی سریع شما را به سود می رساند!

4) دسته ها یا بخش های زمانی کوتاه مشتری یابی را در برنامه هر روز خود وارد کنید. ابتدا با زمان بندی یا بخش های زمانی کوتاه شروع کنید و بعد از اینکه اعتماد به نفس و نتایج مثبت تان بیشتر شدند، مدت هر بخش زمانی را افزایش دهید. مخصوصا وقتی از کمک شرکای استراتژیک خود استفاده می کنید.

5) بازار کساد را مسئول نبود سرنخ ندانید، بلکه میزان اطلاعات، تحقیق و جستجویی که به دسترسی به جوامع تان اختصاص داده اید تعیین کننده است. اگر در 90 روز تا 6 ماه گذشته در کد پستی تان میزان فروش صفر بوده است، حق باشماست. اگر این چنین باشد، بهتر است برای مشتری یابی سراغ یک منطقه فعال تر بروید. در بیشتر موارد حتی در مناطق کساد سرعت، فروش وجود دارد، پس چرا آن را از آن خود نکنید؟

6) آیا از کانال های رسانه های اجتماعی نظیر فیسبوک استفاده می کنید اما به نتایج قابل توجه دست نیافته اید؟ اطلاعات آگهی فروش پست نکنید، مناسبت ها و نکته های سبک زندگی مرتبط با منطقه اطراف آگهی فروش تان پست کنید و اشتیاق بیشتری را مشاهده کنید! ماه های بعد را در تقویم خود چک کنید و اطلاعات مربوط به مناسب ها و گردهمایی ها در پارک نزدیک منطقه تان پست کنید نه اطلاعات درباره خودتان و آگهی فروش تان. تقویم بازاریابی و مطالب مهم تان را از قبل تهیه کنید تا یک برنامه آسان برای پست کردن داشته باشید و به شما کمک کند منبع قابل مراجعه در منطقه تان تبدیل شوید.

اگر دچار عارضه عدم تمایل به تماس گرفتن شده اید، بدانید که این پدیده ایست که تنها در ذهن شما اتفاق می افتد. می توانید کمی با تغییر نگرش آن را حل کنید! وقتی خدمات ارزشمند به جامعه تان ارائه می کنید، مشتری یابی از درخواست به خدمت رسانی تبدیل می شود! در زمینه مشتری یابی خبره تر شوید، و خواهید دید که خیلی راحت فروش بیشتری خواهید داشت.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم