7 گام برای تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی

7 گام برای  تبدیل مشتری احتمالی به مشتری  واقعی
از یک مشاور املاک و مستغلات بپرسید آنها هر روز به چه چیز نیاز دارند، پاسخ شان به احتمال زیاد این است «من به سرنخ های بیشتری نیاز دارم!» اما اگر آنچه واقعا نیاز دارید....

از یک مشاور املاک و مستغلات بپرسید آنها هر روز به چه چیز نیاز دارند، و پاسخ شان به احتمال زیاد این است «من به سرنخ های بیشتری نیاز دارم!»

1. مهم ترین اقدام ایجادکانال های مناسبی است که شما را به عنوان منبع، کارشناس و قدرت تبدیل مشتریان احتمالی به مشتریان واقعی جلوه دهند. آیا از وب سایتی استفاده می کنید که قابلیت جذب مشتری و ارتباط با مشتری را به شما می دهد؟ در استراتژی جذب مشتری احتمالیتان مهم است که وب سایتی در اختیار داشته باشید تا قسمت جذب مشتری را برای تان انجام دهد. برای انجام این کار بصورت آسان و مطمئن، سایت شابش را به منظور یکپارچه سازی و ادغام کامل تولید مشتری، ارائه مشتری و مدیریت مشتری چک کنید. وقتی خدمات بیشتر برای حفظ و افزایش مشتری در سایت تان ارائه نمی دهید، مشتریان احتمالی تنها نگاه گذرا به سایت تان می اندازند و می روند.

2. آیا اطلاعات و داده هایی ارائه می کنید که باعث ایجاد تمایز در محیط بازارتان می شود؟ یکی از بهترین راه ها برای متمایز کردن خودتان در بازار، تخصص پیدا کردن در یک حوزه خاص است، مانند تبدیل شدن به یک متخصص ارشد.وقتی در یک بخش خاص تخصص دارید، به احتمال زیاد برای آن دسته از مشتریان احتمالی جذابیت پیدا می کنید که آن تخصص را در بازاریابی و حضورتان را در فضای اینترنت مشاهده کرده باشند. اعتماد به تخصص تان در نهایت می تواند منجر به فروش شود.

3. برای اطمینان از اینکه بعد از جذب اولیه مشتری احتمالی، آن مشتری به مشتری واقعی تبدیل شود، گام بعدی اجرای یک کمپین تقویت کننده و پایدار است. پروسه شما باید شامل ایمیل های خودکار از وب سایت تان، ارسال پیام از طریق کانالهای رسانه اجتماعی تان، ایمیل های مستقیم، وبلاگ های ویدیویی و یا سایر کمپین های بازاریابی شود. کلید واقعی در اینجا ثبات است. تا وقتی آن مشتری احتمالی برای تان پول سازی نکرده است، کوتاه نیایید!

4. روند تبدیل مشتری احتمالیتان به مشتری واقعی را پیگیری کنید. گرچه مشتری ها یک منبع عالی هستند، اما پیگیری مشتری های ضعیف وقت، انرژی و منابع تان را هدر می دهد.. رایج ترین ابزار رایگان به احتمال زیاد گوگل آنالیتیک (سرویسی از گوگل که به کمک آن مدیران سایتها می توانند آمار سایت خود را تحلیل کنند) است. با این حال، برای داده های دقیق و اتوماتیک، به یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا پنل مدیریت نیاز دارید تا از این طریق اطلاعات دقیق را در مورد جایی که باید وقت، توجه و پول تان را صرف کنید بدست آورید. شابش اصل حقیقت را در مورد بهترین ابزار پنل مدیریت که متناسب با نیازهایتان است به اشتراک گذاشته است.

5. استراتژی شما برای حفظ مشتری و ارتباط مجدد چیست؟ آمارها در مورد مشاورینی که حتی با مشتری هایشان تماس می گیرند، دقیق نیست. «لایک شدن» ممکن است حس خوبی به شما بدهد اما حساب بانکی تان را پر نمیکند! بیشتر مشاورین املاک از فیسبوک برای شناخته شدن استفاده می کنند اما شناخته شدن برندتان بطور مستقیم صورت حساب هایتان را پرداخت نمی کند. از صفحه کسب و کار فیسبوک تان برای تبلیغ مناسبت ها و رویدادها، افزایش پست ها و ارائه اطلاعات قابل دانلودی استفاده کنید که اهمیت زیادی برای بازار هدف تان دارند. به عنوان مثال، یکی از مشاورین املاک یک صفحه تجاری در فیسبوک برای منطقه مشتری یابی خود راه اندازی کرد و از این صفحه برای تبلیغ رویدادهای اجتماعی و مسائلی که تاثیر و مزیت مستقیمی برای منطقه اش داشتند استفاده کرد.

6. بدون یک اقدام کلیدی تخصص خود را به دیگران عرضه نکنید. وقتی واقعاً در موردش فکر می کنید، تنها چیزی که واقعا مجبورید بفروشید، تخصص تان آن هم تنها با روش خودتان است. وقتی هر نوع اطلاعات یا گزارش ارائه می کنید، تنها هزینه برای بیننده این است که اطلاعات تماس خود را برای دریافت خدمات شما تحویل دهد. این مسئله مستلزم «درخواست انجام فعالیت» در هر فرصت و در هر کانالی می باشد که اطلاعات تماس مشتری احتمالی را برای ادامه ارتباط ثبت کند. وقتی گزارش های خاص نظیر ارزش خانه های محلی، گزارش بازار، گزارش ماهانه یا فصلی در مورد خانه های فروخته شده، خانه های در حال انتظار و خانه های فعال برای یک منطقه بسیار خاص ارائه می کنید می توانید اطلاعات تماس آنها را ثبت کنید. راه حل این است که این اطلاعات را در ازای یک آدرس ایمیل منتشر کنید. اگر پایگاه داده و فهرست مشتریان احتمالی خود را تهیه نکرده اید، تخصص و درآمدتان را به رایگان در اختیار دیگران قرار خواهید داد. برای تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی، گزینه هایی در اختیار مشتری قرار دهید تا حفظ ارتباط زنده را از میان آنها انتخاب کند. 

7. از قدرت تایید ضمنی استفاده کنید. هیچ چیز به اندازه افراد واقعی که تجارب خوب شان را به اشتراک گذارند، به تبلیغ و ترویج یک کسب و کار کمک نمی کند. از قدرت نفوذ توصیه های خوب هم در فضای اینترنت و هم خارج آن به نفع خود استفاده کنید. از لینکدلین، وب سایت تان یا از ویدیو برای ارائه و دریافت توصیه استفاده کنید.

وقت آن است تا از هر مشتری احتمالی برای کسب موفقیت استفاده کنید. از این نکات استفاده کنید و در زمینه تسلط بر مشتری خبره شوید.

 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم