7 نکته وبلاگ نویسی برای مشاوران املاک و مستغلات

7 نکته وبلاگ نویسی برای مشاوران املاک و مستغلات
پست مهمان امروز با عنوان «از یک کارشناس بپرسید» از بیل گست، یک وبلاگ نویس مشهور در زمینه املاک و مستغلات است که نکته ها و ترفندهایش را با خریداران، فروشندگان و سایر مشاوران به اشتراک می گذارد. این مقاله یک منبع عالی هم برای آنهاییست که می خواهند ساخت یک وبلاگ املاک و مستغلات را شروع کنند و هم آنهایی که یک وبلاگ دارند اما می خواهند آن را ارتقا دهند!

وبلاگ نویسی یک راه فوق العاده برای مشاوران املاک و مستغلاتی است که می خواهند کسب و کارشان را ارتقا دهند و تصویر مثبتی را در ذهن مشتریان بالقوه و سایر کارشناسان ایجاد کنند. اما برای اینکه وبلاگ نویسی خوب جواب دهد، باید آن را درست انجام دهید. صرفاً نوشتن متن های تصادفی هر زمان که احساس نیاز کردید نتیجه ای که می خواهید را به شما نخواهد داد. موفق ترین وبلاگ نویسان خیلی خوب می نویسند و می دانند چگونه مطالب شان را به بازار عرضه کنند. یک وبلاگ عالی املاک و مستغلات به سوالاتی که مردم در فضای اینترنت جستجو می کنند پاسخ خواهد داد.


1. یک پلت فرم بزرگ انتخاب کنید

وقتی بحث پلت فرم های وبلاگ نویسی به میان می آید، گزینه های زیادی پیش رو دارید. یکی از محبوب ترین پلت فرم ها برای وبلاگ نویسی کسب و کار، وردپرس است. می توانید از وردپرس برای نوشتن و انتشار وبلاگ هایتان استفاده کنید-آن هم بصورت کاملاً رایگان.

وردپرس بسیار محبوب است به این خاطر که تمام ابزاری که برای نوشتن وبلاگ تان، اضافه کردن تصاویر یا ویدیو، مناسب ساختن آن برای اهداف SEO و انتشار نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین وردپرس قابل تنظیم است. می توانید سرتیتر، گرافیک و سایر قابلیت های قابل تنظیم را اضافه کنید که شما را در رقابت از رقبا جلو می اندازد. اگر به شروع وبلاگ نویسی برای املاک و مستغلات علاقه مندید، باید در وردپرس تغییر ایجاد کنید.2. در مورد موضوعاتی بنویسید که علاقه محلی و ملی را برمی انگیزند.

وبلاگ نویسی تنها در مورد جذب مخاطبان است. وقتی موضوعی که می خواهید در موردش بنویسید را انتخاب میکنید، باید به این فکر کنید آیا می خواهید خوانندگان هم در سطح محلی و هم ملی جذب کنید. لازم نیست در زمینه هر پستی پیشتاز باشید اما باید سعی کنید همیشه در زمینه موضوعات محلی و ملی کار کنید.

هنگام نوشتن در مورد قیمت مسکن، باید در مورد این موضوع صحبت کنید که تا چه اندازه قیمت های محلی تان با قیمت های ملی قابل مقایسه هستند. گاهی اوقات می توانید در مورد محله های مختلف بنویسید، درحالیکه مواقع دیگر می توانید در مورد موضوعات کلی و عمومی املاک و مستغلات بنویسید، مانند نحوه آماده سازی بازرسی خانه برای خریدار.

فکر می کنید چند بار یک صاحب خانه این سوال را قبل از عرضه خانه اش به بازار یا بلافاصله بعد از قبول پیشنهاد پرسیده است؟ پاسخ تعداد دفعات زیاد است! این مسئله منجر به نکته بعدی وبلاگ نویسی برای مشاوران املاک و مستغلات می شود، یعنی پاسخ دادن به سوالات محبوبی که در گوگل یا سایر موتورهای جستجو تایپ می کنید.

3. پاسخ به سوالاتی که مردم از گوگل می پرسند

خریداران و فروشندگان وقتی سوالی در مورد املاک و مستغلات دارند، به سراغ اینترنت می روند. بیشتر آنها قبل از اقدام به پرسیدن سوال شان از مشاور املاک، آن را از گوگل می پرسند. شما می خواهید وقتی مردم جستجو می کنند وبلاگ شما در صدر قرار گیرد تا از این طریق با وبلاگ تان به سوالات شان پاسخ دهید. گوگل ابزاری ارائه می دهد تا در مورد پرجستجوترین کلمات و عبارات اطلاعات بدست آورید، ابزاری که اگر می خواهید تعداد بیشتری از مردم را هدف قرار دهید، باید با آنها آشنا باشید.

 

4. به یک کارشناس محلی تبدیل شوید.
شما می خواهید از سایر مشاوران املاکی که وبلاگ نویسی می کنند برتر باشید. یکی از ساده ترین راه های انجام این کار تبدیل شدن به یک کارشناس در محله ها و اجتماعات محلی تان است. احتمالا در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد منطقه تان دارید. این اطلاعاتی است که مردم در فضای اینترنت جستجو می کنند. وبلاگ هایی بنویسید که دانش محلی تان را پوشش می دهند. اگر مردم فکر کنند در منطقه ای که می خواهند خرید یا فروش انجام دهند متخصص هستید، به احتمال زیاد شما را به عنوان مشاور املاک شان استخدام می کنند. یکی از بهترین راه ها برای خلق کسب و کار، داشتن صفحات اجتماعی املاک و مستغلات برای تمام شهرها یا شهرستان هایی است که بصورت محلی پوشش می دهید. این یک راه عالییست تا نشان دهید مشاور املاکی هستید که باید به سراغش بروند.
اطلاعات مربوطه را در رسانه اجتماعی به اشتراک گذارید و جایگاه خود را به عنوان کارشناس محلی تثبیت کنید. وب سایت موبایل پسند ما را با ادغام رسانه اجتماعی و وبلاگ امتحان کنید.


5. با بازاریابی رسانه اجتماعی آشنا شوید
رسانه اجتماعی موضوعی است که هر وبلاگ نویس املاک و مستغلات باید با آن آشنا باشد. کانال های متعددی هستند که مردم در حال حاضر از آنها استفاده می کنند نظیر فیسبوک، گوگل پلاس، Pinterest، توئیتر و لینکداین. شما می خواهید حضورتان را در این اجتماعات آنلاین تثبیت کنید به این خاطر که پلت فرم کاملی برای تبلیغ وبلاگ تان هستند.

نکته ای که باید هنگام شروع به کار با رسانه اجتماعی به یاد داشته باشید این است که مردم به این خاطر که می خواهند چیزی به آنها فروخته شود در اجتماعات رسانه های اجتماعی شرکت نمی کنند. آنها می خواهند با سایر مردم ارتباط برقرار کرده و اطلاعاتی در مورد شرکت ها و شخصیت های مورد علاقه شان بدست آورند. سعی نکنید به زور کالا یا ملک تان را بفروش رسانید، که در این حالت یا طرد می شوید یا نادیده گرفته می شوید. در عوض به یک عضو مفید اجتماع تبدیل شوید و اطلاعات مفید را به دیگران ارائه کنید. با گذشت زمان تلاش هایتان نتیجه بخش خواهد بود. در اینجا چند نکته برای وبلاگ نویسان املاک و مستغلات که از شبکه های رسانه اجتماعی برتر استفاده می کنند ارائه شده است:

Pinterest: در اینجا در خصوص نحوه استفاده از Pinterest برای املاک و مستغلات راهنمایی می شوید. Pinterest یکی از مطلوب ترین پلت فرم های اجتماعی است که دلیلش قابلیت به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای یک مدت زمان طولانیست. بعید است سایر سایت های اجتماعی که در آنها حجم مطالب بالاست، مطلب به اشتراک گذاشته شده بیش از چند روز ماندگار باشد.

گوگل پلاس: بدون شک گوگل پلاس یکی از محبوب ترین پلت فرم ها برای ایجاد ارتباط با سایر مشاوران است. گوگل پلاس بسیار شبیه فیسبوک اما کمی حرفه ای تر است. شما واقعا می توانید با اتصال به سایر متخصصان حرفه ای، بازدید کنندگان بیشتری به وبلاگ تان هدایت کنید. در اینجا در خصوص نحوه استفاده از گوگل پلاس برای املاک و مستغلات، نکاتی ارائه شده است.   

لینکدلین: لینکداین مکان عالی دیگر برای مشاورین املاک و مستغلات است تا مردم را به سمت وبلاگ شان جذب کنند، با این حال بیشتر مشاوران نحوه استفاده صحیح از آن را نمی دانند. در اینجا راهنمایی عالی در مورد نحوه استفاده از لینکدلین برای املاک و مستغلات ارائه شده است. برخی از نکات مفید در مورد باید و نباید ها در این پلت فرم را یاد بگیرید.

توئیتر: بدون شک بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات نحوه استفاده صحیح از توئیتر را بلند نیستد. اگر توئیتر بدرستی استفاده شود می تواند یک ابزار عالی برای جذب مردم به وبلاگ تان باشد!

فیسبوک: فیسبوک هنوز هم محبوب ترین رسانه اجتماعی است، بنابراین به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات استفاده از فیسبوک برای قابل رویت تر ساختن وبلاگ تان کاملا منطقیست. در اینجا چند نکته بسیار عالی برای استفاده از فیسبوک برای یک مشاور املاک ارائه شده است.

یافتن برخی از محبوب ترین گروه های املاک و مستغلات در فیسبوک، راه دیگر برای جذب بازدیدکننده به وبلاگ تان است.

هرگز قدرت رسانه های اجتماعی برای وبلاگ خود را دست کم نگیرید. این نوع ارتباط هر سال قوی تر می شود. مردم هر روز بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف استفاده از شبکه های اجتماعی می کنند!

6. ارتباط سازی با سایر وبلاگ نویسان املاک و مستغلات

همانطور که شروع به ساخت وبلاگ تان می کنید، باید سعی کنید روابط مثبت و سودمندی را با سایر وبلاگ نویسان املاک و مستغلات برقرار کنید. لینک ها یک بخش مهم SEO هستند و اشاره دوستانه یک وبلاگ نویس دیگر به وبلاگ شما می تواند بازدیدکننده های بیشتری به وبلاگ تان سوق دهد. همچنین، جامعه آنلاین از جمله دوستان تان می توانند کمک زیادی به پررنگ تر ساختن حضورتان در اینترنت کنند. ایجاد روابط خوب با دیگران باید یک بخش بزرگ برنامه ریزی شما برای رسانه اجتماعی املاک و مستغلات تان باشد.

یا اینکه می توانید به راحتی تصویر بدی بوجود آورید که اگر ناخوشایند به نظر برسید و ارتباط با شما خوشایند نباشد، به اعتبارتان آسیب خواهد زد. شما می خواهید دیگران مخصوصا دوستان تان شما را دوست بدارند-حداقل اگر می خواهید به کسب و کارتان رونق بخشید. در واقع، تنها دلیل من برای نگارش این مقاله در شابش به خاطر ارتباطی است که بین ما ایجاد شده است.

 

7. اصول اولیه SEO و بازاریابی محتوا را یاد بگیرید

بهینه سازی موتور جستجو seo روش بهینه سازی وب سایت تان برای موتورهای جستجو است. اگر بتوانید آن را مدیریت کنید می توانید کاری کنید گوگل وبلاگ شما را در صفحه نخست نتایج جستجو قرار دهد. این کار نیاز به زمان و انرژی دارد، پس انتظار نداشته باشید یک شبه اتفاق بیفتد. اما اگر نحوه کار کردن با SEO را یاد بگیرید و در وبلاگ تان به کار ببندید، شانس بهتری برای قرار دادن وبلاگ تان در چند صفحه اول نتایج جستجو دارید.

SEO چیزیست که هرگز نباید دست کم گرفته شود. درک و استفاده از تاکتیک های خوبSEO جاییست که می توانید وبلاگ تان را از متوسط بودن به استثنایی بودن تبدیل کنید. می توانید بهترین مطالب را در وبلاگ تان قرار دهید البته اگر کسی بتواند آن را پیدا کند، در غیراینصورت فرصت ها را از دست خواهید داد. یاد گرفتن استراتژی SEO هم در محل و هم در خارج از محل، مهم است.

در صورتی که وب سایت های مشاور املاک تان از نظر جستجو بهینه شده باشند می توانید از رقبا پیشی بگیرید. وب سایت های بهینه سازی شده را امتحان کنید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم