یک مشتری احتمالی بدست آورده ام! اکنون چه باید کرد؟

یک مشتری احتمالی بدست آورده ام! اکنون چه باید کرد؟
این اولین پست وبلاگ یک سری جدید است که به اعضای سایت شابش کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های مختلف حساب های شابش بدست آورند. اگر تازه به ما ملحق شده اید یا مدتیست با ما هستید، پست های شابش به شما یاد می دهند چگونه عضویت تان را بهینه سازی کنید

این اولین پست وبلاگ یک سری جدید است که به اعضای سایت شابش کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های مختلف حساب های شابش بدست آورند. اگر تازه به ما ملحق شده اید یا مدتیست با ما هستید، پست های شابش به شما یاد می دهند چگونه عضویت تان را بهینه سازی کنید.

 

 

در تماس باشید

اکنون که چیزهای بیشتری در مورد مشتری احتمالی جدیدتان می دانید، می توانید تصمیم بگیرید چگونه ادامه دهید. شابش دارای چندین ابزار مدیریت مشتری احتمالی است که به شما کمک می کند مشتری احتمالیتان را به مشتریان واقعی تبدیل سازید.

می توانید یا بطور مستقیم با مشتری های جدیدتان تماس بگیرید یا به آنها ایمیل بزنید، وضعیت آنها را به عنوان مشتری احتمالی چک کنید، آنها را به یک گروه مشتریان احتمالی اضافه کرده و یا یک کمپین چکه ای راه اندازی کنید. در این قسمت اطلاعات بیشتری در مورد هر گزینه وجود دارد:

·        تماس مستقیم: می توانید از اطلاعات تماس در صفحه نمایش مدیریت مشتری احتمالی برای ایمیل زدن یا تماس مستقیم با مشتریتان استفاده کنید. اگرآنها با شما تماس گرفته اند تا اطلاعات بیشتری از شما درخواست کنند، این ایده بسیار خوبیست. اما اگر تنها یک دقیقه در صفحه اصلی شما ماندند، اصلا ایده خوبی نیست؛ تماس گرفتن با آنها در آن لحظه چندان خوشایند نیست.

·        گروه های مشتریان احتمالی: اضافه کردن سرنخ های جدید به گروه های مشتریان احتمالی- با عناوین قابل تنظیم نظیر خریداران جدید، همکاران یا خریداران خانه مرکز شهر- به شما کمک می کند تا سازمان یافته بمانید و افزایش هجوم سرنخ ها را مدیریت کنید. می توانند 5 عضو در هر گروه داشته باشند، اعضای حرفه ای می توانند 250 عضو در هر گروه داشته باشند، اعضای حرفه ای تر می توانند تا 1000 سرنخ در هر گروه داشته باشند!

·        کمپین های ایمیل چکه ای: دوره تکوین مشتری احتمالی را با قرار دادن مشتری هایتان در کمپین ایمیل چکه ای خودکار سازید. کمپین های چکه ای، ایمیل های به موقع و مرتبط را به مشتری هایتان ارسال می کنند تا شما را در ذهن آنها حک کنند. کمپین های چکه ای شخصی تان را خلق کنید یا کمپین های ما را اصلاح کرده و از آنها استفاده کنید. تنظیم محتوا و متناسب ساختن ایمیل ها برای مشتریان تان باعث می شود پیام های شما برای آنها جذاب تر شود. نکته های بیشتر در مورد شخصی سازی کمپین های چکه ای را در این قسمت بخوانید.

همچنین می توانید بازاریابی پیش گویانه را با کلیک کردن روی آن در منوی لینک های مرتبط به نفع هر مشتری احتمالی فعال سازید. فعال سازی بازاریابی پیشگویانه اطلاعات بروز در مورد آگهی های فروش تان را به نفع مشتریان بصورت خودکار به مشتریان احتمالی تان ایمیل می کند. یک آگهی فروش طوری طراحی شده تا براساس فرمولی که تمام اقدامات مشتریان احتمالی در حین مشاهده آگهی فروش در وب سایت تان مد نظر قرار می دهد، مطلوب مشتریان احتمالی باشد.

این یعنی خریداران آگهی های فروش مرتبط را همراه با اطلاعات تماس شما از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد و شما حتی لازم نیست قدمی بردارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای استفاده از قابلیت بازاریابی پیشگویانه شابش، این پست وبلاگ را بخوانید.

به انجام رساندن و سازگار ساختن

استفاده از ابزار مدیریت مشتری احتمالی  به شما کمک خواهد کرد تا مشتری های بیشتری را به مشتری واقعی و در نهایت فروش بیشتر تبدیل سازید. یک نکته دیگر، به محض اینکه با یک مشتری ارتباط برقرار کردید، همیشه روش ارتباطی مورد نظر او را دنبال کنید و چه از طریق پیامک، ایمیل یا تلفن در آن فرمت پاسخ دهید. و به یاد داشته باشید که در عصر جستجوهای اینترنتی، مشاوری که سریع تر پاسخ می دهد احتمالا فروش را از آن خود می کند.

پس منتظر چه هستید؟ وارد شوید، قسمت مشتریان احتمالی را باز کرده و شروع کنید!

فراموش نکنید: حساب شابش شما برای مدیریت تمام مشتری هایتان ایده آل است. حتی می توانید تماس ها,ایمیل یا از سایر پایگاه داده ها برای مدیریت همه افراد را به این فضای راحت و ساده وارد کنید. اگر در این زمینه به کمک بیشتری نیاز دارید با شابش تماس بگیرید. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم