ایجاد ساختار گرافیکی بهتر برای رسانه های جمعی

ایجاد ساختار گرافیکی بهتر برای رسانه های جمعی
همه ما می دانیم که داشتن ظاهری زیبا در جلب توجه مخاطبان دیجیتالی عصر حاضر نقش پر رنگی دارد. شاید هم مهم ترین مسئله باشد! اما از کجا باید ...

همه ما می دانیم که داشتن ظاهری زیبا در جلب توجه مختطبان دیجیتالی عصر حاضر نقش پر رنگی دارد. شاید هم مهم ترین مسئله باشد! 

اما از کجا باید بدانیم که چه چیزی تصویر را زیبا می کند؟ خب، یک سری نکته در این باره در زیر آورده شده است:

اندازه

اول از همه باید بدانید که تصویری که ساخته اید باید به راحتی مشاهده شود، یعنی باید به اندازه ای بزرگ باشد که بتوان آن را به وضوح دید، نه اینکه یک عکس کم کیفیت و پر از پیکسل های جدا از هم و بی ریخت باشد. یادتان باشد که نباید یک تصویر کوچک را تغییر اندازه دهید و بزرگش کنید، چرا که زیبایی اش را از دست خواهد داد. 

پیشنهاد می کنیم که حداقل عرض تصویرتان 400 پیکسل باشد. این اندازه برای اکثر موارد و کاربردها مناسب است.  اما، اگر بخواهید وارد جزئیات شوید باید بدانید که اندازه هایی که رسانه های جمعی مختلف برای پست ها، عکس های پروفایل، و دیگر موارد استفاده می کنند مدام تغییر می کنند. فهرست اندازه های همیشه به روز تصاویر رسانه های جمعی می تواند در این باره منبع مناسبی برای شما باشد.

مجوز

نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید، داشتن مجوز و حق قانونی تصویر است چرا که مطمئنا نمی خواهید به هیچ عنوان حق انتشار شخص دیگری را رعایت نکرده باشید. یعنی هیچ تصویری ارزش این را ندارد که به خاطر نداشتن یک مجوز کوچک مجبور باشید مراحل قانونی و قضایی احتمالی آن را طی کنید. پس برای محکم کاری و از روی احتیاط بهتر است که خودتان تصاویر خودتان را بگیرید، طراحی گرافیک هم بر عهده خود شما باشد و یا اینکه از خدمات و بانک های تصویری پولی مثل Shutterstock یا منابع رایگان تصاویر استفاده کنید.

متن

متن به همراه تصویر یک جفت بسیار جالب و محبوب برای پست های بلاگ ها یا برای به اشتراک گذاشتن آنها روی سایت هایی مثل Pinterest می باشد. جالب است بدانید که مردم با دیدن تصاویری که تیتر جالبی روی آنها نوشته شده است بیشتر جذب می شوند و احتمال کلیک کردن روی این تصاویر نیز بیشتر است! در ضمن شما می توانید از تصاویر خود کپی های مختلفی تهیه کنید و بر روی هر یک متون متفاوتی بیاورید. معمولا برای این کار می توان از نرم افزار ها و برنامه های موبایل مناسب استفاده کرد که در این میان دو سایت PicMonkey و Canva امکان ویرایش سریع و رایگان تصاویر را فراهم می کنند.

نکات گرافیکی برای رسانه های جمعی: دسته بندی بر اساس نوع رسانه جمعی

مطمئنا یک تصویر باید متناسب با نوع رسانه جمعی تنظیم شود و شاید یک تصویر برای تمامی این رسانه ها مناسب نباشد. اگر اینطور بود که دیگر مشکلی نداشتیم، نه؟ به عنوان مثال رسانه Twitter دوست دارد تصاویر به صورت افقی باشند ولی Pinterest تصاویر را به صورت عمودی ترجیح می دهد. در این میان Facebook تقریبا هر 3 ماهی یکبار (البته شاید کمی گزاف گویی باشد) اولویتش را عوض می کند. در زیر فهرستی از نکات مربوط به دسته های مختلف رسانه های جمعی مشهور آورده شده است.

Facebook

·        اگر در حال به اشتراک گذاشتن یک لینک در Facebook هستید می توانید به جای عکسی که خود Facebook برای لینک ایجاد می کند از هر نوع عکسی که دوست دارید استفاده کنید بدین طریق می توانید از هر تصویری که به نظرتان جذاب تر است استفاده کنید.

 

Twitter

·        در خصوص Twitter استفاده از نسبت 2 به 1 (یعنی عرض تصویر دو برابر ارتفاع آن باشد) باعث خواهد شد که تصویردر محیط Twitter به طور کامل نمایش داده شود، به عبارت دیگر کاربران قادر خواهند بود کل تصویر را به صورت کامل ببینند. 

Pinterest

·        تصاویر عمودی در Pinterest تقریبا 67% بیشتر از تصاویر کوتاه به اشتراک گذاشته می شوند.

·        تعداد پین شدن (مشابه اشتراک در رسانه های دیگر) تصاویر نیمه پررنگ تقریبا 20 برابر تصاویر پررنگ و تیره است.

Instagram

·        همانطور که در این مقاله ذکر شده است، تعداد لایک (like) های تصاویری که پس زمینه زیادی دارند 29% بیشتر از تصاویری است که در فضای بسته و کوچکی گرفته شده اند.

LinkedIn

·        سایت LinkedIn نیز به شما اجازه می دهد که در هنگام اشتراک گذاری یک لینک از هر نوع تصویری که دوست دارید استفاده کنید. این فرصت خوب را از دست ندهید!

Google+

·        وقتی که در محیط Google+ یک لینک را به اشتراک می گذارید، برای عکس آن لینک یک آستانه عرض 426 پیکسلی در نظر گرفته می شود.

 

 بلاگ

·        بهتر است حداقل یک تصویر برای جلب توجه مخاطبین به بلاگ خود اضافه کنید و از آنجایی که موضوع املاک و مستغلات موضوعی بصری است، هر چه تصاویر بیشتر باشند بهتر است. 

·        اکثر سکو های بلاگ نویسی (از جمله WordPress) به شما این امکان را می دهند که یک تصویر توضیح دهنده به پست های بلاگ خود بیافزایید. این ایده خوبی است، مخصوصا اگر تعداد زیادی عکس داشته باشید. عکس توضیحی شما عکسی است که در صفحه خانه (صفحه اول) بلاگ شما به همراه خلاصه ای از پست نمایش داده می شود. این عکس معمولا در مواقعی که لینکی از پست مربوطه اش در یک رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود به صورت یک تکه عکس کوچک نمایش داده خواهد شد. 

 

فراموش نکنید که: اضافه کردن تصاویر منتخب و جذاب به وبسایت شابش شما کاری بسیار ساده است که در جذب بازدید کنندگان و جلب توجه کلی به وبسایت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر در کار با تصاویر و اضافه کردن آن مشکلی دارید فورا با گروه خدمات مشتری تعاونی ما تماس بگیرید تا از خدمات رایگان آنها بهره مند شوید.

 

آیا سوالی در خصوص گرافیک های رسانه های اجتماعی دارید که در این مطلب مورد اشاره قرار نگرفته باشد؟

نظرات و سوال هایتان را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در یافتن پاسخ به شما کمک کنیم!

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم