توجه به نکاتی مهم قبل از اقدام به فروش خانه

توجه به نکاتی مهم قبل از اقدام به فروش خانه
آیا شما هم قصد فروش خانه خود را دارید و نمیدانید باید بر روی چه بخش هایی متمرکز شوید؟ نگران نباشید! بهتر است با شابش همراه باشید تا قبل از اقدام به فروش خانه، مسائل مهمی را از قلم نیندازید.

هدف و نیاز شما از فروش خانه چیست؟

اول از همه باید مشخص کنید نیاز شما از فروش خانه چیست؟ در حقیقت از فروش خانه خود به دنبال دستیابی به چه اهدافی هستید؟
آیا بدهی بزرگی دارید یا برای مشکلاتی خاص مجبورید پول تهیه کنید؟ آیا تمام هزینه خرید خانه بعدی تان از فروش این خانه تامین میشود؟ شاید هم محل کار شما از خانه فعلی تان دور بوده و طی کردن روزانه این مسیر شما را کلافه کرده است.
در صورتیکه مسائل مالی دلیل اصلی فروش منزل شماست باید یک کف قیمت برای فروش خانه فعلی تعیین کنید تا کمتر از قیمت مورد نظر این خانه به فروش نرود.
برخی هم دلایل فروش خانه خود را غیر مالی عنوان میکنند.
حال پیشنهاد شابش به شما چیست؟ شابش به شما پیشنهاد میکند چه در خصوص مسائل مالی و چه غیر مالی، حتما به یک مشاور املاک با تجربه مراجعه کنید. مشاوران املاک به دلیل تجربه و تخصص در حوزه ملک، قطعا راه های مناسبی را برای خروج از این موقعیت پیش روی شما خواهند گذاشت.

عواقب انتقال به خانه جدید خود را بررسی کرده اید؟
میزان دسترسی به مترو، ایستگاه اتوبوس و 
BRT در خانه بعدی شما خوب است یا بد؟
دسترسی به سوپرمارکت، بیمارستان، میوه فروشی و مواردی از این دست چه طور؟؟ آیا برای استفاده از موارد بالا نیاز به وسیله نقلیه میباشد؟
آیا برای فرزند شما در خانه آینده، مراکز تفریحی مانند پارک و شهربازی و همچنین مراکز تحصیلی مانند مدرسه و آموزشگاه محیا میباشد؟
فاصله جغرافیای شما با اقوام و خویشاوندانتان چه طور خواهد شد؟ آیا از آنها دورتر میشوید؟
به محل کار خود فکر کردید؟ آیا محل کار شما فاصله مناسبی با خانه ای که میخواهید بخرید دارد؟
فرهنگ محله چه طور؟ آیا محله بعدی تان با فرهنگ و اعتقادات شما همسو میباشد؟
موارد بالا بسیار مهم هستند و لازم است حتما توسط شما و خانواده تان مورد بررسی قرار بگیرند. فراموش نکنید که انتقال از یک ملک به ملکی دیگر زحمت بسیار زیادی را میطلبد. پس بهتر است قبل از اقدام به فروش تمامی جنبه های آن را بررسی کنید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم