اجاره

اجاره یا خرید؟ کدام بهتر است؟

اجاره یا خرید؟ کدام بهتر است؟
یکی از موضوعاتی که تا به حال بین خیلی از افراد مورد بحث قرار گرفته انتخاب بین اجاره و خرید یک خانه است. شابش دلایل و استدلال دو طرف را برای شما بیان میکند تا شما با توجه به نیاز خود راه درستی را پیش بگیرید.

دلایل اجاره نشین ها

 


افراد علاقه مند به اجاره خانه این طور استدلال می کنند که از هزینه های خاص خانه مانند ایزوگام، لوله کشی ساختمان، تعویض سیم کشی ساختمان، مالیات، و....خلاص می شوند.

 

 همچنین آنها برای مدت زیادی در یک خانه ساکن نیستند تا برایشان خسته کننده و تکراری بشود و تغییر مسکن باعث تنوع و تاثیر مثبت بر روحیه آنها می شود. 

 

دلیل آخر اجاره نشین ها عدم ثبات یا ماهیت شغلی آنهاست. آنها اعتقاد دارند چون محل کارشان در بازه های زمانی مختلف تغییر می کند خرید خانه اصلا به نفعشان نیست و بهتر است به دنبال اجاره خانه باشند.

 

دلایل مالکان


از سوی دیگر مالکان خانه عقاید دیگری دارند. آنها می گویند زمانی که مالک خانه باشند اجازه دارند هر کاری و هر تغییری(مثلا طراحی داخلی خانه) که می خواهند در آن بدهند. 

 

مزیت دیگر خرید خانه عدم اسباب کشی و عدم متحمل شدن دردسر های آن می باشد.

 

این دلیل خصوصا برای افراد خانواده دار و دارای فرزند محصل بیشتر صادق است.

 

 دلیل بعدی هزینه بیخود برای اجاره کردن است. 

 

آنها می گویند چرا باید برای خانه ای اجاره پرداخت کنند که هیچوقت مالک آن نمی شوند؟!

 

تصمیم با شماست


در بخش های قبل مزیت ها و معایب خرید خانه یا اجاره خانه را ذکر کردیم. 

 

شاید اجاره نشین ها فکر کنند صرفا عدم توانایی مالی آنها باعث شده رو به اجاره نشینی بیاورند اما واقعا اینطور نیست.

 

 هستند افرادی که توانایی مالی پایینی دارند اما از اجاره خانه راضی اند و هستند افرادی که توانایی مالی بالایی دارند و باز ترجیح میدهند به جای خرید خانه به دنبال اجاره یا رهن باشند.


به هر حال شابش تصمیم گیری را به شما واگذار می کند.

 

 شابش امیدوار است با توجه به مواردی از قبیل: وضعیت قیمتی مسکن در بازار ، استطاعت مالی، مجرد یا متاهل بودن، فرزند دار بودن، ثبات شغلی و محل کار، سالمند یا جوان بودن، روحیه ثبات یا تنوع طلبی و... انتخاب مناسبی را اعمال نمایید.

 

نظرات کاربران

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم