راه های موفقیت در مصاحبه استخدام

راه های  موفقیت در مصاحبه استخدام
برای مصاحبه استخدام در یک آژانس املاک چه طور آماده میشوید و چه مواردی را مد نظر قرار میدهید؟ با شابش همراه باشید تا راه هایی برای مصاحبه موفق را با هم مرور کنیم.
۱- نشان دهید که شما راه‌حل هستید
هر شرکتی که به دنبال استخدام کارکنان جدید است امیدوار است افرادی را پیدا کند که بتوانند راه‌حل برای مسائل قدیمی یا جدید ارائه دهند. هنگامی که مساله به املاک و مستغلات می‌رسد، بیشتر دلالان و دفاتر، مشاورانی را می‌خواهند که بتوانند مشتریان بالقوه را شناسایی کنند و فروش انجام دهند. با آشنا شدن با بازار منطقه خود و یادداشت‌ برداری، خود را برای این امر آماده سازید.

 ۲- دقیق باشید

تنها کافی نیست که بگویید شما بهترین نامزد هستید بلکه شما باید این امر را با تاکید بر مهارت‌ها و تجارت خود به اثبات رسانید. هنگامی که عبارات کلی مانند "من با دیگران خوب کار می‌کنم" یا "من پیشگام هستم" را مطرح می‌کنید آماده باشید که ادعاهای خود را به شکل دقیق‌تر با مثال‌های عینی توضیخ دهید. داستان‌هایی تعریف کنید، حکایاتی بگویید و هر چیزی را که بتواند ادعای شما را بین بقیه نامزدها تقویت کند به کار گیرید.

 

۳- چند گفتگوی پیش فرض در ذهنتان داشته باشید
چند جواب استاندارد در ذهنتان آماده کنید و به طور موجز مهارت‌ها، تجارت و آرزوهای خود را خلاصه کنید. سعی کنید که یک عبارت به یاد ماندنی با استفاده از واژگان صنعت و کلمات کاربردی داشته باشید. با فهرست نمودن بعضی از بزرگترین دستاوردهای خود در محل کار یا مدرسه و دانشگاه شروع کنید و نشان دهید که چگونه این موفقیت‌ها باعث استواری شما شده است. هنگامی که داستان خود را تعریف کردید می‌توانید به سادگی به سوالات پاسخ دهید و محتویات رزومه خود را تشریح کنید.

 

۴- به زبان بدن توجه کنید
زبان غیر کلامی می‌تواند چیزهای زیادی درباره حالت ذهنی و سطح اعتماد شما منتقل کند پس به نحوه ارائه خود توجه کنید. مطمئن باشید که حالت ایستادن درستی دارید، صاف بنشینید و خم نشوید. اهمیت دارد که هنگام پاسخ به سوالات ارتباط چشمی را حفظ کنید و دست دادن شما باید محکم ولی غیر تهاجمی باشد.

 

 ۵- مثبت باشید
هر موقع که امکانش وجود دارد، خود را به طور مثبت ارائه دهید. بر راه‌هایی که نشان دهنده خوشبینی و توانایی و قابلیت‌های شماست تمرکز کنید. درباره روسای قبلی و شرایط کار قبلی شکایت نکنید. اگر مجبور به گفتن چیزی منفی هستید، آن را کوتاه و شیرین کنید. کم، زیاد است هنگامی که موضوع ناخوشایند می‌باشد پس سعی کنید که توضیحات ناخوشایند را کوتاه کنید. همیشه تا جایی که می‌توانید مثبت باشید. اگر کار خود را ترک کرده‌اید، این گونه بگویید که "به دنبال فرصت‌های بهتر بوده‌اید" یا این که "من به چالش بیشتری نیاز داشتم". اگر اخراج شده‌اید به سادگی بگویید که "آن کار مناسب من نبود" و میبایستی به سراغ مسائل بعدی بروید.
بیش از همه سعی کنید که آرام باشید. بهترین رویکرد برای اثبات خود به دلالان و آژانس‌های املاک، برجسته کردن شخصیت با رفتار واقعی و مشتاق است. تحقیقات خود را پی بگیرید و روی وظیفه خودتان متمرکز شوید. یک آژانس املاک یا دلال به دنبال کسی است علاوه بر مهارت، خوش برخورد هم باشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم