خرید

6 نکته برای افرادی که قصد خانه دار شدن دارند

6 نکته برای افرادی که قصد خانه دار شدن دارند
خرید خانه یا خانه دار شدن برای اولین بار، برای همه جذاب است. اما ممکن است به دلیل عدم تجربه اشتباهاتی را مرتکب شوند که پشیمانی به دنبال داشته باشد. با شابش همراه باشید تا مروری بر راه های جلوگیری از این اشتباهات هنگام خرید خانه داشته باشیم.

با عقل تصمیم بگیرید نه قلب


خیلی از افراد که برای مرتبه اول قصد خرید خانه دارند به دلیل شوق و اشتیاق، احساسی رفتار می کنند و خیلی از موارد مهم و کاربردی را فراموش می کنند. شما قرار است از مکان قبلی نقل مکان کنید و برای مدتی نسبتا طولانی در این خانه زندگی کنید. بنابراین نباید صرفا خانه دار شدن، شما را فریب بدهد. شما باید تمامی عوامل را برای انتقال به این خانه مد نظر داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله "از اشتباهات متداول هنگام فروش ملک یا اجاره خانه خود بپرهیزید" مراجعه کنید.

 

فراتر از بودجه خرید نکنید

 


 شوق خرید خانه برای اولین بار، باعث میشود خیلی از افراد بودجه خود را از یاد ببرند. این افراد به خیال اینکه می توانند از کسی قرض بگیرند یا اینکه احتمال دارد فلان بانک به آنها وام بدهد، خانه ای فراتر از بودجه خود می خرند و پس خرید خانه به مشکلاتی بر می خورند. شابش پیشنهاد می دهد تنها روی بودجه فعلی خودتان سرمایه گذاری کنید و در صورتیکه منابع مالی دیگر برای خرید خانه قطعی نیست آنها را به حساب نیاورید.

 

در خصوص محله تان تحقیق کنید


 نوع محله در ماندگاری شما در خانه جدید بسیار تاثیر گذار است. در محله ای که امنیت کم است، تردد وسایل نقلیه از کوچه و خیابان شما زیاد بوده و باعث آلودگی صوتی می شود و یا در نزدیکی خانه شما تالارهای عروسی هستند و تا دیروقت سر و صدا می کنند و... نمیتواند خانه خوبی برای خرید باشد. بنابراین همیشه قبل از خرید خانه وقتی برای تحقیق در محله بگذارید.

 

فرهنگ همسایگان جدید را فراموش نکنید

 


 از موارد بسیار مهم که اکثر افراد آن را فراموش میکنند، فرهنگ همسایگان خانه جدید شماست. شما قرار است با همسایگان خود به مدتی طولانی دیوار به دیوار باشید بنابراین نباید نوع فرهنگ و رفتار آنها را فراموش کنید. به طور مثال پسر جوانی که بدون ملاحظه صدای موسیقی خانه اش را زیاد می کند میتواند باعث آزار شما در خانه جدید شود.

 

تجهیزات خانه را بررسی کنید


شوق خرید خانه در خیلی از افراد باعث می شود از بررسی و تست کردن تجهیزات خانه غافل بشوند. شما باید قبل از خرید خانه موارد متعددی مانند: سیم کشی برق، لوله کشی خانه و تست شیرهای آب، خط تلفن، درب ها و تجهیزات اتاق، دستشویی و حمام، پنجره ها و...را بررسی کنید تا در صورت مشکل با مشاور املاک در میان بگذارید.

 

خانه های متعددی را ببینید


خرید خانه برای اولین بار، معمولا باعث می شود به یکی دو بازدید اول اکتفا کنید. اما شابش به شما پیشنهاد می کند در یکی دو بازدید اول پای یک معامله نروید. چند خانه را به طور دقیق بررسی نموده و هر کدام که با ایده آل شما همخوانی بیشتری داشت را انتخاب کنید.

  

نظرات کاربران

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم