مصاحبه با میلاد رضایی، از جوانان موفق حوزه املاک

مصاحبه با میلاد رضایی، از جوانان موفق حوزه املاک
امروز مهمان میلاد رضایی مدیر عامل آژانس املاک "بزرگ شریعتی" هستیم. او متولد شهریور 1363 بوده و از جوانان آینده دار حوزه املاک محسوب میشود.

سلام. آقای رضایی چه طور و از چه زمانی وارد حوزه املاک شدید؟
با سلام. بنده در گذشته در کار ساخت و ساز بودم و بعد از مدتی تصمیم گرفتیم با توجه به مقتضیات شغلمان، یک آژانس املاک هم داشته باشیم. به همین دلیل در سال 1390 املاک بزرگ شریعتی را تاسیس کردیم.


نظرتان درباره این حرفه چیست؟

کار ما یک کار خدماتی است. افرادی که وارد این کار میشوند اگر اطلاعات و سواد شغلی خوبی داشته باشند میتوانند در این زمینه موفق باشند. اما مهم تر از این دو علاقه داشتن به شغل است و هر کسی که علاقه اش کمتر باشد به تناسب بازدهی پایین تری را هم خواهد داشت. ما در خصوص دو مورد اول ادعایی نداریم اما در خصوص مورد سوم که علاقه میباشد میتوانم با اطمینان بگویم کاملا این مورد را در خود میبینیم.


حوزه فعالیت شما کدام مناطق است و وضعیت معاملات شما در سال گذشته چه طور بوده است؟
حوزه فعالیت ما منطقه 1 و بخشی از منطقه 3 تهران است. متاسفانه همانطور که مبرهن است سال گذشته سال خوبی برای حوزه املاک نبود و شاهد رکود بودیم. اما با وجود همین وضعیت، آژانس ما به دلیل استفاده از سیستم کاری مناسب و نیروی انسانی با تجربه جزء بهترین های منطقه یک بود.


به نظر شما دلیل رکود حوزه املاک در سال گذشته چه بوده است؟

براساس سابقه همیشه همینطور بوده که 3-4 سال رکود داریم و سپس یک سال رشد و رونق. با توجه به این سوابق و گفته های دست اندرکاران حوزه ملک، ان شالله سال 1396 سال رونق ملک خواهد بود. البته این رکود مختص ملک نیست و در دیگر بخش ها مانند مواد غذایی و تولیدی هم رکود داریم و این رکود را باید جهانی ببینیم نه مختص ایران.

پس به نظر شما این رکود جهانی است؟
بله دقیقا همینطور است. در همه جای دنیا بازار دچار رکود شده است. متعاقبا حوزه ملک هم به دلیل جا به جایی ارقام زیاد دچار رکود بیشتری شده است.

 

امروزه اینترنت به بستر سودمندی برای مشاغل تبدیل شده است. آیا شما از این فضا برای تبلیغات و گسترش معاملات خود استفاده میکنید؟
بله قطعا. چیزی که ما مشاهده میکنیم نفوذ زیاد دنیای مجازی در زندگی مردم است. دنیای مجازی وقت زیادی از مردم را میگیرد و مشاغل مختلف از این بستر استفاده خوبی برای تبلیغ و بازاریابی خود میکنند. املاک هم از این قاعده مستثنی نیست و ما هم بارها شده است طبق همین اصول معامله هایی را به سرانجام رساندیم.

 

 جدای از اینترنت از چه راه هایی برای رقابت و برتری بر رقیبان و جذب مشتریان استفاده میکنید؟
ما اصلا اینطور فکر نمیکنیم که باید با دیگر آژانس ها رقابت کنیم. ما رقابتی با کسی نداریم. در حقیقت ما سرمان به کار خودمان گرم است و کار خود را میکنیم. به هر حال آژانس هایی از ما بهتر یا ضعیف تر هستند اما هدف ما ارائه بهترین خدمات به مشتریان و گرفتن رضایت آنهاست. در کنار این خدمات هم سعی میکنیم بهترین استفاده را از فناوری روز داشته باشیم.

 

در سال 1395 چه مقدار از معاملات شما حول محور "خرید و فروش" و چه مقدار به "رهن و اجاره" اختصاص یافته است؟
این مسئله بستگی به مقتضیات دارد. به طور مثال ماه هایی در سال هستند که به ماه های جا به جایی معروف هستند. در این ماه ها مسلما مقدار اجاره و رهن بیشتر است. زمستان هم معمولا فصل خرید و فروش است و در شب های عید این مقدار افزایش میابد.

 

مهمترین مشکلاتی که حین انجام معاملات با آن برخورد میکنید چیست؟
از آنجا که توافق، لازمه انعقاد قرارداد است به هر حال پیش میاید که خواسته های یکی از طرفین با معیارهای طرف مقابل همخوانی ندارد. البته ما سعی میکنیم با فنونی که در این کار آموخته ایم طرفین را به صورتی بهم نزدیک کنیم که هیچکدام از طرفین ضرر و زیانی را متحمل نشوند.

 

با توجه به گفتگوهایی که انجام دادیم چه آینده ای برای بازار مسکن در ایران پیش بینی میکنید؟
بنده پیشگو نیستم و دستی هم بر چرخه اقتصادی ندارم اما امیدوارم وضع بهتر بشود.
از آنجا که صنعت ساختمان سازی یک صنعت مادر است و حدود 50 تا 60 شاخه صنعتی را ساپورت میکند، قطعا اگر حوزه املاک رونق بگیرد بار بزرگی از روی اقتصاد کشور برداشته میشود. آرزومندم که این اتفاق بیفتد.

برخی از افراد به شغل شما نگرش بدی دارند. آیا شما جوابی برای رفع این نگرش دارید؟
متاسفانه همینطور است. شاید هم ما کار خودمان را خوب بلد نیستیم، اما حقیقت این است که ماهیت شغل ما همین است و من اطمینان میدهم هیچ معامله ای را بدون رضایت دو طرف منعقد نمیکنیم. خصوصا امروزه که شرایط خرید و فروش سخت شده و مردم سخت پسند شده اند. 
مسئله بعدی اینست که هیچ خریداری از خریدی که کرده ضرر نکرده است، حتی اگر گران تر از بقیه خانه ای را خریده باشد. املاک قیمتش پایین نیامده که هیچ، بر قیمتش افزوده هم میشود.
اما متاسفانه یک ذهنیتی بوجود آمده که اشتباست. ماهیت شغل ما اقتضا میکند معامله را جوش بدهیم و نقطه نظراتِ دور از هم طرفین را به هم نزدیک کنیم. در حقیقت ما وظیفه ای جز این نداریم.
بنده از دوستان خواهش دارم که نگرش خود را عوض کنند و واقع بینانه تر به این قضیه نگاه کنند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم