خانه خود را بزرگتر نشان دهید

خانه خود را بزرگتر نشان دهید
امروزه با افزایش هزینه های زندگی، خانه های کوچک مخاطبان بیشتری پیدا کرده اند. با شابش همراه باشید تا با رعایت نکات ساده، بتوانید خانه کوچک خود را بزرگتر نشان دهید.

از شر وسایل بلااستفاده خلاص شوید
هرچقدر وسایل اتاق شما بیشتر باشد خانه کوچکتر به نظر میرسد. حتی المقدور وسایلی را که نیاز ندارید یا به ندرت از آنها استفاده میکنید از داخل اتاق بردارید تا فضای خالی بیشتر شود.
این ضرب المثل را بارها شنیده اید که میگویند: سبک سفر کنید! اما ما به شما میگوییم علاوه بر سبک سفر کردن، سبک هم زندگی کنید!

به صورت صحیح رنگ آمیزی کنید
برخی افراد رنگ آمیزی خانه خود را به صورت دقیق و کامل انجام نمیدهند و به همین دلیل رنگ گوشه ها و لبه های دیوار متفاوت خواهد شد. این تغییر رنگ به علت جلب توجه و محدود کردن دید، باعث کوچک تر شدن اتاق شما خواهد شد(از لحاظ روانی).

از یک رنگ غالب استفاده کنید
رنگ یک دست و غالب باعث منظم بودن و بزرگ نشان داده شدن خانه میشود. رنگ اصلی خانه شما باید از یک رنگ باشد و در قسمت های دیگر خانه از طیف های مختلف آن رنگ استفاده شود. به طور مثال شما به استفاده از رنگ زرد به عنوان رنگ اصلی خانه تمایل دارید. برای رنگ آمیزی دیوار اتاق میتوانید از رنگ زرد نرمال و برای رنگ آمیزی سقف از زرد کم رنگ یا لیمویی استفاده کنید. فراموش نکنید رنگ سقف باید روشن تر از دیوار باشد.

در اتاق خود آیینه بزرگ داشته باشید
سعی کنید در اتاق خود آیینه بزرگ داشته باشید تا این آیینه بزرگ نور را به اطراف اتاق پخش کند. بدینوسیله با افزایش نور در فضا، اتاق شما هم بزرگ تر جلوه داده میشود.

نظم و ترتیب اتاق را حفظ کنید
باور کنید یا نه، نامرتب بودن وسایل اتاق، حجم زیادی را اشغال میکند و اتاق شما کوچکتر از حد نرمال خواهد شد. طراحان داخلی پیشنهاد میدهند به جای ریخت و پاش وسایل مانند شارژر موبایل یا هدفون یا...، سعی کنید از یک جعبه زیبا یا یک کمد کوچک که متناسب با رنگ و طراحی داخلی اتاق شماست استفاده کنید و وسایل خود را درون آن قرار دهید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم