بازاریابی نوین در حوزه املاک

بازاریابی نوین در حوزه املاک
گرچه ممکن است خیلی ها قبول نداشته باشند، اما املاک و مستغلات یکی از صنف هایی است که نیاز به زیرکی بالایی دارد. همچنین ضرورت پوشش دهی مناطق مختلف و تقاضا برای فراهم کردن سرویس های جذب، حوزه املاک و مستغلات را به شدت وابسته به اطلاعات و تکنولوژی کرده است.

وابستگی املاک به تکنولوژی
وابستگی به اطلاعات باعث شده خیلی از آژانس های املاک حرفه ای، به سرعت با این فضا آشنا شوند و پرش قابل توجهی بوسیله تکنولوژی داشته باشند. با استفاده از تکنولوژی اولا در زمان آنها صرفه جویی میشود و دوما میتوانند خریداران، فروشندگان و سرمایه گذاران بیشتری را در حوزه املاک جذب نمایند. البته این وابستگی باعث تقاضای زیاد اطلاعات از شرکت های تکنولوژی محور هم میشود.

سیر تحول بازاریابی املاک
در 10-20 سال گذشته تکنولوژی در صنف املاک به شدت رواج پیدا کرده است. در زمان هایی نه چندان دور، آگهی روزنامه ها مکان مناسبی برای تبلیغات خرید و فروش خانه محسوب میشدند و هر مدیری که آگهی ملک بیشتر یا بهتری در روزنامه های معتبرتر درج میکرد میتوانست برنده این رقابت باشد. اما در حال حاضر این روند تغییر پیدا کرده است. در حال حاضر مشاورین املاک به صورت جدی تری وارد کار شده اند و به صورت تخصصی تری به وظایف خود میپردازند. آنها به دلیل داشتن اطلاعات خوب، معیارهای مورد نظر شما را دریافت نموده و بهترین گزینه ها را به شما معرفی میکنند. 

به دلیل افزایش استفاده از فضای مجازی، دیگر استفاده از تماس رو به زوال رفته، و یک Agent باید تمرکز خود را بر روی وب سایت ها و فضاهای مجازی بگذارد.تکنولوژی صنف املاک به سمت محلی شدن پیش میرود
نکته بسیار مهمی که در خصوص بازاریابی رو به افزایش است، جستجوی محلی و منطقه ای است. امروزه نرم افزارهای گوشی موبایل و یا وب سایت ها، اول از همه بر روی محل جغرافیایی تاکید میورزند. بدین وسیله وقتی نرم افزارهای حرفه ای را باز میکنید اول از همه درخواست میکنند GPS گوشی خود را روشن کنید تا این نرم افزار با توجه به موقعیت جغرافیایی شما سرویس های خود را ارائه دهد.


بازاریابی بوسیله پیامک
اما یک سرویس دیگر هم به مورد بالا اضافه شده است که نیازی به نرم افزار هم ندارد. این سرویس از طریق پیامک به شما خدمات میدهد. بدین صورت که شما بوسیله این پیامک ها میتوانید از آژانس های املاک نزدیک محل خود آگهی هایی را دریافت کنید. این مورد برای افرادی که به دنبال ساده ترین راه برای دریافت اطلاعات هستند بسیار مفید میباشد. حتی شما میتوانید به صورت دقیق تری این پیام ها را دریافت کنید. مثلا شما به دنبال اجاره خانه ای با هزینه ای خاص هستید، یا نیاز دارید مغازه ای در یک مجتمع تجاری معتبر را اجاره کنید. آژانس املاک مورد نظر به محض دریافت آگهی مرتبط با درخواست شما، پیامکی با مضمون مشخصات دلخواه شما برایتان ارسال خواهد کرد.
 به نظر شما جالب نیست؟!مسیر پیشرفت تا به کجا ادامه خواهد یافت؟
با مروری که بر مسیر پیشرفت تکنولوژی حوزه املاک داشتیم، متوجه شدیم روز به روز این مسیر مکانیزه تر میشود، به طوریکه یک مشاور املاک در کمترین زمان ممکن میتواند یک بازاریابی موفق را به سرانجام برساند. این نکته را نباید فراموش کرد که مراحل پیشرفته تر در مسیر تکنولوژی دارای اطلاعات دقیق تر و زمان کوتاه تری بوده اند.


با توجه به مطالب مطرح شده، چند پرسش مطرح میشود:
نظر شما درباره این تکنولوژی ها و انتهای این مسیر چیست؟
آیا شما آماده استفاده از تکنولوژی به جای فعالیت های فیزیکی هستید؟
به نظر شما چه تکنولوژی ها و فناوری هایی باعث میشوند روش کاری شما به کلی تغییر کند؟


شابش به دلیل حضور شما در بطن کار املاک، از شنیدن پاسخ هایتان بسیار خوشحال خواهد شد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم