5 راه برای مشارکت بیشتر بازدیدکنندگان از بلاگ و سایت شما

5 راه برای مشارکت بیشتر بازدیدکنندگان از بلاگ و سایت شما
ایجاد و مدیریت یک بلاگ در حوزه املاک، ابزاری حیاتی برای کسب و کار آنلاین محسوب میشود و باید حتما در لیست اولویت های شما قرار بگیرد. با طراحی گرافیکی آراسته و دانستن اصول ویرایش متون در بلاگ، هر فردی که دارای دانش و دیدگاه خاصی باشد، میتواند به یک بلاگ نویس بزرگ تبدیل شده و بازدیدکنندگان را عاشق وب سایتتان کند. نه تنها بوسیله بلاگ میتوانید شانس خود برای رتبه بالاتر جستجوها در گوگل ارتقا دهید، بلکه مهم تر از آن، میتوانید به منبع مهم و قابل توجه اطلاعات طبقه بندی شده برای بازدید کنندگان محلی خود تبدیل شوید و توجه خریداران و فروشندگان املاک را به سمت خود جلب نمایید. هنگامیکه که به این مرحله رسیدید، دارای بازدید کنندگان پایدار و با ثبات خواهید شد تا تعامل و ارتباطات خود با این افراد را گسترش دهید. مجاب کردن بازدید کنندگان برای مشارکت در بلاگ، منجر به ایجاد رابطه دوستانه آنلاین، تضمین خدمات شما و جلب اعتماد آنها خواهد شد و متعاقبا مشتریان به جای بخش فروش، از مسیر شما جذب میشوند. منظور از مشارکت، کامنت گذاشتن کاربران در بلاگ، پر کردن فرم تماس با ما، شرکت در نظر سنجی ها و تبدیل شدن به یک بازدید کننده دائمی میباشد.

شابش 5 راه را برای مشارکت بیشتر بازدیدکنندگان از بلاگ و سایتتان پیشنهاد میدهد:

1- درخواست کنید
اطمینان حاصل کنید در وب سایت شما از
CTA استفاده شده است. CTA، دکمه، لینک یا هر چیز دیگری است که باعث درخواست از کاربران برای کلیک میشود. نمونه مناسب از یک CTA وب سایت Evernote میباشد. در تصویر زیر مشاهده میکنیم که با جمله بزرگ Remember Every Thing و طراحی گرافیکی خوب و استفاده از رنگ سبز در 2 دکمه و نام سایت، کاربر به راحتی متوجه دکمه sign up میشود و روی آن کلیک میکند.


2- ارتباطات را تسهیل کنید
هنگامیکه افراد را مجاب به کامنت گذاشتن میکنید، باید مسیر آن را هم بسیار ساده کنید. سعی کنید امکان قرار دادن کامنت بدون عضویت را هم مقدور سازید. البته در این خصوص باید موارد امنیتی را هم رعایت کنید تا وب سایت شما دچار اسپم نشود. یکی از این نکات امنیتی استفاده از "کادر پرسش" یا "کلمه درج شده در تصویر را وارد کنید" میباشد.
همچنین از دکمه هایی در زیر پست برای به اشتراک گذاری مطالبتان در شبکه های اجتماعی توسط کاربران استفاده کنید.

 

3- از ابزارهای تحریک کننده استفاده کنید
اگر درخواست برای فیدبک برای شما کافی نیست، از ابزارهای تحریک کننده استفاده کنید. به طور مثال در هر ماه پرسشی مطرح کنید و به عنوان "سوال ماه" در بلاگتان درج نمایید. سپس برای افرادی که به این پرسش پاسخ میدهند جوایزی را به قید قرعه تعیین نمایید یا به طور مثال برای آژانس های املاک تبلیغات رایگان در نظر بگیرید.
اگر به دنبال قرار دادن جایزه ای هستید، حتما اطمینان حاصل کنید که افراد قابل توجهی از این جایزه مطلع شوند. برای این منظور از ایمیل، شبکه های اجتماعی و کاتالوگ ها استفاده کنید.

4- اجازه شخصی سازی بدهید
شخصی سازی یکی از راه های بزرگ برای تعامل با کاربران است. با استفاده از ایجاد پروفایل شخصی میتوانید به کاربران اجازه دهید در بعضی مباحث ویژه شرکت کنند. به کاربران اجازه دهید اطلاعات شخصی خودشان را وارد و ویرایش کنند.


5- از بخش کامنت های برتر استفاده کنید
بخشی از صفحه اصلی سایت خودتان را به افرادی که بیشترین یا بهترین کامنت ها را در بلاگ شما گذاشته اند اختصاص دهید تا برای ادامه اینکار ترغیب شوند. حتی میتوانید برای افرادی که در صدر این لیست قرار میگیرند جایزه تعیین کنید.

 

موارد فوق برای آغاز به کار یک بلاگ در سطح بالا کافی هستند. اجرای این نکات بسیار ساده هستند و نیاز به دانش فنی خاصی ندارند. اگر وردپرس کار باشید، پیاده سازی این موارد از طریق Plugin های موجود به راحتی و بدون هزینه ای امکان پذیر میباشد.
شابش برای بلاگ شما آرزوی موفقیت میکند! با درج کامنت در پست زیر، ما را از روند کاری بلاگتان مطلع سازید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم