مشاورین املاک

چه طور بازدیدکنندگان سایت را تبدیل به مشتری (LEAD) کنیم؟

چه طور بازدیدکنندگان سایت را تبدیل به مشتری (LEAD) کنیم؟
در حوالی سال 2009 بود که راه اندازی یک وبسایت برای تمام افرادی که مدیریت یک کسب و کار را بر عهده داشتند به نوعی اجباری تلقی شد. برای افرادی که در کسب و کار خرید و فروش خانه یا ملک بودند این مسئله به صورت جدی تری مطرح شد و هر بنگاه املاکی برای راه اندازی یک وب سایت به تکاپو افتاد.

امروزه ارتباطات آنلاین، سنگ بنای موفقیت خرید و فروش خانه و ملک محسوب میشود اما مشکل اینجاست که خیلی از افراد، صرف راه اندازی یک سایت را کافی میدانند.
برخی مشاورین املاک با هزینه کم به دنبال یک طراحی ساده سایت هستند و حتی ممکن است طراحی سایت خود را به پسر همسایه بسپارند! به دلیل کم اهمیت بودن فضای مجازی نزد مشاورین املاک، محتوای سایت هم توسط افراد مبتدی درج شده و غالبا به هدف سایت نامربوط است. بنابراین کاربران این سایت ها دائمی محسوب نمیشوند و در بخش های مختلف سایت همکاری نمیکنند. بازاریابی حوزه املاک، خصوصا بخش مسکن، ارتباط تنگاتنگی با تمایل کاربران به برند و توانایی های شما دارد.
 برنامه ریزی برای موفقیت و بازگشت سرمایه، از هنگامی شروع میشود که کاربر اولین کلیک را در سایت املاک شما میزند. سایت املاک شما باید تولید مثل کند و به صورت زنجیره وار تعداد بازدید کنندگانش افزایش یابد. اگر تک تک صفحات سایت شما از ویژگی "تولید مثل کاربر" برخوردار نباشند، آن هنگام است که با ریزش مخاطبین برای خرید و فروش یا اجاره خانه مواجه خواهید شد و این یعنی از دست دادن کسب و کارتان.
قبل از اینکه یک پیکسل از طراحی سایتتان پیش برود، یا حتی قبل از اینکه نام سایتتان انتخاب شود، باید استراتژی وب سایت تان مشخص شود. این مسئله بسیار حیاتی است و آینده کسب و کارتان در گرو این استراتژی میباشد. اهداف خودتان را بر اساس مدل آفلاین کسب و وکار مشخص کرده و قدرت ها، ضعف ها، موقعیت ها و تهدیدهای شغلتان را به دقت یادداشت کنید. پردازش اهداف مناسب در ابتدای کار، از تلف شدن وقت زیادی در اواسط مسیر جلوگیری میکند. به طور مثال شما باید مشخص کنید:
در چه رتبه ای از موتورهای جستجو میخواهید دیده شوید؟
مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی میگردند؟

شما باید از سایت رقبایتان بازدید کرده و رفتارهای آنها را تجزیه تحلیل کنید. مرحله بعد مخاطبان و کاربران هستند. هرچه بیشتر و بهتر مخاطبان و نیازهایشان را بشناسید، جنبه ها و امکانات سایت تان را بیشتر میتوانید گسترش دهید. پس سعی کنید از دیدگاه خریداران و فروشندگان املاک به سایت خودتان بنگرید.

حال شابش به شما پیشنهاد میکند نکات زیر را به دقت خوانده و مد نظر داشته باشید تا بوسیله آنها یک طراحی سایت درجه یک را بتوانید شکل دهید:
یک طراح سایت متخصص و بزرگ استخدام کنید
خیلی از مشاورین املاک به ما مراجعه میکنند و در خصوص عدم رونق خرید و فروش خانه وملک از طریق سایت گله میکنند. ما به وب سایت آنها نگاهی می اندازیم و متوجه میشیمسایتشان در جستجوهای محلی رتبه خوبی دارد. اما مشکل رتبه نیست. وقتی وارد سایت اینمشاورین املاک میشویم با یک طراحی قدیمی و ضعیف مواجه میشیم و در می یابیم همینطراحی ضعیف باعث کم ارزش شدن سایت و عدم جذب مخاطبان شده است.
یک طراح متبحر میتواند تمامی موارد فوق را حلکرده و با طراحی جذاب، چشم مخاطبان را خیره نماید. چنین طراحی میتواند کاربران را ترغیب به کلیک و جستجوی بیشتر در سایت املاک شما کند.


به تک تک صفحات سایت تان دقت کنید
هدف هر صفحه ای در وب سایت شما باید این باشد: چگونه با این صفحه، یک کاربر را ترغیببه تماس وعضویت در سایت کنم؟
به مخاطبان خود بهترین اطلاعات، منابع و خدمات را ارائه کنید اما هدف های بزرگ خودرا هم در تک تک صفحات سایت تان پیاده سازی کرده تا کاربران صفحات بیشتری باز کنندیا عضو سایت شما شوند. مسلما آگهی های املاک دارای جزئیات بیشتر، خریداران و فروشندگانبیشتری را جذب میکند.از CTA استفاده کنید
CTA یکی از راه های موثرعضویت یا پر کردن فرم اطلاعات است که از طریق طراحی زیبا محقق میشود. در CTA شما باید از طراحی ساده ودکمه های جذاب استفاده کنید.
به طور مثال شما شعار سایت خود را با فونت بزرگ در قسمتی از صفحه قرار دهید بهطوریکه هر بازدید کننده ای اول این جمله را بخواند. سپس باتوجه به تم و رنگ سایتتان، دکمه عضویت را طوری طراحی کنید که تنها دکمه ای باشد که در این صفحه به چشمبخورد. با استفاده از این روش که البته باید توسط یک طراح سایت ماهر صورت بپذیرد،شما میتوانید نگاه خریدار یا مشاور املاک را به سرعت جلب کنید تا برای عضویت اقدامکند.

سایت خود را پویا کنید
گرچه سایت هایی که سرتاسر از انیمیشن های فلش استفاده میکنند دچار باگ ها، بارگذاریکند و یا عملکرد ضعیف سئو میشوند، اما استفاده از تعداد محدودی از این انیمیشن هامیتواند به جذابیت و پویایی سایت املاک شما کمک کند.
اسلاید فلش یا استفاده از نقشه میتواند گزینه بسیار خوبی برای کناره های صفحه وارائه خدمات خوب برای خریداران یا فروشندگان خانه و ملک باشد.


منوی جذاب داشته باشید
یک سایت معمولی در حوزه املاک ممکن است دارای منوهای زیر باشد:
درباره ما/ویژگی ها/آگهی ها/خریداران/فروشندگان/تماس با ما


حال منوی فوق را با منوی یک سایت درجه یک مقایسهکنید. سایت زیر به دلیل رعایت نظم و جزئی کردن قطعا موفق تر خواهد بود:
گزارشات بازار آزاد/مزایای ثبت آگهی در امروز/جستجوی آگهی/ابزارهای مورد استفادهبرای خریداران و فروشندگان/درباره مامحتوای هدف دار بگذارید
این نکته را فراموش نکنید که با استفاده از کلمات و عبارات کلیدی، مزایای استفادهمخاطبان از سایت خود را بیان کنید تا آنها از سایت شما به عنوان مکان اصلی خدماتملک استفاده کنند. در حقیقت شما به عنوان یک سایت فعال در حوزه املاک، بایدمخاطبین خود را قانع کنید که از سایت های رقیب بهترید.
مسئله دیگر اطلاعات درجه یک و کپی نشده است. شما باید اطلاعات جدیدی تولید کنید تاکاربران همیشه از سایت شما به عنوان منبع اطلاعاتی مورد پسند خود استفاده کنند.اما هدف اصلی خود در ارائه تمام این متون را فراموش نکنید. هدف اصلی شما تبدیلبازدید کننده به مشتری است. شما در هر متنی که میگذارید باید نیاز مخاطب پس ازخوانده شدن متن را حدس بزنید و با خود بگویید چه طور میتوانم نیاز این مخاطب رابرطرف کنم؟

 


انجام دهید:
- تخصیص اعتبار کرده و به آن اهمیت بدهید.
- رصد لحظه به لحظه بازار، تجزیه تحلیل بازار، منابع ارتباطی، استفاده ازراهنماهای خرید و فروش و... همیشه متون جانبی خوبی برای سایت شما محسوب میشوند.
- بین فونت و پس زمینه کلمات، کنتراست بالایی را قائل شوید تا علاوه بر واضح وجذاب بودن نوشته ها، باعث آزار چشم مخاطبان نشود.
- از سایز مناسب در متن و نوشته ها استفاده کنید تا خوانا باشند.
- بی نظمی را کاهش دهید.- برای برخی بخش های سایتتان جایزه در نظر بگیرید.

  

انجامندهید:
- ظاهر یک مشاور املاک شبیه چیست؟ به یاد داشته باشید ظاهر بسیار مهم است. عکسهاینامناسبی که از صورت گرفته میشوند اصلا مناسب یک مشاور املاک نیستند. اگر یک مشاوراملاک، تصویر جذاب نداشته و یا عکسی بسیار خودمانی و صمیمانه ارائه کند، باعث طردمشتریان میشود.

-از قرار دادن عناصر بی ربط مانند: موسیقی، انیمیشن های gif، صفحه های بی محتوا و از اطلاعات بیربطدر وب سایت خود اجتناب کنید تا کاربران شما از مسیر "مشتری شدن" خارجنشوند.

 

طراحیموثر یک سایت، از مجموع عناصر مختلفی حاصل میشود. به دلیل طولانی شدن متن حرفی ازبرخی از این عناصر به میان نیامد. تمامی موارد بالا به شما کمک میکنند وب سایتی باقابلیت ترغیب بالای کاربران را داشته باشید. شابش امیدوار است با خواندن مواردبالا، به اصول بازاریابی و برندینگ مسلط شوید و برای طراحی سایت املاک خود برنامهویژه ای تدارک ببینید.

 

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم