با استفاده از شابش به کسب و کار خود رونق ببخشید

با استفاده از شابش به کسب و کار خود رونق ببخشید
فرقی نمیکند مشاور املاک باشید یا یک مشتری که به دنبال خرید، اجاره یا رهن خانه است، مهم ترین مسئله ای که برای شما دارای اولویت خواهد بود درج یا مشاهده آگهی های واقعی و البته بدون زمینه کلاهبرداری است. در کشور ایران به جرات میتوان گفت هیچ وب سایتی مانند شابش، قصد بهینه سازی و تسهیل معاملات املاک را با رعایت موارد قانونی و امنیتی ندارد.

مزیت و تفاوت بزرگ شابش با دیگر سایت های حوزه املاک
از آنجا که شابش تمام آگهی ها را از کانال مشاورین املاک دارای کد صنفی معتبر ثبت می نماید، بنابراین به کاربران و مشاورین املاک اطمینان
 میدهد تمام آگهی های سایت واقعی بوده و با پشتوانه قانونی درج شده اند. البته این بدان معنا نیست که کاربران عادی نمیتوانند آگهی یا درخواست مورد نظر خود را ثبت کنند. آنها هم میتوانند در بخش "بسپارید" درخواست خرید، فروش، اجاره یا رهن خانه و ملک خود را ثبت کرده تا شابش این درخواست ها را به مشاورین املاک در محل مورد نظر  ارسال کند.مشاورین املاک در اسرع وقت برای پیشنهاد یا بازدید ملک با آنها تماس خواهند گرفت.در ابتدا برای درک خدمات و اهداف ما بهتر است جایگاه شابش را در صنف املاک بهتر بشناسیم:
شابش وب سایت تخصصی درج آگهی املاک است که به طور ویژه و اختصاصی سعی در اختیار و قدرت دهی به مصرف کنندگان را دارد. این قدرت دهی به مصرف کنندگان از طریق داده ها، راهنمایی ها و اطلاعات متنوع، حول محور مکانی که در آن قصد خرید، فروش یا اجاره ملک را دارند صورت میپذیرد. مرحله بعد ارتباط با مشاورین املاک حرفه ای دارای کد صنفی معتبر میباشد تا گرچه به صورت غیر حضوری، اما به صورت کاملا ایمن و اصولی روند جستجوی ملک تسهیل گردد.

تفکر اشتباه
در وهله اول شاید مشاورین املاک فکر کنند خدمات شابش مختص مصرف کنندگان و کاربران عادی است، اما با کمی دقت در جمله " اختیار و قدرت دهی به مصرف کنندگان" متوجه میشوند این اختیار و قدرت دهی کاملا همسو با منافع مشاورین املاک میباشد.
آیا تا به حال با خود محاسبه کرده اید برای بازاریابی یک خانه یا ملک برای 10 نفر، چقدر زمان باید صرف کنید؟
ابتدا برای راغب کردن این 10 نفر باید فایل های زیادی را رو به روی خود بگذارید تا مشخصات آن جلوی چشم شما باشد. مرحله بعد توضیح این فایل ها به تک تک این افراد میباشد! همانطور که ذکر کردیم شما باید مشخصات یک فایل را مرتبا برای همه توضیح دهید و این کار علاوه بر اتلاف زیاد وقت، حوصله شما را هم سر خواهد برد.
حال فرض کنید تمام این اطلاعات را یکبار بر روی سایت شابش قرار داده و هزاران نفر آن را مشاهده نمایند. مطمئنا تعداد بسیار بیشتری از جویندگان ملک این فایل ها را مشاهده نموده و مهم تر از همه، وقت بسیار زیادی برای شما بابت توضیحات تکراری به مشتریان ذخیره میشود. در حقیقت به جای اینکه شما زمان صرف ارائه اطلاعات تکراری کنید، خودِ مشتریان این اطلاعات را مشاهده میکنند.

اطلاعات کامل، تضمین کننده موفقیت
باید در نظر داشته باشید اطلاعات وارد شده در سایت شابش باید کامل باشند تا برای مشتری ابهامی پیش نیاید. هر چه اطلاعات شما کامل تر و دقیق تر باشد، خریدار شرایط را بهتر درک کرده و سریعتر جذب خواهد شد. به یاد داشته باشید درگیر کردن بیشتر کاربران، احتمال تبدیل آنها به مشتری را بسیار افزایش میدهد.

خدمات خود را بهبود ببخشید
یک نکته دیگر که نباید فراموش شود خدمات مشاورین املاک است. شما باید از زمانی که بابت درج آگهی در شابش برای شما ذخیره میشود به نحو احسن استفاده کنید. یک مشتری هرچند از طریق اطلاعات و آگهی شما پای میز معامله بیاید، اما این خدمات و امکانات بنگاه املاک شماست که باعث میشود پای قرارداد را امضا کند. به همین دلیل خدمات و سرویس های خود به خریداران و فرشندگان خانه و ملک را بهبود ببخشید.


رایگان بودن خدمات شابش
با توجه به توضیحات بالا مشخص میشود شابش یک ابزار بازاریابی فوق العاده بوده که تنها در موتورهای جستجو با دیگر سایت ها رقابت میکند. ثبت و درخواست آگهی برای مشاورین املاک و کاربران عادی هیچ هزینه ای نداشته و آنها به راحتی میتوانند از خدمات سایت ما استفاده کنند. البته همانطور که قبلا ذکر شد، کاربران عادی نمیتوانند آگهی را انتشار دهند و باید درخواست خود را ثبت نموده تا از طریق مشاورین املاک دارای کد صنفی معتبر به ثبت برسد. ممکن است با خود بگویید پس شابش درآمد خود را از چه طریقی بدست میاورد؟
شابش درآمد خود را از ترافیک سایت و عرضه تبلیغات ویژه برای مشاورین املاک بدست می آورد و هیچ هزینه ای بابت درج آگهی یا ارائه خدماتِ دیگر دریافت نمیکند.
آینده درخشان حوزه املاک در گرو همکاری شابش و مشاورین املاک
شابش آینده درخشانی در پیش رو دارد و برای تسریع این امر نیازمند همکاری مشاورین املاک میباشد. این همکاری دو طرفه میباشد زیرا حوزه املاک هم کم کم به سمت فضای مجازی در حال پیشروی است. شابش بستر بسیار مناسبی برای ارائه آگهی های خرید و فروش ملک با امنیت و اطمینان بالاست و به همین دلیل به هر دو طرف معامله تضمین میدهد بهترین بازدهی را هنگام استفاده از این سایت خواهند داشت.

با ما همراه باشید تا با هم مروری بر مزایای سایت شابش داشته باشیم. موارد بهینه ذیل کاملا رایگان بوده و وقت کمی از شما را خواهد گرفت، اما در مقابل به شما کمک خواهد کرد کسب و کارتان رونق گرفته و مشتریان خود را افزایش دهید.


1- پروفایل خود را کامل کنید
تکمیل پروفایل کاری وقت گیر نیست اما باز هم مشاهده میکنیم برخی مشاورین املاک پروفایل خود را به طور دقیق کامل نکرده اند. شابش برای ارائه خدمات نوین و بی نقص و همچنین ارتباط موثرتر کاربران با شما، نیازمند ارائه اطلاعات دقیق و کامل از سوی شماست. با نوشتن اطلاعات کاملی از خود و همچنین ارائه لوگو به شابش، ما را در تکمیل فرایند پروفایل خود یاری نمایید. اگر بنگاه املاک شما لوگو ندارد نگران نباشید. تیم فنی شابش به صورت رایگان برای شما لوگو طراحی خواهد کرد.
2- موقعیت جغرافیایی خود را در پنل مدیریت مشخص کنید
خیلی از افراد به دنبال مشاورین املاک در محدوده مورد نظر خود هستند. شابش با ارائه سرویس نقشه خوان، باعث تسهیل جستجوی کاربران در خصوص این امر شده است. شابش به شما پیشنهاد میکند با مشخص کردن موقعیت جغرافیایی خود در پنل مدیریت، باعث نمایش بهتر و دقیق تر بنگاه املاک خود در نقشه بشوید.


3- از مشاورین و گروه خوب استفاده کنید
شابش برای بنگاه های املاک یک امکان ویژه فراهم نموده است. مدیر یک بنگاه املاک با دادن دسترسی به مشاورین املاک خود میتواند از طریق آنها آگهی را به انتشار برساند. این مسئله باعث میشود زمان کمتری از مدیر گرفته شود، علاوه بر اینکه به دلیل تقسیم وظایف، تعداد بیشتری از مشاورین بتوانند با نام خود آگهی را ثبت نمایند. هرچه کیفیت، مشخصات و تعداد آگهی ملک شما بیشتر باشد، مسلما مشتری بیشتری هم جذب خواهد شد. بنابراین شابش پیشنهاد میکند به مشاورین خوب و فعال خود دسترسی بدهید.


4- اطلاعات فایل های خود را اصلاح کنید
با توجه به مواردی که در مورد قبل عنوان کردیم، کاربران همیشه به دنبال دقیق ترین و کامل ترین اطلاعات هستند. آگهی ملک شما باید مشخصات کاملی داشته باشد تا کاربر بخواهد آن را خرید، رهن یا اجاره کند. به طور مثال کاربر دوست ندارد پس از مشاهده یک آگهی و تماس با شما متوجه بشود این خانه به فروش رفته است. شما باید آگهی به فروش یا اجاره رفته خود را در اسرع وقت ویرایش کنید و به حالت "فروخته شد" در بیاورید.
5- برای آگهی های خود تصاویر باکیفیت بارگذاری کنید
یکی دیگر از مهم ترین راه های جلب مشتری که شابش در اختیار شما قرار داده، بارگذاری عکس است. شما با بارگذاری حداکثر 8 عکس برای هر آگهی میتوانید ملک خود را از دیگر آگهی ها متمایز کنید. هرچه عکس ها بیشتر و با کیفیت تر باشند، مشتری سریعتر جذب آگهی ملک شما خواهد شد. امروزه تصویر به یکی از مهم ترین راه های بازاریابی تبدیل گشته است. شما نیز بهتر است با استفاده از این عنصر، از قافله بازاریابی مدرن عقب نمانید.


6- معاملات سابق خود را ثبت نمایید
خریدران و فروشندگان خانه و ملک تمایل دارند بدانند شما به عنوان بنگاه املاک تا به امروز چه تعداد و چه نوع ملکی را فروخته اید؟ این مسئله بر اعتبار شما نزد کاربران خواهد افزود زیرا آنها شما را یک بنگاه املاک موفق خواهند پنداشت. شابش توصیه میکند تعداد قابل توجهی از معاملات خوب خود را در سایت به عنوان سابقه ثبت نمایید تا باعث افزایش اعتماد مشتریان به خود شوید. فراموش نکنید برای بهترین بازدهی، باید تاریخ معامله و قیمت ملک را هم وارد نمایید.


7- از ویدیو استفاده کنید
ارزش بارگذاری یک ویدیوی تبلیغاتی به شدت زیاد است و از مواردی است که مشاورین خبره و دانا از آن استفاده میکنند. هنوز بارگذاری ویدیوی تبلیغاتی به صورت همگانی جا نیفتاده است و شما میتوانید با پیشگام بودن در این مورد، پیشرفت زیادی را برای مجاب کردن خریداران یا اجاره کنندگان خانه و ملک داشته باشید. سعی کنید با ساختن یک ویدیو حرفه ای و نشان دادن فضای داخلی و خارجی ملک، خریداران را شگفت زده کنید!


8- از کاربران درخواست کنید نظر دهند
شما به عنوان یک مشاور املاک باید به ارزش و اهمیت نظرات کاربران خود پی برده باشید. با استفاده از بستری که شابش برای شما فراهم کرده است، از بازدیدکنندگان درخواست پیشنهاد و انتقاد کنید تا سریعا به اشکالات فعالیت خود واقف شوید.
هنگام عقد قرارداد نیز سعی کنید به همین صورت نظرات خریدار یا فروشنده ملک را بپرسید. 
شما حتی میتوانید بوسیله ارتباط با کارشناسان شابش، بعضی از این نظرات را همراه با پاسخ خودتان در بلاگ شابش انتشار دهید. شابش همچنین پذیرای مقالات، پیشنهادات و انتقادات شما مشاورین املاک نیز میباشد.


9- به برخی سوالات پاسخ دهید
یکی از راحت ترین راه ها برای جلب توجه کاربران و تداوم حضور آنها، اثبات خود به عنوان یک منبع مفید است. به همین منظور شما باید به کامنت هایی که برای شما گذاشته میشود پاسخ دهید، در غیر اینصورت کاربران نام بنگاه و مشاورین املاک شما را به عنوان افرادی بی توجه به خاطر خواهند سپرد. فراموش نکنید مشاورین املاک زیاد هستند و شما نباید اجازه دهید افرادی که قصد خرید، اجاره و رهن خانه و ملک را دارند به مشاورین املاک دیگری فکر کنند.


10-  ایمیل خودکار بفرستید
از آنجا که محدودیت زمان منجر به عدم رسیدگی به برخی فعالیت ها میشود، بهترین راه برای جا نماندن از بقیه مشاورین املاک استفاده از تکنولوژی روز میباشد. ارسال ایمیل های تکراری و بی موقع، مسلما منجر به آزردگی خاطر مخاطبان خواهد شد. شابش در حال به روزرسانی وب سایت خود است تا در آینده ای نزدیک ایمیل های زمان بندی شده را به کاربران مورد نظر شما ارسال نماید. لازم به ذکر است ارسال ایمیل برای ترغیب مخاطبان دارای مراحل خاصی است که این مراحل توسط شابش برای شما صورت خواهد پذیرفت. بدین صورت دیگر نیاز نیست تا شما به صورت مداوم به بررسی و ارسال ایمیل بپردازید.
11- شابش را گسترش دهید
از هنگامیکه شما وارد خانواده شابش میشوید، جزئی از آن خواهید بود. پیشرفت شابش پیشرفت شما و پسرفت شابش منجر به جا ماندن شما از دیگر مشاورین املاک خواهد شد. سعی کنید در صورت داشتن شبکه های اجتماعی و یا وب سایت شخصی، شابش را به دیگر افراد معرفی کنید تا آنها با مراجعه به وب سایت شابش، موجب بازدید بیشتر و متعاقبا رونق کسب و کارتان شوند.


12- از نرم افزار شابش استفاده کنید
امروزه استفاده از گوشی همراه بسیار گسترش یافته است. خیلی از مشاورین املاک به دلیل مشغله کاری یا عدم توانایی کار با کامپیوتر، نمیتوانند از وب سایت شابش برای درج آگهی یا CRM(پنل مدیریت) استفاده کنند. شابش به این افراد استفاده از اپلیکیشن و نرم افزار گوشی همراه را پیشنهاد میدهد تا به راحتی و در هر شرایطی از خدمات سایت بتوانید استفاده نمایید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم