فروش

با رعایت نکاتی کلیدی، خانه خود را سریعتر به فروش برسانید

با رعایت نکاتی کلیدی، خانه خود را سریعتر به فروش برسانید
هر فروشنده ای میخواهد خانه اش به سرعت و البته با قیمت خوب به فروش برسد. بنابراین بسیار آزار دهنده خواهد بود اگر خانه شما به فروش نرفته و در عین حال خانه ای دیگر در انتهای خیابان تان به راحتی به فروش برسد.با شابش همراه باشید تا نکاتی را در این خصوص یادآور شویم.

خانه ای که در کنار خانه شما باشد، متراژش یکی باشد و تعداد اتاق خواب و حمامش هم یکسان باشد، باید همزمان با خانه شما به فروش برسد. درست است؟
اگر در این موقعیت قرار بگیرید سریعا همه چیز را به گردن مشاور املاک خود می اندازید، چون فکر می کنید به دلیل تبلیغ بد، عکس های ضعیف یا آگهی ملک ضعیف فایل خانه شما فروش نرفته است. اما مشکل واقعی در جای دیگریست. مشکل در نحوه ارائه خانه شما به بازار فروش است.
برای درک تجربه فروشنده ها، بیایید به دو مسیر متفاوت زیر نگاهی بیندازیم:

 

خانه ای که به فروش نخواهد رسید:


شاید شما هم اینطور فکر کنید که بدون آماده سازی خانه خود، می توانید آن را بفروشید. خیلی از فروشندگان ملک با این دیدگاه شروع می کنند و بعد از مدتی خانه خود را می بینند که به فروش نرفته است.
خانه این فروشنده را فرض کنید. این خانواده حدود 20 سال است که در این خانه زندگی می کنند و حال قصد تعویض خانه را دارند. آنها دقیقا نمی دانند پس از فروش این خانه به کجا می خواهند بروند و تصمیم دارند بعد از فروش خانه به آن فکر کنند.
مشکل در همین جاست.
 


این فروشنده نمی تواند بدون استراتژی خروج، در بازار املاک امروزی موفق به فروش خانه شود. در حقیقت این فروشنده هنوز تصمیم قطعی برای فروش نگرفته است.
به همین دلیل برای پیشنهاداتی که از سمت خریداران ارائه می شود وقتی نمی گذارد و با بهانه آن را رد میکند. همچنین پیشنهادات مشاور املاک خود در خصوص آماده سازی خانه را جدی نگرفته و پشت گوش می اندازد. مشتریانی هم که برای بازدید خانه می آیند، در همان مرحله اول جذب نمی شوند زیرا مشاهده میکنند نه خانه بازسازی شده و نه فروشنده اسباب و اثاثیه خود را جمع کرده است.
روزها همینطور می گذرند و خریداران بعدی احساس می کنند این خانه دارای مشکل است که در مدتی طولانی به فروش نرفته است. یک سال می گذرد و سرانجام خانه به فروش می رود. آن هم با قیمتی پایین تر از قیمت بازار!

 

خانه ای که به فروش خواهد رسید:


حال بیایید نگاهی به خانه ای بیندازیم که با قیمت خوب و در مدت زمانی معقول به فروش رسیده است. این فروشنده اول از همه مشخص کرده است که به کدام شهر می خواهد نقل مکان کند و همچنین جمع کردن وسایل خانه خود را آغاز کرده است. همچنین این افراد به نکاتی که مشاور املاک به آنها تذکر میدهد به دقت گوش فرا می دهند تا وضعیت بازار را به خوبی بشناسند. این فروشنده با مشاور املاک خود در خصوص مقصد بعدی خود نیز رایزنی میکند تا هرچه سریعتر مراحل فروش خانه پیش برود. همچنین در اسرع وقت شروع به بازسازی قسمت های فرسوده خانه اش می کند. به طور مثال پنجره های شکسته یا کثیف را ترمیم، دیوارهایی که گچ آنها ریخته شده را گچ کاری و برخی قسمت های خانه را به دلیل افزایش جذابیت رنگ آمیزی می کند.
 


این فروشنده ملک، یک نکته مهم دیگر را نیز مدنظر دارد. خانه ای که حدود 20 سال است در آن زندگی می کند باب میل افراد امروزی نیست. او با سلیقه نسل خودش طراحی داخلی این خانه را انجام داده و نسل امروز پذیرای این نوع طراحی داخلی نخواهد بود. این فروشنده سعی می کند در هنگام بازسازی خانه، طراحی داخلی آن را مطابق با نسل امروزی تغییر دهد.

 

به خریداران همان چیزی را بدهید که خواستار آن هستند


اکثر خریداران، یک خانه تر و تمیز و بی نقص را می خواهند. آنها نمی خواهند یک ریال برای هزینه های تعمیر و بازسازی خانه جدید خرج کنند. مسئله بعدی زمان است. آنها می خواهند به سرعت در خانه جدید خود مستقر شوند و زمانی برای اینکه شما اسباب و اثاثیه خود را جمع کنید یا خانه جدید خود را انتخاب نمایید ندارند.
شابش پیشنهاد می کند اول از همه مقصد بعدی خود را انتخاب کرده و پس از آن شروع به بازسازی منزل خود نمایید.
در خصوص طراحی داخلی، شابش پیشنهاد می کند رنگ آمیزی دیوارهای خانه را به رنگ سفید یا خاکستری در بیاورید. همچنین از رنگ سفید در حمام و آشپزخانه خود زیاد استفاده کنید. فروشنده ای که قبل از ارسال آگهی فروش خانه خود، اقدام به بازسازی و تغییر طراحی داخلی خانه خود کند مسلما زودتر می تواند خانه خود را به فروش برساند.
در انتها پس از فایل کردن خانه خود برای مشاور املاک، شروع به جمع کردن اسباب و اثاثیه خود می کند.

نظرات کاربران

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم