چگونه یک ویدیوی تبلیغاتی خوب برای املاک بسازیم؟

چگونه یک ویدیوی تبلیغاتی خوب برای املاک بسازیم؟
خرید و فروش خانه در خیلی از موارد متاثر از تصمیمات احساسی و غیر ذهنی میباشد. قبل از اینکه موارد فوق الذکر در تصمیمات فردی دخیل شوند، ابتدا باید ملک شما توسط خریداران و فروشندگان دیده بشود. دیده شدن ملک از موارد مهمی است که شما و مشاورین املاک باید با خلاقیت برای تحقق آن تلاش کنید.

بدون شک، تبلیغات ویدیویی ملک یکی از بهترین راه های جلب توجه و جذب کاربران از طریق تحریک احساسی میباشد. مانند بسیاری از فرم های دیگر تبلیغات، یک ویدیوی ضعیف به سرعت میتواند یک خریدار و فروشنده ملک را از ترغیب برای معامله منصرف کند.
در این مقاله شابش سعی میکند با ارائه نکاتی کاربردی، طریقه ساخت یک ویدیوی تبلیغاتی موثر را به شما آموزش دهد، تا خریدارن و فروشندگان ملک را با سرعت بیشتری جذب نمایید.
از آنجا که تبلیغات ویدیویی هنوز در ایران به صورت جدی به جریان نیفتاده، آن افرادی که از این فرم بازاریابی زودتر استفاده کنند، بسیار موفق تر خواهند بود.
با شابش همراه باشید.

 

ویدیوی تبلیغاتی ملک چیست؟
ویدیوی تبلیغاتی، یک ویدیوی آماتورگونه که با گوشی موبایل گرفته میشود نیست. ما بارها با گوشی موبایل خود از پارک، مناظر طبیعی یا مهمانی های خانوادگی خود فیلمبرداری میکنیم، اما حقیقتا نباید این ویدیوها را با یک ویدیوی تبلیغاتی مقایسه کنیم.
ویدیوهای تبلیغاتی ملک توسط افراد حرفه ای با هدف جذب مخاطب تولید میشوند و با ویدیوهای خانگی بسیار متفاوت میباشند.
یک ویدیوی تبلیغاتی ملک باید با خلاقیت ساخته شده باشد تا با معرفی مناسب یک ملک، بتواند بازدیدکنندگان را ترغیب کرده تا این ویدیو را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. از مزیت های این ویدیو تمرکز بر قسمت های جذاب ملک برای جلب توجه بازدیدکنندگان میباشد.


به نظر شما یک ویدیوی تبلیغاتی جذاب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بامزه بودن:
یکی از راحت ترین راه ها برای اینکه یک ویدیوی تبلیغاتی ملک را جذاب کنیم استفاده از صحنه های بامزه و خنده دار است. کودکان گزینه خوبی برای این امر به شمار می آیند.مهم ترین نکته ای که در اینجا مدنظر است، سطح "بامزه بودن" ویدیو است. شما باید قسمت های جالبی را در ذهن خود بپرورانید تا متناسب با ملک و سلیقه بازدیدکنندگان باشند. هیچ چیز بدتر از این نیست که تلاش کنید ویدیوش شما بامزه باشد اما در عمل، کاملا عکس این قضیه اتفاق افتاده و یک ویدیو با صحنه های بی مزه و لوس تحویل کاربران دهید.

 

خلاقیت:
مهم ترین سندی که باعث اثبات وجود خلاقیت در ویدیوی شما میشود، اولین جمله ای است که بازدیدکنندگان بعد از دیدن ویدیو با خود میگویند. اگر بازدیدکنندگان ملک پس از دیدن ویدیو بگویند: "کاش این ملک را داشتم"، مسلما شما توانسته اید نظر مخاطبان خود را جلب کنید. این جمله باعث میشود اکثر مخاطبین، ویدیوی تبلیغاتی ملک شما را به دوستان خود ارسال کنند و همین به اشتراک گذاری نوعی تبلیغات رایگان برای شما میشود.
مختصر بودن:
اگر نگاهی به ویدیوهای تبلیغاتی موفق ملک در دنیای مجازی و سایت های به اشتراک گذاری ویدیو بیندازید، متوجه میشوید این ویدیوها حداکثر 5 دقیقه هستند.
شما باید در مدت زمان کوتاه یک ویدیوی جذاب بسازید که مخاطب چندین بار سعی کند این ویدیو را مشاهده کند. مطمئنا طول بیشتر ویدیو منجر به سر سرفتن حوصه مخاطب و قطع کردن آن در اواسط پخش میشود.


استفاده از شخصیت های جذاب:
شخصیت های درون ویدیوی تبلیغاتی شما باید جذاب باشند تا خریداران و فروشندگان، سطح ملک شما را بالا ارزیابی کنند.شابش پیشنهاد میکند حتما زمانی را برای نوع و پوشش شخصیت های ویدیو اختصاص دهید تا بازدهی خوبی را داشته باشید.


ماندگار بودن:
وقتی به بازدید برخی ویدیوها در شبکه های مجازی نگاه میکنیم، به عددهای میلیونی میرسیم.
ویدیوهای مهم و ماندگار در صنعت تبلیغات، همیشه در خاطرات میمانند و افراد مختلف، با نام این ویدیوها را صدا میزنند.شما هم باید با استفاده از صحنه های جالب، فضا سازی خوب و همچنین استفاده از موزیک منحصر به فرد در بطن ویدیو، تبلیغات خود را ماندگار کنید.

 

نکته های کاربردی پس از ساخت ویدیو
اگر با خوش شانسی یا برنامه ریزی دقیق موفق به ساخت یک ویدیوی خوب تبلیغاتی در حوزه ملک شده اید، فراموش نکنید که هنوز کار به انتها نرسیده است. با رعایت موارد زیر سعی کنید مراحل بعدی را به درستی انجام دهید یا در صورت امکان بخشی از ویدیوی خود را تغییر دهید:

- مخاطب ها و مناطقی که ویدیوی شما قرار است در آنها بیشترین بازدهی را داشته باشد شناسایی کنید. از زبان، محتوا و اصطلاحات آن مناطق بر روی ویدیوی خود استفاده نمایید تا بازدهی شما دو چندان شود.
- در صورتیکه ویدیوی شما به زبان غیر انگلیسی تولید شده، برای بازدید جهانی سعی کنید زیرنویس انگلیسی هم به آن اضافه کنید.
- ویدیوی تبلیغاتی ملک خود را در شبکه های مجازی بزرگ و پر طرفدار آپلود کنید تا کاربران دیگر به راحتی بتوانند آنها را به اشتراک بگذارند.
- برای ویدیوی ملک خود یک عنوان تاثیر گذار و جذاب انتخاب کنید. فراموش نکنید در صورت انتخاب درست، ویدیوی شما در میان تمام طرفداران با آن نام خوانده میشود و تاثیر به سزایی در جستجوی ویدیو خواهد داشت.
- نام برند و یا شرکت خود را به صورت لوگو در ویدیو ثبت کنید تا در صورت رضایت کاربران، ارتباط آنها با شما تسهیل گردد.
- از قرار دادن جملات حاشیه ای و تبلیغات در ویدیوی ملک خود اجتناب کنید.

- حتی المقدور از افراد معروف و مطرح در ویدیوی خود استفاده کنید.
- ویدیوی ملک خود را در شبکه های مجازی مطرح مانند: تلگرام، اینتستاگرام، فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و... به اشتراک بگذارید تا در معرض مشاهده کاربران قرار بگیرد.

 

ایده های خوب برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی ملک
مهم ترین چالش هنگامیکه شروع به ساخت یک ویدیوی تبلیغاتی ملک میکنید ایده اولیه آن است. به همین دلیل شابش برای شما لیستی از ایده های تبلیغاتی ملک را ارائه میدهد تا بوسیله آنها راحت تر کار خود را شروع نمایید:
1- با استفاده از تکنیک های فیلمسازی، یک ویدیو با منظری حرفه ای از یک ملک لوکس تهیه کنید.
2- یک موسیقی مشهور را به صورت طنز در ویدیوی خود قرار دهید.
3- برای نشان دادن تاریچه یک ملک از انیمیشن استفاده کنید.
4- ویدیوی خود را از طریق یک فرد معروف انتشار دهید تا مورد اعتماد دیگران گردد.
5- یک ویدیوی سریالی ملک بسازید. به طور مثال ویدیویی با عنوان "یک روز با یک مشاور املاک" ساخته و هر قسمت را به تبلیغ یک ملک اختصاص دهید.
6- یک سری ویژگی های اختصاصی ملک را که در آگهی متنی ملک ذکر نشده در ویدیو عنوان کنید.
7- از موقعیت های خنده دار و جالبی که برای یک مشاور ملاک در مدت شاغل بودنش اتفاق افتاده در ویدیو استفاده کنید.
8-
مصاحبه های جالب و تحریک کننده بسازید تا مخاطبان ترغیب شوند برای اطلاعات بیشتر به سایت شما مراجعه کنند یا با فروشنده ملک تماس بگیرند.

 

فراموش نکنید ویدیوی تبلیغاتی ملکی که میسازید باید یک هدف مهم دیگر هم داشته باشد و آن سود آور بودن برای خودتان است.
اگر صرفا خود را درگیر شبکه های مجازی و سایت های به اشتراک گذاری ویدیو کنید، در حقیقت برای آنها تبلیغ میکنید نه خودتان. با رعایت نکات بالا و بهبود سایت خود، سعی کنید مخاطبین را برای بازدید و سفارش بیشتر ویدیو به سمت خود خود بکشانید.

 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم