استراتژی لینک دهی برای وب سایت های املاک

استراتژی لینک دهی برای وب سایت های املاک
وب سایت های املاک امیدوارند با استفاده از کلمات و عبارات کلیدی منطقه و شغل خود، در موتورهای جستجو دارای رتبه اعتماد (Rank) بالایی بشوند. کار آنجا سخت تر میشود که قرار باشد در یک بازار شلوغ آنلاین و با وب سایت های مختلف املاک رقابت انجام شود. در این بازار رقابتی، در خیلی از موارد حتی دامین قدیمی و سئوی خوب هم ممکن است وب سایت شما را در صفحه اول موتورهای جستجو نشان ندهد. اینجاست که اهمیت لینک دهی برای مشاورین املاک آشکار میشود.

از هر طریقی که کاربران از سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر وارد سایت شما شوند، نوعی LINK BUILDING صورت پذیرفته است.

اما صرف لینک دهی مهم نمی باشد بلکه کیفیت هم مهم است. موتورهای جستجو کیفیت سایت شما را از طریق لینکهایی که به سایت های مختلف میدهید ارزیابی میکنند.
مزایای لینک دهی
Link Building یکی از راه های موثر برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو میباشد. شما با گرفتن لینک از سایت های معتبر، میتوانید رتبه اعتماد یا Trust Rank سایت خود را در موتورهای جستجوی گوگل افزایش دهید تا موتورهای جستجو، وب سایت شما را در رتبه های بالا نمایش دهند.
مزیت دومِ Link Building ترافیک بیشتر در سایت شماست. مسلما هر چه در سایتهای پر بازدید و معتبر اقدام به Link Building کنید، افراد بیشتری وارد وب سایت شما میشوند و متعاقبا یک قدم دیگر برای بالا رفتن رتبه سایت املاک خود در موتورهای جستجو برخواهید داشت.
سایت های بزرگ ایران را رصد کنید و با برنامه ریزی و مذاکره، لینک وب سایت خود را در این سایت ها قرار دهید. مطمئن باشید نتایج خوبی خواهید گرفت.

شابش پیشنهاد میدهد با رعایت نکات زیر یک Link Building مناسب در سایت خود پیاده سازی کنید:

 

Link Building ابتدا با سایت خودتان شروع میشود
لینک های درون سایت و درون صفحات، اولین جایی است که Link Building در آن خودنمایی میکند. در حقیقت معماری سایت شما و لینک هایی که در مطالب خود به صفحات دیگر سایت تان میدهید، منجر به بازدهی بسیار خوبی در موتورهای جستجو میشود.
 اطمینان حاصل کنید مطالب اورجینالی که توسط سایت شما تولید شده اند، لینک هایش در صفحه اصلی قرار بگیرند، نه اینکه در صفحات آخر بلاگ شما دفن شوند.
 به طور مثال ممکن است عکاس شما از فضای داخلی یک خانه لوکس در تهران عکس گرفته باشد، یا خبرنگار شما با مدیر یک آژانس املاک، مصاحبه ای اختصاصی برقرار کرده باشد. این مطالب اورجینال بوده و تنها در سایت شما نمایش داده شده اند، بنابراین باید لینک آنها در صفحه اصلی سایت تان قرار داده شود.
 مطالب سایت شما باید در سریعترین کلیک ممکن برای کاربران به نمایش در بیاید. یک کاربر باید با یک و حداکثر دو کلیک، متن و صفحه مورد نظر خود را در سایت شما پیدا کند، در غیر اینصورت حوصله اش سر رفته و از سایت شما خارج میشود.

هنگام اتصال صفحات سایت به یکدیگر، از عناوین جذاب در لینک استفاده کنید تا کاربران ترغیب شده و بر روی آن کلیک کنند. شما باید در داخل متن عباراتی را که به صفحات دیگر سایت تان مربوط میشوند را پیدا کرده و با لینک کردن آنها منجر به کلیک در سایت خود شوید. به یاد داشته باشید سایت شما با مشاورین املاک در ارتباط بوده و شما باید تلاش خود را برای بازدید آگهی های اجاره یا خرید و فروش املاک در سایت خود به کار بگیرید.
انجام مراحل بالا منجر به لینک سازی زنجیره وار در سایت شما شده و کیفیت صفحات شما را بالا میبرد.
استراتژی لینک سازی خارجی
 لینک دهی مساوی با رای گیری برای وب سایت تان است. هرچقدر بیشتر روی لینک شما کلیک شود و هرچقدر آگهی های خانه و ملک شما بیشتر بازدید شود، موتورهای جستجو درجه اعتماد بالاتری به سایت شما میدهند.
 لینک دهی به سایت های فعال در حوزه املاک بسیار موثرتر از کانال های دیگر مانند 
My Space است. میزان جذب و اعتبار سایت ها با هم یکسان نیست و به همین دلیل در موتورهای جستجو هم ارزش یکسانی ندارند. درجه اعتماد سایت یا Trust Rank، درجه صفحه یا Page Rank و همچنین میزان ارتباط آن سایت با شغل و حرفه شما، باید در هنگام لینک دهی مورد توجه شما باشد.
در ذیل به چند پیشنهاد در خصوص کیفیت لینک ها اشاره میکنیم:


1- در مسیرهای پر تردد لینک دهی کنید
 وب سایت خود را در مسیرهای پر تردد اینترنت مانند 
Yahoo, Business.com, Bestofweb ثبت کنید.
این سایت ها، بستر بسیار مناسبی برای لینک دهی میباشند.
برخی بستر ها رایگان و برخی پولی میباشند. با توجه به با بالا بودن 
Page Rank و مرتبط بودن سایت مورد نظر با حوزه املاک، لینک دهی را آغاز کنید.
2- برای سایت های دیگر محتوا تولید کنید
 این روش یک روش زیرکانه میباشد که بوسیله آن میتوانید به سایت خود لینک دهی کنید. شما برای یک سایت محتوا تولید میکنید و در چند بخش از این محتوا، به سایت اصلی خود لینک دهی میکنید. این مسئله باعث میشود هر دو سایت از منافع مهمی بهره مند شوند.

3- با Webmasterها در ارتباط باشید
از طریق ایمیل، تماس و نامه با Web Master های سایت های مرتبط با املاک و خرید و فروش خانه در ارتباط باشید تا بخشی از فعالیت لینک دهی از طریق آنها انجام شود.

4- از طریق سایت های خبری مطرح شوید
 با استفاده از محتوا و سئوی مناسب، مطلبی را با همکاری سایت های خبری چاپ کنید تا به شکل فوق العاده ای در میان کاربران مطرح شوید.

 میزان موثر بودن لینک دهی خود را امتحان کنید
 سرویس های متنوعی در فضای مجازی قرار دارند تا میزان موثر بودن لینک دهی وب سایت املاک شما را بیازمایند.
 زمانیکه شما شروع به لینک دهی داخلی و خارجی میکنید، خیلی مهم است نتایج این لینک دهی را به صورت محسوس مورد سنجش قرار دهید. میزان بازدید از طریق لینک به صورت ماهانه و مشاهده میزان کلیک از سایت های متفاوت میتواند یک گزارش کامل برای سرمایه گذاری آینده شما باشد. 
Google Analytics یکی از این ابزارهای مفید است. این ابزار را بر روی وب سایت خود نصب کرده و جزئی ترین گزارشات را مشاهده نمایید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم