8 نکته که قبل از راه اندازی سایت تان باید رعایت کنید

8 نکته که قبل از راه اندازی سایت تان باید رعایت کنید
در بلاگ شابش سعی ما بر این است تا با ارائه نکات و راهکارهای کلیدی به مشاورین املاک، آنها را در رونق کسب و کارشان یاری نماییم. شابش در این مقاله برای شما 8 نکته کلیدی را بیان میکند تا قبل از اینکه سایت خود را راه اندازی کنید، برنامه درستی را به سمت بهینه سازی وب سایت املاکتان در اختیار داشته باشید.

لیست زیر میتواند در هر زمانی مورد استفاده مشاورین املاک قرار بگیرد، اما ما پیشنهاد میکنیم قبل از راه اندازی سایت املاک خود این موارد را پیاده سازی کرده تا بهترین بازدهی ممکن را بدست آورید.
مدیریت کیفیت همیشه قبل از عرضه محصول صورت میپذیرد و همیشه هم نتایج سودمندی را به همراه دارد. مدیریت کیفیت در وب سایت املاک شما هم بسیار مهم است و برای دریافت بهترین بازدهی لازم است نکات زیر را رعایت کنید:
1- عناوین و متا دیتا
عناوین و متادیتای سایت املاکتان در موتورهای جستجو بسیار حیاتی است. در حقیقت این دو مورد صفحات شما را به موتورهای جستجو معرفی میکنند و موتورهای جستجو بر اساس این موارد به کاربران نشان میدهند چه چیزی داخل صفحات شما قرار گرفته است.
عناوین و متادیتاهای کپی شده از صفحات دیگر در اینترنت موجب سردرگمی و عدم نتیجه قابل قبول در موتورهای جستجو خواهد شد. بنابراین مطمئن شوید عنوان و متادیتای تک تک صفحات شما منحصر به فرد باشد. آگهی های املاک خود را فراموش نکنید. صفحات آگهی های املاک شما باید به طور تخصصی تری مورد بررسی قرار بگیرند.


2- سازگاری سایت با مرورگرها
یکی از بزرگترین اشتباهات رایج بین برنامه نویسان وب سایت های املاک، عدم بررسی سازگاری وب سایت املاکشان با انواع مرورگرهاست.
اگرچه ممکن است برخی مردم فکر کنند اینترنت اکسپلولر یا موزیلا بیشترین استفاده را بین کاربران اینترنت دارند، اما واقعیت این است که جدای از اینکه تمام مرورگرها توسط کاربران استفاده میشوند، ورژن های متفاوت هر مرورگر هم باید توسط برنامه نویسان مورد بررسی قرار بگیرند. به همین دلیل باید تمامی مرورگرها و تمامی ورژن های اخیر آنها با وب سایت املاکتان سازگار باشند تا بتوانید بیشترین بازدیدکننده را داشته باشید.

برخی مرورگرهای مهم در دنیای اینترنت شامل لیست زیر هستند:
Internet Explorer
Chrome
Firefox 
Safari 
Opera
iPhone

 

3- ویرایش محتوا
اگر شما هم از افرادی هستید که فکر میکنید محتوا و بلاگ سایت شما بی نقص بوده و نیاز به مرور کردن ندارد کاملا در اشتباه هستید و این اشتباه ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.
محتوای سایت املاک شما، بیانگر میزان حرفه ای بودن و دانش شماست. بنابراین حتما باید مرور مجددی بر محتوای سایت تان داشته باشید و ایرادها و مشکلات مختلف آن را برطرف کنید. شابش به شما پیشنهاد میدهد برای بازدهی بیشتر، ویرایش متون خود را به افراد متخصص بسپارید.4- چک کردن لینک ها
همانطور که ممکن است فکر کنید محتوای سایت شما بی نقص است، این مسئله در مورد
لینکها هم صادق است. لینک های سایت به راحتی ممکن است تغییر پیدا کنند. از مهمترین دلایل تغییر لینک ها، به روز رسانی وب سایت و اعمال تغییرات جدید توسط برنامه نویس سایت است. وقتی لینک شما آدرسش عوض شود، کاربران با کلیک بر روی لینک ها با ارور مواجه میشوند و نمیتوانند صفحه مورد نظر خود را باز کنند.
در خصوص سلامت لینک ها باید سه مورد زیر رعایت شود:
لینک ها باید صفحه های اشتباه را باز نکنند.
در صورت تغییر آدرس، لینک ها باید اصلاح شوند.
در صورت حذف آدرس، برای جلوگیری از ارور 404، باید به صفحه جدیدی لینک داده شود.

 

5- تست کارکرد
همانند محتوا و ایمیل، بخشهای دیگر از سایت تان نیاز به چک کردن دارند. اگر در سایت خود از
modules و widgets و یا هر ابزار تعامل گرای دیگری استفاده میکنید باید از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایید. اگر از فرم ارتباط باما استفاده میکنید، باید خودتان به طور شخصی یکبار عملیات را همانند یک کاربر از ابتدا تا انتها انجام دهید تا در صورت مشکل سریعا آن را رفع کنید.
برخی بخش های سایت مانند نظرات، فرم ارتباطات و ثبت نام از عناصر با اهمیت وب سایت املاک شما محسوب میشوند. شابش پیشنهاد میدهد حتما از صحت کارکرد این بخش ها مطمئن شوید.


6- اعتبار دهی سایت (Validating)
Validating یا اعتبار دهی سایت، عملیاتی است که در آن به رعایت اصول استاندارد صفحات وب سایت املاکتان میپردازید. هر سایتی باید به درجه 100 درصد برسد. البته اگر وب سایت املاک شما به این درجه نرسیده نگران نباشید، زیرا خیلی از سایتهای بزرگ هم به درجه 100 درصد نمیرسند. تلاش شما باید هرچه بالاتر بودن این رقم باشد تا اطمینان حاصل کنید عناصر سایت املاکتان دقیقا در همان جایی که باید باشند قرار گرفته اند.

 

7- نرم افزارهای تجزیه تحلیل وب سایت
تنها راهی که با اطمینان میتوان فهمید وب سایت املاک شما چه قدر موثر و کارآمد است، استفاده از سیستم های تجزیه تحلیل وب سایت است. با گزینه های بسیار زیادی که امروزه در دسترس است، نباید نگران پیدا کردن سیستم تجزیه تحلیل وب سایت باشید.
برنامه ها و سیستم های تجزیه تحلیل، خدمات زیر را به شما ارائه میدهند:
-مشاهده میزان بازدیدکنندگان سایت املاک شما در طول روز، هفته، ماه و سال.
-مشاهده سایت یا شبکه اجتماعی یا هر صفحه ای که کاربران از آن وارد سایت شما شده اند.
-نمایش میزان گرایش کاربران به بخش ها مختلف سایت شما.
-نمایش قسمت هایی که کاربران بشترین زمان را در آن صرف کرده اند.

گزینه های بالا تنها بخشی از خدمات سیستم های تجزیه تحلیل است و امکانات آنها بی نهایت است. شما به هیچ وجه نباید این اطلاعات را دست کم بگیرید و باید بوسیله آنها مشکلات سایت خود را برطرف نموده و سرویس های سایت خود را بهبود ببخشید.


8- بهبود موتورهای جستجو
حتما از این مرحله قبل از گشایش سایت املاک خود استفاده کنید تا بهینه سازی سایت خود در موتورهای جستجو را به حداکثر برسانید.
اکثر افراد ابتدا سایت خود را راه اندازی میکنند و سپس به سئو میپردازند که این مسئله اشتباه است.
در خاطر داشته باشید سئو پردازش است نه پروژه. پردازش یعنی از روز اول شروع شده و هیچوقت هم متوقف نخواهد شد و در طول تمام مدتی که سایت املاک شما در حال فعالیت است، باید مرحله به مرحله جلو بروید و آن را بهبود ببخشید. شما همیشه نیاز دارید با سایت های دیگر رقابت کنید و به همین دلیل همیشه به یک سئوی بهینه و به روز شده نیاز خواهید داشت.
برخی مسائل مربوط به سئو در زیر لیست شده اند و باید آنها را در خاطر داشته باشید:
تمامی تگ ها، عناوین، تصاویر و موارد مربوط دیگر، باید با موتورهای جستجو همسو بوده تا بهترین نتیجه را هنگام جستجوی کاربران داشته باشند.
وب سایت املاک شما باید به طور کامل و موفقیت آمیز در موتورهای جستجو به ثبت برسد.(یک بار ثبت کافی میباشد).
در وب سایت املاکتان باید محتوای مرتبط و منحصر به فرد قرار داده شود تا موتورهای جستجو وب سایت شما را با حوزه املاک مرتبط بدانند.
عناوین و عبارت های شما با محتوای سایت باید همخوانی داشته باشد.
کلمات کلیدی نباید بی منظور و با شکستن قواعد ادبی در متن جای بگیرند! شما باید کلمات کلیدی را با زیرکی و رعایت اصول ادبی در متن قرار دهید.

 

راه های بسیار بیشتری برای افزایش بازدهی سئو وجود دارد اما موارد ذکر شده در بالا، برای شروع کار کافی میباشد. فراموش نکنید برای بیشترین بازدهی، باید از سئوکار حرفه ای برای محتوا و دیگر بخش های سایت خود استفاده کنید تا حداکثر نتیجه را دریافت کنید.
شما هیچ وقت نباید پول خود را در راهی هزینه کنید که دانش آن را ندارید. در غیر اینصورت در آن مسیر موفق نخواهید شد. سئوی یک سایت هم از این قاعده مستثنی نیست. در خصوص سئوی سایت از متخصصین کمک بگیرید.
وب سایت املاک شما باید بزرگترین بخش جذب مشتری ملک شما باشد و کاربران از آن طریق به دنبال خرید و فروش خانه یا اجاره و رهن ملک باشند. تمام مطالبی که در آن قرار میدهید باید مرتبط با کسب و کار شما بوده و به بهترین شکل ممکن ارائه شده باشد.
اگر مشغله کاری اجازه نمیدهد به این امور بپردازید، حتما افراد متخصص را استخدام کنید تا منجر به بازدهی سرمایه گذاری شما بشوند.
اگر مطالب بالا را سودمند یافتید و هرگونه پیشنهاد و انتقادی داشتید، با ارائه نظرات خود ما را در گسترش این مقالات یاری فرمایید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم