برخی باورهای اشتباه در مدیریت یک وب سایت املاک

برخی باورهای اشتباه در مدیریت یک وب سایت املاک
آیا شما هم درگیر رونق کسب کار از طریق فضای مجازی و وب سایت املاکتان میباشید؟ قبل از اینکه به این مهم دست پیدا کنید، باید با مفهوم "جذب" و Lead آشنا بشوید تا بدین وسیله بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید. با شابش همراه باشید.

در این مقاله ابتدا میخواهیم برخی سنت های رایج اما اشتباه را به شما معرفی کنیم تا اگر شما هم از این عقاید در سایت املاکتان استفاده میکنید، دست از آنها بردارید.
 پس از بیان این سنتها، به راه های نوین و کاربردی حوزه املاک میپردازیم. بوسیله این راهکارهای تعامل گرا، شما میتوانید عملکرد وب سایت املاکتان را بهبود بخشیده و به جذب مشتری و بهبود مدیریت استراتژی تان بپردازید.


4 سنت اشتباه به همراه نکات کاربردی
فرض کنید یک جوان مدرن، چندوقتی است یک شغل پیدا کرده و پس از شغل به دنبال یک خانه در نیاوران تهران میگردد تا نزدیک محل کارش باشد. به نظر شما اولین قدمی که او برمیدارد چیست؟
اگر فکر میکنید لپ تاپ خود را روشن کرده و در گوگل جستجو میکند: "اجاره خانه(یا خرید یا رهن خانه) در نیاوران"، باید بگوییم درست حدس زده اید! او همین کار را خواهد کرد.

حال شما حتما به عنوان یک مشاور املاک، سایت و آگهی های خانه خود را در صدر موتورهای جستجو فرض میکنید!
 اما صبر کنید! خیلی سریع جلو رفتید!
 همانطور که نمایش آگهی املاک، یک قدم به سوی تحقق اهداف وب سایت تان خواهد بود، اما قطعات پازل های دیگری هم در این مسیر قرار دارند که از نمایش در موتورهای جستجو ساده تر نیستند.
 ما در زیر چند سنت اشتباه را به شما ارائه میدهیم که در بین مشاورین املاک رایج است. پس از ذکر این سنت های اشتباه، راه حل آن را هم در ادامه ارائه میدهیم.

 

سنت اول: خیلی راحت میتوانیم در صفحه اول موتورهای جستجو نمایش داده شویم!
 معمولا همه افراد با تصور اینکه آگهی های وب سایت املاکشان در صفحه موتورهای جستجو قرار میگیرد، شروع به فعالیت کسب و کار میکنند. 
آنها با خود معمولا چنین جملاتی را زمزمه میکنند:
 "فقط کافیه مطالب و مقاله هایی که کمی کیفیت دارن در بلاگم بزارم، چند تا لینک برای ارتباط بین صفحات وب قرار بدم و بعد از جستجو و تحقیق درباره یک سری کلمات کلیدی، چند تا از اون هارو داخل صفحات و مقالات بزارم تا به راحتی تو موتورهای جستجو نمایش داده بشم."
 اما متاسفانه به این سادگی ها هم نیست!
 قرار گرفتن آگهی های املاک شما در صفحات و گزینه های اول موتورهای جستجو کار ساده و پر سرعتی نیست. بهتر است این مسئله را الان بیاموزید تا در بازار املاک با سر زمین نخورید!
 بدون مقدمات و دانش صحیح در مورد اهداف بازار، میتوان به جرات گفت زمان و پول خود را در جوی آب خواهید ریخت.
راهکار:

 یک برنامه ریزی جامع در خصوص استراتژی بازار داشته و با تلاش سعی در اجرای آن داشته باشید.
 اگر میخواهید کلمات کلیدی و مطالب بلاگ شما در صفحه اول موتورهای جستجو به نمایش درآید، یا اگر به دنبال کم کردن سهم بازار رقبایتان هستید، بنابراین باید استراتژی جامعی را فراهم و اجرا نمایید.
 این استراتژی را از طریق شبکه های اجتماعی، تعاملات اجتماعی، بازاریابی ایمیل و کیفیت محتوای وبسایت و بلاگ تان بهبود ببخشید.


سنت دوم: تقریبا غیرممکن است به صفحه اول در موتورهای جستجو برسیم!
 همانگونه که در بخش قبلی ذکر کردیم، همانطور که رسیدن به رتبه های اول موتورهای جستجو به آسانی قابل دستیابی نیست، رسیدن به آن غیرممکن هم نیست. اگر با گذاشتن زمان و هزینه، جوانب مختلف سایت خود را بهبود ببخشید و دقیقا همان چیزی را که بازدیدکنندگان میخواهند به آنها ارائه بدهید مطمئن باشید نتایج خوبی خواهید گرفت.
راهکار
 جامعه آماری و مخاطبان بازار خود را خوب بشناسید تا به آنها سرویس دهی کنید. کاربران دارای مشخصات بیشتر، بستر بسیار مناسبی را فراهم میکنند تا دقیقا همان چیزی که میخواهند را به آنها عرضه دارید. با توجه به گستره کسب و کارتان، چندین کاربر را که از خدمات شما استفاده میکنند انتخاب کنید. سپس به طور مثال، به آنها یک تصویر ارسال کنید و از آنها سوالهایی نظیر سوالهای زیر را بپرسید:
 اهل کجا هستید؟
 آیا حیوان خانگی دارید؟
محل کارتان کجاست؟
با وسایل نقلیه عمومی به محل کار میروید یا خیر؟
 آیا درباره سایت املاک ما اطلاعاتی دارید و یا نام سایت مان به گوش شما خورده است؟
 تا آنجا که میتوانید از آنها اطلاعات جمع آوری کنید تا وب سایت املاک خود را بر اساس نیازهای آنها بهبود ببخشید.


سنت سوم: بازدیدکنندگان تنها به این توجه میکنند که "شما چه کسی هستید".
شاید مقداری از این حرف درست باشد اما قطعا نه به این مقدار.
 بازدیدکنندگان و جویندگان خانه و ملک به دنبال مطالب مرتبط با ملک میباشند و اگر متوجه بشوند به آن چیزی که میخواستند در سایت شما دست نیافته اند، از سایت خارج میشوند. بله آنها بدون در نظر گرفتن مشخصات و اعتبار شما از سایت خارج میشوند.
 اگر بلعکس، از مطالب و صفحات سایت شما خوششان بیاید آن هنگام است که به دنبال ماهیت و اعتبار سایت شما میگردند و به طور مثال به صفحات درباره ما یا تماس با ما مراجعه میکنند.
راهکار:
سایت املاک خود را اختصاص به معرفی خود نکنید.
 بخش "درباره ما" برای همین خصوص قرار داده شده و شما نباید پای خود را از آن صفحه فراتر بگذارید. به طور مثال اطلاعات شخصی این بخش را در صفحه اصلی نگذارید.
 ارائه تصویر و مشخصاتی از شما و وب سایت املاک تان قطعا مورد نیاز است و به افزایش خوش آمد گویی و اعتماد کاربران ملک کمک میکند، اما این تصویر نباید برجسته ترین قسمت سایت شما محسوب بشود.
 تمرکز خود را بر روی محتوای خوب، طراحی کاربر پسند صفحه اصلی، و 
CTA واکنش گرا بگذارید تا بتوانید با بالا بردن کیفیت وب سایت تان، بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل نمایید.


سنت چهارم: مدیریت از مشتری سازی مهم تری است!
 این مسئله نه میان بسیاری از مشاورین املاک، بلکه میان بسیاری از مالکان کسب و کار به دلیل عدم تجربه در دنیای مجازی و بازاریابی اینترنتی رواج یافته است.
 شما ممکن است 500 بازدیدکننده داشته باشید و در انتها بتوانید 10 نفر آنها جذب کنید. این تعداد تنها 0.02 درصد میشود و به هیچ وجه برای یک کسب و کار مورد قبول نخواهد بود.
نرخ جذب با این درصد پایین منجر به سیستم مدیریتی ضعیفی خواهد شد و تمام تلاش و هزینه های شما در بازاریابی آنلاین را به باد خواهد داد.
راهکار:
تمام بازدیدکنندگان را از مسیر جذب عبور دهید. زمانیکه موفق شدید یک کاربر را جذب کرده و از او اطلاعات بگیرید، کار شما تمام نشده است. خلاقیت و تلاش شما باید ادامه پیدا کند.
 در مقابلِ افرادی که سرد برخورد میکنند یا تمایل کمی از خود نشان میدهند تسلیم نشوید. با تلاش و خلاقیت و صرف زمان، همین افراد را میتوانید به عنوان مشتری جذب نمایید.

 

پردازش
 بسیار خوب! اکثر سنت های اشتباه را با هم مرور کردیم و برای هرکدام از آنها راهکارهایی هم ارائه دادیم. فراموش نکنید قطعه های پازل برای جذب مشتری بسیار زیاد هستند و رسیدن به آنها بستگی به تلاش شما خواهد داشت.
 جذب مشتری در وب سایت های املاک نیازمند پردازش مستمر و تلاش سخت است و پردازش مانند پروژه دارای بازه زمانی نیست. این یعنی جذب مشتری از روز اول فعالیت شما شروع شده و تا آخرین روز کاری ادامه خواهد یافت.


دو پرسش
 نکته هایی که باید در انتها یادآور شویم حول محور سوالاتی است که باید از خودتان بپرسید:
 1- چرا و به چه دلیلی یک بازدیدکننده باید وارد سایت املاک من شود و از همه مهم تر، به عنوان یک بازدید کننده باقی بماند؟
 با دریافت اطلاعات شخصی و بهبود وب سایت تان، بازدیدکنندگان را به مراحل بعد ببرید. این موارد باعث میشوند بازدیدکنندگان تشویق و ترغیب برای ادامه همکاری و تماس با شما شوند.

 2- آیا واقعا یک سیستم مدیریت جذب موثر و به جا دارم؟
 تنها به سیستم های ماشینی مانند ایمیل متکی نباشید. مشتریان شما زمانی به این ایمیل ها واکنش مثبت نشان میدهند که موجب تقویت و شدت ارتباطات شما با آنها بشود. شما باید نیازهای کاربران خود را شناخته و با استفاده از یک سیستم مدیریت جذب با تک تک آنها همراه شوید و آنها را به سمت خود بکشانید.
شابش امیدوار است با رعایت موارد فوق، کسب و کار املاک تان را رونق ببخشید تا روز به روز کاربران بیشتری از آگهی های خانه و املاک شما بازدید کرده و تبدیل به مشتری واقعی شوند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم