وضعیت خرید و فروش ملک و مسکن در فصل پاییز

وضعیت خرید و فروش ملک و مسکن در فصل پاییز
متخصصان به دلیل درک وضعیت اقتصادی و ارائه گزارشات به مردم، معمولا در هر فصل معاملات املاک را تجزیه تحلیل میکنند. با شابش همراه باشید تا در انتهای فصل پاییز، تجزیه و تحلیل مختصری بر معاملات ملک و مسکن داشته باشیم.

در حالیکه به اواخر پاییز نزدیک میشویم، اما همچنان موج خرید و فروش آپارتمان در کشور ادامه دارد و عرضه کنندگان ملک و واحد های مسکونی، انعطاف پذیری خوبی را از خود نشان داده اند. قیمت آپارتمان و ملک همچون ماه های گذشته بوده و مانند برخی بازه های زمانی به هیچ وجه دچار نوسان نشده است.

با توجه به ساخت و سازهای اخیر، تعداد آپارتمان و واحدهای مسکونی قابل توجهی در دسترس شهروندان و متقاضیان ملک قرار گرفته است. گرچه معاملات و تقاضا شدید نیست اما سطح نسبی معاملات در فصل پاییز رو به افزایش میباشد، در حالیکه قیمت خانه و ملک دارای ثبات چند ماه گذشته است. شاید دلیل این امر، تمایل عرضه کنندگان به فروش سریعتر واحدهای آپارتمان و خانه هایشان است تا بیشتر از این خالی از سکنه نماند.

دلیل دیگر ثبات قیمت، تامین مالی عرضه کنندگان برای پروژه های بعدی ساخت و ساز است. از آنجا که مشاورین املاک با توجه به سابقه حوزه ملک پیش بینی میکنند دوران رونق نزدیک است، سعی میکنند با فروش سریع و بدون افزایش قیمت آپارتمان های خود در زمان فعلی، هزینه ساخت و ساز آینده را تامین نمایند. مشاورین املاک در مصاحبه ها و گفتگوهایی که با شابش داشتند هم به این مسئله اشاره کرده بودند.
بدین ترتیب هرچند به صورت نسبی حجم معاملات در حال افزایش است، اما قیمت خانه و آپارتمان همچنان دارای ثبات است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم