گرانترین و ارزانترین مناطق تهران در آبان ماه 1395

گرانترین و ارزانترین مناطق تهران در آبان ماه 1395
ارائه آمار در حوزه املاک، معمولا بیشترین بازدهی را برای مشاورین املاک در پی خواهد داشت. با شابش همراه باشید تا مروری بر آمار مختلف املاک (تعداد معاملات، گرانترین و ارزانترین مناطق و..) در آبان ماه 1395 را داشته باشیم.

منطقه یک، همچنان گرانترین در تهران
منطقه 1 تهران، همیشه جزء برترین های حوزه املاک بوده است. در چند ماه گذشته هم بیشترین متوسط قیمت را به خود اختصاص داده است. آپارتمان ها و خانه های منطقه 1با متوسط قیمت 9 میلیون و 800 هزارتومان در هر متر مربع، گرانترین منطقه تهران برای خرید و فروش خانه و ملک محسوب میشود. این در حالیست که منطقه 18 با متوسط 2 میلیون و 150 هزارتومان، ارزان ترین منطقه برای متقاضیان ملک در تهران به شمار میرود.
منطقه 1در حالی گرانترین منطقه تهران شناخته میشود که حدود 6.5 درصد کاهش قیمت نسبت به ماه قبل را دارد. جالب است که قیمت خانه و ملک در منطقه 18، با افزایش 6 درصدی نسبت به ماه قبل مواجه شده است که این آمار نیاز به علت یابی و تجزیه و تحلیل اقتصاد دانان و مشاورین املاک دارد.
منطقه 9 تهران، رشد متوسط قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته و با 13 درصد در صدر فهرست قرار گرفته است. در انتهای فهرست منطقه 8 با رقم 0.7 درصد قرار دارد.
میانگین قیمت معاملات املاک در تهران هم 4.41 میلیون تومان است که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، 7 درصد افزایش یافته است.


بیشترین تعداد معاملات مسکن تهران
حال پس از قیمت، سراغ تعداد معاملات میرویم. منطقه 5 تهران برای چندمین سال متوالی در این بخش پیشتاز است. درصد سهم بازار املاک در منطقه 5، حدود 16.5 درصد است که بسیار قابل توجه میباشد. پس از منطقه 5، منطقه 4 با 11.5 درصد در تعداد معاملات ملک رکورد دار است.
تعداد معاملات هم نسبت به ماه مشابه در سال گذشته افزایش پیدا کرده است. تعداد خرید، فروش، اجاره و رهن خانه و ملک در سال گذشته 12 هزار و 500 واحد بوده که نسبت به آبان ماه سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.


میزان گرایش مردم به سال ساخت بنا
آمار حاکی از آن است که نیمی از معاملات املاک (اعم از خرید، فروش، رهن و اجاره)، متعلق به خانه های تا سقف 5 سال ساخت است. این رقم 52 درصد گزارش شده است.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم