تا چند سال آينده، ٧٠ درصد معاملات از طريق فضای مجازی اتفاق می افتد

تا چند سال آينده، ٧٠ درصد معاملات از طريق فضای مجازی اتفاق می افتد
حسام عقبایی رئیس صنف مشاورین املاک کشور میباشد که در این مدت تلاش بسیاری را برای تغییر فضای املاک انجام داده است. او عقیده دارد فعالیت های املاک ایران باید به صورت حرفه ای و با استفاده از فضای مجازی اداره شود.

بعد از گفتگوی رییس صنف مشاورین املاک کشور در رابطه با تخریب سایت های غیرتخصصی، در برنامه تهران بیست سوالات دیگری در این خصوص مطرح شد. 

حسام عقبایی در خصوص شایعه مخالفت وی با معاملات اینترنتی گفت:
من هيچ مخالفتي با اين اتفاق ندارم. ما در حوزه تجارت اينترنتي عقب هستيم و بايد جلو برويم. مخالفت من با سایت های غیرتخصصی است که مشاورین املاک را به عنوان واسطه حذف کرده اند. ما با جان و مال و ناموس مردم طرف هستيم و نميخواهيم اتفاق بدي در اين حوزه بيفتد، براي همين روي اين تعاملات و معاملات مجازي حساس هستيم .
جدای از این مسئله بنده به فضای مجازی اعتقاد زیادی دارم و پيش بيني من اين است كه تا چند سال آينده ٧٠ درصد معاملات از اين طريق اتفاق بيفتد.

ورود سامانه‌های مجازی متخصص و ارتباط بین متقاضیان و مشاورین املاک باعث می‌شود که میزان ریسک در بازار مسکن کاهش یافته و مردم با خیال آسوده اقدام به خرید،‌ فروش، رهن و اجاره ملک کنند.

عقبایی در جواب این مسئله که برخی بنگاه ها و مشاورین املاک در بازار به صورت غیرحرفه ای فعالیت و باعث مشکلاتی در بازار میشوند گفت: این افراد در اقليت هستند، اگر سر مشتري هم در معاملات روزانه كلاه برود آنقدر زياد نيست كه در بازار نوسان ايجاد كند. البته این حرف به معنای آزاد گذاشتن این افراد نیست و ما به صورت مداوم در حال نظارت و اعمال قوانین بر ر وی این افراد هستیم.

برخی مشاورین املاک غیرحرفه ای به دلیل دریافت کمیسیون بیشتر، مبلغ معامله را بالاتر میببرند. رییس صنف مشاورین املاک کشور در این خصوص اذعان داشت:
اينكه براي دريافت كمسيون بيشتر، يك خانه ١٠٠ ميليون بيشتر فروش برود اتفاق رايجي نيست اما معمولا خريداران در اين زمينه شعور و درايت دارند و حاضر نيستند بيشتر از ارزش واقعي پول بپردازند.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم