علت تخریب دیوار و سایت های مشابه، امنیت مردم است!

علت تخریب دیوار و سایت های مشابه، امنیت مردم است!
اظهارات تند حسام عقبایی در خصوص تخریب سایت دیوار باعث شد تا شابش به صورت تحلیلی، علت اصلی این مخالفت را بررسی کند. با شابش همراه باشید.

چند روز پیش رئیس صنف مشاورین املاک کشور، از تخریب سایت دیوار و سایت های مشابه حرف زد. برخی از افراد احساس کردند که عقبایی مخالف بازاریابی اینترنتی است و به همین دلیل بر او خرده گرفتند. اما مسئله فراتر از این حرفهاست. اگر به یاد داشته باشید چند وقت گذشته مصاحبه ای با آقای توکلی، مدیر داخلی آژانس املاک گلزار داشتیم که اتفاقا در این مورد هم حرف های نگران کننده ای بین ما رد و بدل شد. در این گفتگو آقای توکلی به شدت از امنیت حوزه املاک گلایه کرده و اظهار داشتند: از آنجا که در دیوار و سایت های مشابه هر کسی میتواند آگهی بگذارد، آمار کلاهبرداری و جنایت حوزه املاک بالا رفته است. او حتی نمونه ای از همین مشکلات که برای خودش پیش آمده بود را نیز بیان کرد.

حقیقت هم همین است. هنگامیکه که مجوزی برای درج آگهی و یا نظارتی بر بازدید ملک در سایت های بدون چارچوب مانند دیوار وجود نداشته باشد، کلاهبردارن شروع به درج آگهی یا تماس برای مشاهده ملک میکنند و پس از هماهنگی، یا وارد آپارتمان و خانه های مردم میشوند و یا بلعکس، افراد را به داخل آپارتمان خود میکشانند!
بله، کلاهبرداری از طریق این سایت ها بسیار راحت است! سرقت شاید کمترین نوع کلاهبرداری این افراد به حساب بیاید و در پرونده های قضایی مواردی بدتر هم گزارش شده است.
با دقت بر روی این موضوع به خوبی متوجه میشویم چرا عقبایی با این شدت برای از بین بردن دیوار و سایت های مشابه تلاش میکند. اگر به جملات عقبایی که در گفتگوی تهران بیست بیان شد دقت کنیم، متوجه میشویم مهمترین محور نگرانی او نیز همین است:
"ما با جان و مال و ناموس مردم طرف هستيم و نميخواهيم اتفاق بدي در اين حوزه بيفتد، براي همين روي تعاملات و معاملات مجازي حساس هستيم". عقبایی تاکید میکند تنها سایت هایی که از مسیر صحیح اقدام به تسهیل جستجوی ملک میکنند میتوانند به بازار ملک و مسکن رونق ببخشند، در غیر اینصورت آسیب های جبران ناپذیری را برای مشاورین املاک و مردم بوجود خواهند آورد.

شابش مفتخر است به دلیل انتشار آگهی تنها از طریق مشاورین املاک دارای کد صنفی معتبر، امنیت حوزه ملک را به حداکثر میرساند و از هرگونه کلاهبرداری و جنایت جلوگیری میکند. البته کاربران عادی میتوانند درخواست خود را برای ثبت آگهی به شابش ارسال کنند تا شابش این درخواست را به مشاورین املاک معتبر در محدوده ملک ارسال نماید. مشاورین املاک نیز پس از مشاهده درخواست کاربران در اسرع وقت با آنها تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام میدهند.
از طرف دیگر از تماس های قلابی و متعاقبا موارد امنیتی دیگر هم جلوگیری میشود زیرا در شابش تنها راه های ارتباطی با مشاورین املاک درج شده است و شما نمیتوانید با مالک یا مترهن ملک به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید. مشاورین املاک هم برای بازدید از ملک حتما از یک همراه استفاده میکنند تا موارد امنیتی به طور کامل اجرا گردد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم