بازاریابی املاک از طریق گوشی های هوشمند

بازاریابی املاک از طریق گوشی های هوشمند
هر روز بر تعداد افرادی که از گوشی های موبایل به عنوان اصلی ترین ابزار ارتباطاتی و کاری خود استفاده میکنند افزوده میشود. گرچه افراد بالای 45 سال، همچنان استفاده از کامپیوتر به جای موبایل را ترجیح میدهند اما جوانان بین 18-24 سال اولویت شان گوشی های هوشمند است. ممکن است این آمار همچنان نتواند مشاورین املاک را برای ایجاد خدمات موبایل ترغیب کند، اما نباید فراموش کرد که استفاده از موبایل هر روز در حال افزایش است، زیرا دارای سرعت و دسترسی بهتری برای رصد بازار خواهد بود و در همه جا و همه وقتی میتوان از آن استفاده کرد.

جوانان امروز، شهروندان فردا
از آنجا که نوجوانان و جوانان امروز، تبدیل به مشاورین املاک، تجار و شهروندان آینده در کشور میشوند، بنابراین شما باید از امروز برای فردا برنامه ریزی کرده تا از مشاورین املاک حرفه ای که رقیب شما هستند عقب نمانید.
همانند مشاغل دیگر، اولین بودن در هر بازاریابی ای میتواند برای شما بسیار سودمند باشد، زیرا در این زمینه پیشگام خواهید بود و در خاطرها خواهید ماند. در خصوص حوزه املاک هم دقیقا همین امر صادق است. هرچه شما زودتر و سریعتر اقدام به عرضه خدمات سایت املاکتان بر روی موبایل کنید، مطمئن باشید در سال های پیش رو جایگاه والایی در بازاریابی خواهید یافت و در مقابل، رقیبانی که از این فرصت استفاده نکردند، حتی با بیشترین هزینه هم شاید نتوانند به شما برسند.
آینده کسب و کار املاک متعلق به بازاریابی موبایل است. به همین دلیل شابش میخواهد با ارائه نکاتی در این خصوص، به کسب و کار شما رونق بیشتری بخشیده و طریقه صحیح و کارآمد استفاده از این نوع بازاریابی را برای شما بازگو کند.

 

چگونه از بازاریابی موبایل در حوزه املاک استفاده کنیم؟
صنف املاک با اتفاق نظر خیلی از کارشناسان، یکی از تخصصی ترین مشاغل محسوب میشود، خصوصا هنگامیکه قرار است از تکنولوژی جدیدی در آن استفاده و از آن طریق به بازاریابی و عرضه خدمات خود بپردازیم. به همین علت، استفاده از 
مشاورین املاک حرفه ای در این زمینه نیاز است تا با نیازهای روز منعطف باشند. مشاورین املاک حرفه ای با استفاده از ابزارهای زیادی که در اختیار دارند، به راحتی میتوانند به رونق بخش فروش، بازاریابی و مدیریت مشتریان و بازدیدکنندگان منجر شوند.
یکی از اصلی ترین و همچنین مفید ترین ابزارها، استفاده از موبایل و برندهای معروف گوشی های هوشمند مانند( سامسونگ، آیفون، هواوی، اچ تی سی، سونی، گوگل و..) میباشد. این دستگاه ها منجر به تغییر سبک جستجوی خانه و ملک در حوزه املاک شده اند.
اگر بخواهیم واضح تر صحبت کنیم، استفاده از این دستگاه ها برای مشاورین املاکی که قصد به حداکثر رساندن سرویس ها و خدمات خود را دارند حیاتی محسوب میشوند.
گوشی های موبایل دو موقعیت را برای مشاورین املاکی که به دنبال برندینگ و شهرت هستند بوجود می آورند:

پیامک/ اس ام اس
مردم عاشق گوشی های موبایل خود هستند، اما یک قابلیت مهم تر که بیشتر دوست دارند، توانایی پیام دادن از موبایل شان است. ما بسیار علاقه مندیم که بتوانیم از طریق متن و در سریع ترین زمان ممکن و در ساده ترین فرم، اطلاعات را بدست آوریم یا ارسال کنیم.
پیامک و اس ام اس به ما اجازه میدهد با استفاده از جملات مختصر و با سرعت بسیار سریع با دیگر افراد ارتباط برقرار کنیم.
پیامک ها به کرات بین خریداران و فروشندگان خانه مورد استفاده قرار میگیرند و اجازه میدهند بدون حاشیه و صحبت اضافی، با هم ارتباط برقرار کنند.


برنامه ریزی و زمانبندی
بهترین قسمت، توانایی استفاده از موبایل به صورت اتوماتیک و برنامه ریزی شده است که منجر میشود در زمان و موقعیتی خاص، پیامی به خریدار یا فروشنده ملک ارسال شود. این قابلیت ما را به یاد بازاریابی از طریق ایمیل می اندازد.
با خواندن مطالب زیر، به برخی سرویس ها و خدمات مربوط به پیامک که به شما مشاورین املاک کمک خواهد کرد پی خواهید برد.


گردشگری وب در موبایل
کاربرانِ گوشی های موبایل، زمان زیادی را صرف استفاده از آن میکنند. یکی از بزرگترینِ این استفاده ها، گردش و کاوش در اینترنت بوسیله مرورگرهای این گوشی ها میباشد. این استفاده مزیت بسیار بزرگی محسوب میشود و در صورت توجه از سمت مشاورین املاک، منجر به افزایش برندینگ خواهد شد.
یک نکته مهم که از سوی برخی مشاورین املاک مورد غفلت واقع میشود، سازگاری سایت املاک شان با گوشی های موبایل است. برخی از آنها فکر میکنند چون سایت شان با کامپیوتر ها سازگار است، با گوشی های موبایل هم سازگار خواهد بود، در صورتیکه به هیچ وجه چنین چیزی صحیح نیست. به طور مثال وب سایت زیبا و خوش جلوه شما ممکن است به طور کامل و بهینه در گوشی آیفون نمایش داده نشود، خصوصا اگر صد در صد به صورت فلش باشد، زیرا آیفون در اجرای فلش مشکل دارد.
به همین دلیل لازم است مشاورین املاک به دنبال طراح و 
Developer حرفه ای باشند تا از طریق آنها فضای وب سایت شان را در گوشی های موبایل سازگار و دوستانه کنند.

نکته: انتظار نداشته باشید طراح و برنامه نویس سایت تان، این وظیفه را به صورت رایگان برای شما انجام دهند. سازگاری وب سایت با موبایل نیازمند کار سخت و زمان است.
اگر یک شرکت بزرگ هستید، بهتر است از کارمندان متخصص خود در این زمینه استفاده کنید، در غیر اینصورت این حقیقت را قبول کنید که انجام این کار به دلیل تخصصی بودن، عملی زمان بر و هزینه بر است.


ایده های ناب برای بازاریابی موبایل مشاورین املاک
همانطور که در یکی از پست ها در مورد ابزارهای برجسته بازاریابی در حوزه املاک مقاله ای ارائه دادیم، بازاریابی موبایل آینده بسیار درخشانی خواهد داشت. فروش و ساخت گوشی های هوشمند هر روز در حال افزایش بوده و افراد بیشتری از گوشی های هوشمند در کسب و کار خود استفاده میکنند. به همین دلایل شابش به مشاورین املاکی که قصد خرید و فروش خانه، آپارتمان یا ملک خود را دارند پیشنهاد میکند به صورت جدی بر روی بازاریابی گوشی های هوشمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنند تا در آینده بتوانند برداشت خوبی از بازار املاک داشته باشند.


از آنجا که در طول چند ماه گذشته پیام هایی در خصوص بازاریابی موبایل دریافت کردیم، بر آن شدیم تا برخی ایده های درجه یک این حوزه را برای شما بیان کنیم.
اگر شما از افرادی هستید که ایده های دیگری در این خصوص اجرا کرده اید، و یا به عنوان یک Service Provider در این زمینه فعالیت میکنید، خوشحال میشویم از طریق کامنت و یا ایمیل، ما را در جریان این ایده ها قرار دهید تا ما هم این ایده را با دیگر مشاورین املاک در شابش به اشتراک بگذاریم.
حال با شابش همراه باشید تا مروری بر ایده های ناب بازاریابی از طریق گوشی های هوشمند داشته باشیم:


ایده 1: با خریداران خانه، آپارتمان و ملک از طریق پیامک ارتباط برقرار کنید
یکی از بزرگترین مزایای پیامک یا اس ام اس با در نظر گرفتن حوزه املاک و مسکن، ارائه سریع اطلاعات بدون تماس تلفنی و یا ارسال ایمیل است. شما با داشتن شماره تلفن کاربران سایت خود که به دنبال آپارتمان یا هر نوع دیگری از ملک میگردند، میتوانید با بالاترین سرعت ممکن آنها را از آگهی ملک جدید یا خدمات سایت خود مطلع سازید. با استفاده از بخش ارسال پیامک دیگر نیاز نیست از طریق ایمیل یا تماس تلفنی وقت خود را تلف کنید و به جای آن، میتوانید این وقت را در جای دیگر صرف کنید.
یکی از مشکلات مشاورین املاک، بدست آوردن شماره تلفن های معتبر و دارای صلاحیت است. برای حل این مشکل شرکت ها و کمپانی های ارائه دهنده سرویس های اس ام اس وجود دارند که با مراجعه به آنها میتوانید در این خصوص اطلاعات دقیقی کسب کنید.

 

ایده 2: سایت املاک خود را برای موبایل سازگار کنید
میلیون ها نفر با گوشی هوشمندشان مدت زمان طولانی و باور نکردنی را برای کاوش در وب سایت ها صرف میکنند. این نکته برای مشاورین املاک میتواند بسیار مهم باشد تا با ایجاد و به روز کردن وب سایت خود، طیف وسیعی از مردم را برای خرید و فروش یا رهن و اجاره خانه ترغیب کنند. اگر شما تا به حال از وب سایت برای ارائه خدمات خود استفاده نکرده اید، پیشنهاد میکنیم حتما شروع به برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این خصوص نمایید و با ارائه ویژگی هایی مانند جستجوی ساده ملک، مطالبی درباره خدمات سایت تان و همچنین راه های ساده برای ارتباط با ما منجر به جذب کاربران فضای مجازی شوید.
یک نکته مهم که نباید در این بخش مورد غفلت قرار بگیرد، قدیمی بودن وب سایت های مشاورین املاک است.
خیلی از مشاورین املاک به سازگاری وب سایت خود با گوشی های هوشمند توجه نمیکنند و فکر میکنند چون سایت املاکشان در کامپیوترها به نمایش در می آید، حتما در گوشی های موبایل هم به راحتی کار میکند. اما حقیقت این است که مرورگرهای مختلف و همچنین ورژن های مختلف یک مرورگر در گوشی های هوشمند، نیازمند به روزرسانی و سازگاری میباشند و یک Developer حرفه ای قطعا به این مسئله توجه میکند. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، گوشی های آیفون با فلش سازگار نیستند و در صورتیکه این مشکل را رفع نکنید، تعداد زیادی از کاربران و متقاضیان که به دنبال خرید یا اجاره خانه و ملک هستند را از دست خواهید داد.وب سایت های ارائه دهنده وب سایت برای مشاورین املاک
وب سایت های زیر نمونه هایی از شرکت های ارائه دهنده سرویس در خصوص وب سایت های املاک هستند. البته این وب سایت ها هنوز اقدامی جدی در خصوص "صمیمانه کردن فضای سایت"(User Friendly) انجام نداده اند اما از آنجا که قوانین استاندارد طراحی سایت املاک را رعایت میکنند، در گوشی های هوشمند هم کاربردی بوده و مورد بازدید متقاضیان خانه و ملک قرار میگیرند:


سایت Advanced Access
با داشتن 10 سال تجربه در ایجاد و تحویل سایت های حوزه املاک، سایت Advanced Access یکی از بهترین ارائه دهندگان سرویس های فضای مجازی برای مشاورین املاک میباشد.
مزایا:
به دلیل استفاده از HTML، سایت هایی که از طریق Advanced Access تحویل مشاورین املاک میشوند، دارای فضای صمیمانه برای گوشی های هوشمند هستند و بدون نیاز به هزینه ای اضافی، به صورت خودکار در گوشی های هوشمند به صورت بهینه نمایش داده میشوند.
معایب:
قادر به فراهم کردن ورژن های مختلف وب سایت متناسب با گوشی های آیفون نیست.


سایت Agent Image
اگر زیبایی و جذابیت وب سایت برای شما دارای اولویت است، پس Agent Image را از دست ندهید! البته به دلیل حوزه کاری گسترده Agent Image، مشکلاتی در این سرویس دهنده مشاهده شده است.
مزایا:
طراحی فوق العاده زیبا و جذاب، که کاربران را به شدت درگیر خواهد کرد.
معایب:
مشاهده ایراداتی در خصوص سئو و استفاده از ابزارهایی مانند IDX. ورژن موبایلی وب سایت هم ارائه میشود اما بهینه نیست.
سایت Real Estate Webmasters
Real Estate Webmasters در کانادا قرار دارد و یکی از بهترین و کامل ترین ارائه دهندگان سرویس برای مشاورین املاکی میباشد که به دنبال بازاریابی شخصی و طراحی صمیمانه برای وب سایت املاک شان میباشند.
مزایا:
استفاده از HTML و ایجاد فضای صمیمانه برای کاربران و بازدیدکنندگان.
معایب:
قادر به فراهم کردن ورژن های مختلف وب سایت متناسب با گوشی های آیفون نیست.


سایت A La Mode:
یکی از قدرتمند ترین و بهینه ترین سرویس دهندگان وب سایت املاک در دنیا A La Mode میباشد که با استفاده از خلاقیت و نوآوری، وب سایت ها، نرم افزارها و برنامه های حرفه ای زیادی را عرضه داشته است.
مزایا:
قابلیت سازگاری با ورژن های مختلف آیفون. (البته هنوز این قابلیت در دسترس عموم قرار نگرفته اما به زودی سایت A La Mode آن را عرضه خواهد کرد.)
معایب:
ورژن موبایل تنها برای قسمت های Properties در دسترس میباشد، نه تمام سایت.


سایت های مخصوص ورژن موبایل
برخی وب سایت ها هستند که تمرکز خود را بر روی ورژن موبایل قرار داده و به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت میکنند. اگر شما دارای یک وب سایت هستید، دیگر نیازی نیست به شرکت های مشابهی که در بالا به آنها اشاره کردیم مراجعه نمایید. برخی از وب سایت های ارائه دهنده سرویس موبایل ورژن در زیر لیست شده اند:


سایت Flipp Mobile
Flipp Mobile برای کسب و کار املاک شما یک "موبایل ورژن" کامل و دارای ویژگی های سودمند ایجاد میکند. قیمت ماهانه برای اداره موبایل ورژن توسط این سایت، 30 دلار است.


سایت WREMM
بوسیله WREMM یک موبایل ورژن کامل و با قابلیت نمایش تمامی بخش های سایت ایجاد کنید. هزینه نگهداری و اداره موبایل ورژن توسط این سایت، سالانه 480 دلار است.

 

ایده سوم: لیست ها و فایل های ملک خود را به سایت های املاک معتبر بسپارید
اگر دارای موبایل ورژن مناسب یا هزینه برای ترمیم آن نیستید، پس بهتر است آگهی های خانه و ملک خود را به سایت های معتبر که در این زمینه فعالیت میکنند بسپارید، تا این آگهی های ملک در موبایل ورژن های آنها به نمایش در آمده و مشتریان از آن طریق جذب شوند.
شابش وب سایت تخصصی درج آگهی ملک است که علاوه بر طراحی زیبا و کاربردی، دارای موبایل ورژن بسیار جذاب و سازگاری هم میباشد. به همین دلیل، توانایی جذب کاربران از طریق کامپیوتر و همچنین گوشی های هوشمند را دارد. با ورود به سایت Shabesh.com از طریق گوشی هوشمند خود، میتوانید به طراحی زیبا و کاربردی آن پی ببرید.
آگهی های املاک سایت شابش دارای ویژگی های خاصی هستند. قابلیت بارگذاری عکس های با کیفیت از ملک، نمایش جزئیات ملک، اضافه کردن آگهی های مورد پسند به لیست علاقه مندی ها و... از مواردی هستند که منجر به ارائه بهترین کیفیت در عین سادگی خواهند بود. لازم به ذکر است تمامی آگهی های سایت شابش توسط مشاورین املاک درج شده اند و ضریب امنیتی بسیار بالایی را برای کاربران به ارمغان می آورند تا شابش مانند سایت های دیگر، موجب افزایش کلاهبرداری و جنایت نشود.


ایده چهارم: از PPC استفاده کنید
ما از طرفداران ویژه استفاده از PPC هستیم، زیرا باعث میشود تبلیغات شما به صورت دقیق و بهینه به کاربران مناسب نمایش داده شود. صدها دلیل برای استفاده از "پرداخت برای کلیک" وجود دارند تا قانع شوید برای رونق کسب و کار املاک خود از آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما با نام "11 دلیل برای استخدام یک PPC کار حرفه ای" مراجعه کنید.
دلیل ذکر کردن "پرداخت برای کلیک"، سازگاری آن با موتورهای جستجوی گوگل، یاهو و بینگ است. از آنجا که نمایان شدن سایت شما در وب سایت ها دارای اهمیت است، چه از طریق گوشی موبایل و چه از طریق کامپیوترهای خانگی میتوانید از PPC یا پرداخت برای کلیک، استفاده های سودمندی داشته باشید.


آینده بازاریابی موبایل برای مشاورین املاک
امروزه مشغله زیاد به مردم اجازه نمیدهد زمانی را برای مسائل بیهوده صرف کنند. آنها تمام تلاش خود را میکنند تا از 24 ساعت روز خود بهترین استفاده را ببرند. به همین دلیل گوشی های هوشمند دارای جایگاه ویژه ای شده اند تا مدت زمان فعالیت های روزانه را کاهش دهند. به طور مثال دیگر نیازی نیست برای خرید مایحتاج خانه به فروشگاه بروید و یا برای پرداخت قبض آب و برق خود در صف های طولانی بانک بایستید. فضای مجازی و دنیای اینترنت تمامی این موارد را تسهیل کرده است و البته گوشی موبایل در تسهیل این موارد پیشگام است.
مشاورین املاک حرفه ای و آینده نگر باید از این فرصت ها استفاده کنند. همانطور که بقیه اصناف، بازاریابی خود را از طریق اینترنت انجام میدهند، مشاورین املاک هم باید آپارتمان و خانه های خود را از طریق فضای مجازی به مردم عرضه نمایند.
استفاده از این موقعیت به نفع مشاورین املاک است و آنهایی که از این فرصت استفاده نکنند، قطعا در آینده پشیمان خواهند شد و برای رسیدن به رقیبانشان باید هزینه های هنگفتی را خرج کنند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم