عناصر موثر در بهبود یک سایت املاک

عناصر موثر در  بهبود یک سایت املاک
آیا وب سایت املاک شما یک منبع مفید برای خدماتی که ارائه میدهید محسوب میشود؟ اگر پاسخ شما خیر است بهتر است با شابش همراه باشید.

در این مقاله میخواهیم برای تغییر یا ایجاد یک صفحه community info به شما کمک کنیم، زیرا اهمیت community info pages به قدری است که هم به سئو و هم به مشتری یابی سایت املاک شما کمک شایانی خواهد کرد.

 ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا این صفحات اهمیت دارند، برخی نمونه های خوب و بد را برای شما ارائه میدهیم و پس از آن، انواع راهکارها را برای شما بیان میکنیم تا بوسیله آنها بتوانید یک وب سایت موثر با community info pages کامل داشته باشید.


برخی افراد میپرسند:
 آیا کسی از بازدیدکنندگان به صفحات 
Community Info نگاهی می اندازد؟
 در جواب باید بگوییم این جواب را خود شما باید پیدا کنید. اگر تا به حال با گوگل آنالتیک کار نکرده اید تا بدانید بازدیدکنندگان سایت تان از کدام صفحه بیشتر بازدید کرده اند، پیشنهاد میکنیم حتما وقتی را برای آن کنار بگذارید.
 گوگل آنالاتیک را بر روی وب سایت خود نصب کنید و با ورود به آن، به انواع و اقسام اطلاعات و آمار دسترسی پیدا کنید.

جواب دوم ما به این پرسش: "آیا کسی از بازدیدکنندگان به صفحات Community Info نگاهی می اندازد؟" بله است. تجربه و بررسی ما در میان هزاران سایت املاک به ما این مسئله را اثبات کرده است که صفحه Community Info بین 10 صفحه برتر در دسته بندی های زیر بوده است:
برترین بخش ها
 میانگین گذراندن زمان در صفحات
 موثرترین صفحات برای برقراری ارتباط و تماس


اگر درک این مسئله برای شما سخت است، بنابراین باید به الگوهای کاوش خریداران و فروشندگان ملک در اینترنت بیندیشید. یعنی با خود فکر کنید یک فروشنده یا خریدار خانه و ملک، وقتی وارد وب سایت شما میشود به کدام قسمت خواهد رفت؟ اصلا در وب سایت شما به دنبال چه چیزهایی هست؟

1- آنها از طریق موتورهای جستجو و یا "پرداخت برای کلیک" وارد صفحه اصلی وب سایت شما میشوند.
 2-آنها به دنبال بخش یا چیزهایی میگردند که به خاطر آن موارد وارد سایت شما شده اند. به طور مثال یک فرد برای مشاهده آگهی اجاره آپارتمان وارد سایت شما میشود و به محض بارگذاری سایت تان، به دنبال بخش جستجو میگردد.

3-اگر آنها مستقیما به دیدن آگهی های ویژه سایت شما نروند، از طریق موتور جستجوی سایت تان شروع به دیدن آگهی های املاک میکنند. (موتور جستجوی سایت املاک از موثرترین ابزار مشتری یابی محسوب میشود.)

4-اگر بعد از دیدن آگهی های خانه و ملک و بخش های مختلف سایت، به مشتری تبدیل نشوند، سایت را ترک کرده و شاید در آینده مراجعه مجدد کنند(شاید هم نه). اما یک احتمال دیگر هم هست. در صورتیکه که این افراد به مشتری تبدیل نشوند، به دنبال اطلاعات بیشتر در سایت شما و بخش Community Info میگردند. اینجاست که اهمیت این صفحه دو چندان میشود. حال اگر Community Info شما خوب و دارای اطلاعات مفید باشد، بازدیدکنندگان به دنبال تعامل بیشتری با شما خواهند بود. اما اگر Community Info شما ضعیف باشد و یا اصلا ایجاد نشده باشد، تقریبا میتوان با قطعیت گفت این کاربر و بازدیدکننده را از دست خواهید داد.
آیا با خود فکر کردید چرا بخش "درباره ما" نمیتواند نقش ابزار بالا را برای شما بازی کند؟ برخلاف آن چیزی که مشاورین املاک فکر میکنند، بازدیدکنندگان اهمیتی به اینکه شما چه کسی هستید نخواهند داد. البته منظور ما مراحل اولیه حضور بازدید کننده است.
به زبان دیگر شما نباید درباره خودتان بنویسید، بلکه به جای آن باید بخشی را برای کمک کردن به خریداران و فروشندگان ملک اختصاص دهید. این کمک از طریق محتوای مفید، استفاده از طراحی دوستانه سایت و همچنین ابزار جستجوی کاربردی محقق خواهد شد. تصویر و هویت شما نباید بر دیگر بخش هایی که ذکر کردیم غالب باشد، مگر اینکه تبدیل به یک برند پر قدرت شده باشید.

 

مروری بر Community Info Pages های خوب و بد
 همانطور که در بالا عنوان کردیم، ما سایت های مشاورین املاک بسیاری را تجزیه تحلیل کردیم. یک مسئله مهم که باید بر آن تاکید بورزیم این است که هیچ سایتی کامل نیست، و نخواهد شد. دلیل آن پیشرفت علم روز و نیازهای مخاطبین است. شما باید در هر صورتی خود را با نیازهای کاربران تطبیق دهید و بهترین باشید.
 به همین دلیل نباید نمونه های زیر، کل وب سایت املاک را زیر سوال ببرد یا اینطور برداشت شود که قصد تخریب سایت املاکی را داریم. هدف ما کمک به مشاورین املاکی است که درباره عملکرد و بهینه سازی وب سایت شان دغدغه دارند و به دنبال هر چه بهتر کردن آن هستند.
 در هر دو بخش خوب و بد، به هیچ وجه گزینه های زیر به صورت تعمدی انتخاب نشده اند. امیدواریم با توضیحات فوق توانسته باشیم نیت مان را که راهنمایی و کمک به مشاورین املاک در سرتاسر دنیاست، ابراز کنیم.
 حال بهتر است نگاهی به نمونه های خوب و بد وب سایت های املاک در بخش 
Community Info Pages بیندازیم.

نمونه های بد Community Info Pages در وب سایت ها
 گرچه ممکن است با خود فکر کنید گزینه های بالا بد نیستند، اما ما با ارائه دلایلی آنها را بد میشماریم:
 - محتوای تقریبا غیرسودمند و غیر موثر
 - عدم درج اطلاعات مرتبط با املاک برای بازدیدکنندگان
 - عدم درج 
Calls To Action قدرتمند
 - عدم درک استراتژی سایت توسط کاربران به دلیل ضعیف و سست بودن
 - استفاده غیر موثر از راهنما، استفاده بیش از حد از لینک ها

 

نمونه های خوب Community Info Pages در وب سایت ها

 اگر نمیتوانید متوجه شوید چرا این سایت های مشاورین املاک را به عنوان نمونه های خوب انتخاب کردیم، بهتر است به دلایل زیر توجه کنید:
 -استفاده از اطلاعات متناسب ملک برای نگه داشتن بازدیدکننده درون صفحه/سایت
 - استفاده از 
Call To Action های قدرتمند برای به فعالیت وا داشتن کاربران
 -استفاده از راهنماهای خوب و همچنین اطلاعاتی که میتوانند به عنوان منبع اطلاعاتی مورد استفاده قرار بگیرند
 - طراحی کم نقص و زیبا که به هیچ وجه حواس بازدیدکنندگان را به قسمت های بی فایده جلب نمی نماید.


یک Community Info Page موثر دارای چه شرایطی باید باشد؟
 در این مرحله، باید متوجه شده باشید چرا یک 
Community Info Page دارای اهمیت است، و چه فرقی بین یک Community Info Page بد و خوب وجود دارد.
 حال با ما همراه باشید تا با آناتومی یک 
Community Info Page آشنا شویم تا پس از ایجاد آن بتوانید حداکثر بازدهی را داشته باشید.

آناتومی یک Community Info Page برای یک وب سایت بهینه
حداقل ملزومات برای یک Community Info Page موثر
 تصویر بالا، تنها یک نمونه از بهترین های 
Community Info Page میباشد که برای وب سایت های املاک موثر واقع میشود. مهم تر از طراحی، عناصر و موضوعات انتخاب شده هستند.
 برای آشنایی بیشتر با عناصر و موضوعات موثر در
Community Info Page ، برای شما لیست زیر را آماده کردیم. به آنها نگاهی بیندازید:
 - نظم و کاربری ساده برای سوییچ کردن کاربران بین زبانه ها.
 - عناوین مشخص و واضح برای صفحات، تا جویندگان ملک دقیقا بدانند محتوای صفحات چیست.
 - دکمه هایی برای به اشتراک گذاشتن و متعاقبا کمک کاربران برای مطرح شدن صفحات شما.
 - قرار دادن 
Calls To Action بسیار خوب و در سرتاسر صفحه.
 - استفاده از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت که بیانگر فعالیت شما و جامعه آماری موردنظرتان باشند.
 - بهینه سازی برای درج عناصر غنی و جذاب مانند نقشه، اطلاعات آماری و....
 - متون راهنمای بسیار خوب که منجر به علاقه بازدیدکنندگان به سایت املاک تان خواهد شد.

طریقه صحیح استفاده از Community Info Page در وب سایت املاک
پس از اینکه Community Info Page  خود را به وب سایت املاک تان اضافه کردید، مرحله بعد حصول اطمینان برای بازدهی مناسب و بهینه میباشد، که برای این امر باید برخی نکات را رعایت کنید. در زیر این نکات را برای شما بیان میکنیم:

 1- Community را یکی از صفحات اصلی سایت تان و در منو قرار دهید.
 2- برای 
Community Info Page باید یک صفحه Landing و مادر قرار داده شود، نه صرفا یک Navigation با قابلیت Drop کردن.
 3- در این صفحه 
Landing باید تمامی عناصری را که مدنظر دارید با قابلیت Outline برجسته کنید. یک layout بصری میتواند بر جذابیت صفحه شما بیفزاید. البته سعی کنید layout های مختلف را امتحان کنید.
 4- از 
community info pages خود به عنوان Call To Action استفاده کنید. هنگامیکه زمان زیادی را برای تشکیل و اجرای این صفحات اختصاص میدهید، مسلما انتظار بازدهی زیادی هم دارید. با استفاده از community info pages، خدمات خود را شرح داده و با اضافه کردن Call To Action آن را جذاب و بهینه کنید.
 5- با استفاده از تغییر فرم محتوای 
community info pages، آن را به طور متفاوت تری ارائه دهید تا نیاز افراد بیشتری را رفع نماید. برخی از راه های تغییر فرم سایت استفاده از: تبدیل محتوا به Ebooks، تغییر اطلاعات از متن به ویدیو و همچنین تبدیل اطلاعات به Infograohic. اینفوگرافیک به تبدیل متون به تصاویر بصری جذاب میگویند. به طور مثال شما یک پاراگراف را از طریق یک تصویر میتوانید ارائه دهید و بازدهی بسیار بیشتری نسبت به متن داشته باشید.
 6- با رستوران ها، مغازه ها، هتل ها و کسب و کارهای محل همکاری کنید و خدمات مشترک تان را به دیگران عرضه کنید.  نکته: زمانیکه قصد تغییر فرم سایت خود را دارید، دو نکته را مد نظر داشته باشید:1- از 
community info pages به محتوای سایت خود لینک دهی کنید، 2- بازدیدکنندگان و مشتریان را تشویق کنید تا برای لیست های محلی شما نقدنویسی و کامنت گذاری کنند. لینک دهی و نقد خوب، دو عنصر قدرتمند برای موتورهای جستجو و کاربران هستند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم