آیا در سال 96 یارانه پر در آمدها حذف میشود؟

آیا در سال 96 یارانه پر در آمدها حذف میشود؟
چندی پیش دولت لایحه بودجه را تقدیم مجلس کرد و خبرگذاری های اقتصادی شروع به تجزیه تحلیل آن کردند. اولین مسئله ای که در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفت، وضعیت پرداخت یارانه ها توسط دولت بود. با شابش همراه باشید تا به طور مختصر به این بخش بپردازیم.

مجلس در سال 1395 قانونی را تصویب کرده بود که طبق آن دولت موظف است یارانه افرادی که در ماه بالای 3 میلیون و 500 هزارتومان دریافت می نمایند را قطع نماید. این درحالی است که رقم بودجه چیز دیگری را نشان میدهد.

در بودجه سال 96 که توسط رئیس جمهور به مجلس ارائه شد، مبلغ پرداخت برای طرح هدفمندی یارانه ها 48 هزار میلیارد تومان ثبت شده است و این یعنی یارانه هیچ یک از مردم قطع نخواهد شد. در سال گذشته هم دقیقا همین رقم برای هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده بود.
سخنگوی دولت نیز در این خصوص اظهار داشت:
در سال 96، ماهیانه 3 هزار و 600 میلیارد تومان یارانه نقدی بین 76 میلیون نفر از هم وطن هایمان توزیع میشود که مجموع این رقم در سال، 43 هزار میلیارد تومان خواهد شد.
پیش از این نوبخت با سقف درآمد 35 میلیون در سال برای دریافت یارانه مخالفت کرده بود و گفته بود دولت نمیتواند با این معیار درآمد 24 میلیون نفر از شهروندان را قطع نماید، زیرا این معیار نه اجرایی است و نه عادلانه.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم