همدان، دومین شهر گران ایران

همدان، دومین شهر گران ایران
هنگامیکه از گرانترین شهر ایران در حوزه ملک و مسکن میخواهیم نام ببریم، تمام نگاه ها به سمت تهران خواهد رفت. اما چند سالیست که همدان با افزایش اجاره بها و قیمت ملک مواجه شده است. با شابش همراه باشید تا دلایل این امر را از زبان رئیس شورای اسلامی شهر همدان بشنویم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در جمع خبرنگاران عنوان کرد:
"مهاجرت انبوه مردم از شهرهای اطراف باعث شده جمعیت همدان در 10 سال گذشته دچار افزایش چشمگیری شود. همین امر متعاقبا باعث میشود اجاره بها و قیمت خرید و فروش آپارتمان در این شهر افزایش یابد.همدان در حال حاضر دومین شهر ایران از لحاظ قیمت اجاره بها یا خرید و فروش ملک است."


رضا میرزایی یکی از دلایل بوجود آمدن این وضع را جدایی حدود 15 هکتار زمین از حریم استان همدان عنوان کرد. او گفت: "کم شدن حریم استان همدان در 12 سال گذشته، منجر به تراکم جمعیت در حاشیه ها شد. این کسری با این میزان هکتار مغایر با سیاست های کلانشهر شدن همدان بوده و محدودیت هایی برای مدیریت شهری ایجاد کرده است. هم اکنون بین 15 تا 25 درصد از سکونت گاه های غیر مجاز حاشیه، با تراکم یک سوم از جمعیت شهر همدان زندگی می کنند که افزایش حریم شهری را بیش از گذشته مورد توجه قرار داده است.
نظر من اینست که اگر از الان به فکر مدیریت شهری و برنامه ریزی در همدان نباشیم،  در آینده به مشکل خواهیم خورد.
پنج روستای شورین، حسن آباد، علی آباد پشت شهر، حیدره و قاسم آباد به سکونتگاه های پرجمعیت و پر تراکم تبدیل شده اند و باید برای این مسئله چاره ای اندیشید."


لازم به ذکر است همدان با جمعیت 550 هزار نفری خود، یکی از شهرهای بزرگ ایران محسوب میشود و برای تبدیل به یک کلانشهر، باید تاییده شورای عالی معماری و شهرسازی را دریافت کند

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم