قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا
دیروز بود که قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم های ایرانی توانستند رقیبان خود را بشناسند. 4 تیم ایرانی که در این رقابت ها حضور دارند عبارتند از: استقلال تهران، استقلال خوزستان، ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس تهران.

قرعه سخت برای پرسپولیس
حضور استقلال در این رقابت ها قطعی نیست و این تیم برای حضور در مرحله گروهی ابتدا باید السد را از پیش روی بردارد. استقلال در صورت صعود، پا به گروه آسانی خواهد گذاشت، در صورتیکه پرسپولیس در گروه بسیار سختی قرار گرفته است. لیست گروه ها به قرار زیر است:
گروه A: الاهلی امارات + لوکوموتیو ازبکستان + التعاون عربستان + برنده پلی آف 3 (برنده دیدار استقلال و السد) 

گروه B: الجزیره امارات + استقلال خوزستان + لخویا قطر + برنده پلی آف 2 (برنده الفاتح عربستان با برنده نسف‌قارشی ازبکستان و الحد بحرین)

گروه C: العین امارات + ذوب‌آهن اصفهان + الاهلی عربستان + پلی آف 4 (برنده الجیش قطر و بنیادکار ازبکستان)

گروه D: پرسپولیس + الهلال عربستان + الریان قطر + برنده پلی آف 1 (الوحده امارات با برنده الوحدت اردن و بنگلور هند)


رکورد داران
لیگ قهرمانان آسیا از سال 1981 افتتاح شد و تیم های پرسپولیس و استقلال در اولین دوره این مسابقات نمایندگان ایران بودند.
کشور کره جنوبی با 5 قهرمانی و 3 نایب قهرمانی در آسیا رکورد دار است.  عربستان سعودی نیز 5 بار به فینال رسیده که 2 بار آن به قهرمانی منجر شده است.
حال به رکورد تیم ها میپردازیم. رکورد دار قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا دو تیم چونبوک کره والاتحاد عربستان هستند. هر دو این تیم ها دوبار قهرمان و دوبار نایب قهرمان شده اند. تیم سوم هم گوانگ ژوی چین است که دو قهرمانی را در کارنامه دارد.
متاسفانه تا به حال هیچ تیمی از ایران نتوانسته قهرمان جام باشگاه های آسیا شود. امیدواریم امسال تیم های ایرانی در این رقابت ها خوش بدرخشند.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم