چگونه بوسیله محتوا وب سایت املاک خود را تغذیه کنیم؟

چگونه بوسیله محتوا وب سایت املاک خود را تغذیه کنیم؟
همانطور که باید تا به حال به آن پی برده باشید، صرف داشتن یک وب سایت نمیتواند منجر به رونق کسب و کارتان شود. حتی زمانیکه ترافیک سایت شما بالا برود و بتوانید بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خود بکشانید، باز هم به آن معنی نیست که این بازدیدکنندگان تبدیل به مشتری خواهند شد! یک رقابت مشتری ساز که به صورت حقیقی منجر به رونق کسب و کار شود، باید این عناصر را دارا باشد: وب سایت فوق العاده، استراتژی ایجاد ترافیک، Calls To Action قدرتمند و یک چیز دیگر.......تغذیه مستمر برای رقابت.

در این مقاله سعی میکنیم به شما آموزش دهیم چه طور از طریق بازاریابی محتوا، وب سایت املاک تان را تغذیه کنید. در صورت تغذیه مناسب، آنوقت است که کسب و کار شما به شکل حقیقی رونق پیدا میکند و تلاش هایتان به ثمر مینشیند.


تغذیه وب سایت چیست؟
سه استراتژی هستند که منجر به موفقیت شما در بازاریابی و رقابت خواهند شد:

1- ایجاد ترافیک
2- جلب توجه مشتری
3- تداوم تغذیه دهی

ایجاد ترافیک یعنی توانایی وارد ساختن کاربران به وب سایت تان، چه از طریق تبلیغات پرداخت برای کلیک، چه از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو(سئو) و چه از طریق شبکه های مجازی.
جلب توجه مشتری مرحله بعدی بوده که بر روی نرخ تبدیل متمرکز است. در جلب توجه با استفاده از Calls To Action باعث میشوید کاربران در صفحات سایت تان عکس العمل مورد نیاز شما را انجام دهند. مثلا در صفحه اصلی با استفاده از طراحی مناسب، یک بازدیدکننده را مجاب به جستجوی خانه و ملک کنید.
تداوم تغذیه دهی سیستمی است که بوسیله آن یک بازدیدکننده را برای تبدیل شدن به یک مشتری آماده میکنید. با استفاده از تولید محتوای خوب و ماندگار کردن برند خود در اذهان کاربران، شانس بسیار زیادی برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری خواهید داشت.

یک استراتژی بسیار مناسب که باید در هر سه مرحله فوق به صورت موثر مورد استفاده قرار بگیرد، بازاریابی از طریق محتوا میباشد. بوسیله عناوین و اطلاعات مرتبط با حوزه املاک است که به ایجاد ترافیک، جلب توجه مشتری و در نهایت فروش خواهید رسید. در زیر سه راه مهم برای استفاده از بازاریابی محتوا برای تغذیه دهی را ذکر میکنیم تا بوسیله آن بتوانید به مشتریان واقعی دست پیدا کنید:


شبکه های اجتماعی
تعذیه دهی وب سایت به یک فعالیت دو سر سودمند شبیه است و هنگامیکه به درستی این مراحل را انجام دادید، در مواقعی که بازدید کننده باید برای خرید یک وب سایت را انتخاب کند، قطعا سایت شما را انتخاب خواهد کرد. گرچه اولین مرحله در تغذیه دهی، حصول اطمینان از داشتن اطلاعات صحیحی از بازدیدکنندگان است، اما یک نکته مهم آن است که نباید به اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن و ایمیل اکتفا کنید.

بر طبق مطالعات اخیر در حوزه املاک، 70 درصد مالکان خانه ترجیح میدهند از کسانی به عنوان مشاور املاک استفاده کنند که از طریق ویدیو بازاریابی ملک شان را انجام میدهند. بر اساس همین مطالعه، 83 درصد تمامی مشاورین املاک معتبر از شبکه های اجتماعی و خصوصا فیس بوک استفاده میکنند. بر همین اساس شما هم باید از شبکه های مجازی برای ارائه خدمات خودتان استفاده کنید تا خریداران و اجاره کنندگان خانه و ملک شما را در آنجا بیابند. 
در زیر راه های موثر استفاده از شبکه های اجتماعی را برای شما بیام میکنیم تا بوسیله آنها قدم در چرخه جذب مشتریان ملک بگذارید:

- از شبکه های مجازی برای پاسخ به سوالات کاربران استفاده کنید. این سوالات میتواند مربوط به استفاده کنندگان خدمات شما یا خریداران خانه یا هر فرد دیگری باشد.
- محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اطلاعاتی در خصوص محله هایی که در آنها خانه موجود میباشد، پست های بلاگ و آخرین معاملاتی که از طریق شما صورت پذیرفته است، میتوانند محتوای خوبی برای تغذیه دهی وب سایت تان باشد.
- یک ویدیوی تبلیغاتی خوب میتواند برای برخی افراد که بازدید ملک را پیدا کنند کافی باشد، در حالیکه پست های بلاگ شما یک راه ساده برای جلب توجه افراد تازه وارد محسوب میشوند. 


بلاگ
تا به حال باید متوجه شده باشید که جلب کردن نظر هر بازدیدکننده ای، به این معنی نیست که قصد خریدیا اجاره خانه شما را خواهد داشت. در حقیقت تعداد کمی از آنها قصد خرید و اجاره ملک میکنند. اما به این معنی نیست که ما باید دور بقیه بازدیدکنندگان را خط بکشیم و یا از آنها چشم پوشی کنیم. شما میتوانید با استفاده از بلاگ تان، نام خود را در اذهان بازدیدکنندگانی که هنوز آمادگی تبدیل شدن به مشتری را ندارند ماندگار کنید. فراموش نکنید طبق گزارشهای اتحادیه املاک در سطح بین الملل که چند سال پیش اعلام شد، 90 درصد افرادی که خرید و فروش خانه را انجام داده اند، از طریق اینترنت ملک خود را پیدا کرده اند. یک سیستم تغذیه دهی موثر و کارآمد، شما را در موقعیتی قرار میدهد که نسبت به کاربران خود اهمیت قائل خواهید شد، چه اینکه تبدیل مشتری شده باشند، چه اینکه هنوز در مسیر تبدیل شدن باشند.
در زیر برخی راه های موثر تغذیه دهی بلاگ املاک تان ذکر میشود:
- در بلاگ خود مطالبی که نیاز کاربران هستند و همچنین منجر به گفتگو میشوند را قرار دهید. با داشتن بلاگی که در آن نیازهای افرادی که با شما در ارتباط هستند را رفع میکند، میتوانید خود را به عنوان یک Agent به آنها معرفی کنید.
- شاید شما هم به افرادی برخورد کرده باشید که قصد معامله ملک را دارند اما در کنار آن به دنبال فردی با آگاهی بالا هستند تا در زمینه معماری یا ساختمان سازی خبره باشد. شما هم باید در بلاگ تان از این مطالب استفاده کنید.
- برخی مطالب که مربوط به خرید و فروش خانه نیستند را در بلاگتان قرار دهید. شما میتوانید در مورد موضوعاتی چون سیستم های امنیتی خانه، آثار تاریخی ایران، طراحی داخلی خانه و یا پیشنهادات ساده و قابل اجرا برای مالکان جدید قرار دهید. فراموش نکنید بلاگ شما باید حامی کسب و کار شما باشد، اما تحمیلی نباید صورت بپذیرد، زیرا کار شما تغذیه دهی است نه فروش یا اجارهخانه.
- با استفاده از پست های عمومی به خارج از حیطه کاری خود بپردازید. پست های عمومی که با شرایط محله و آگهی های شما سازگار است را در بلاگ خود قرار دهید، یا از رویدادهای اجتماعی محله و شهرتان بگویید. 


ایمیل
ایمیل همچنان یکی از بهترین راه های جذب مشتریان میباشد که کاربران زیادی در اینترنت از آن استفاده میکنند. اگر تا به حال از بازاریابی ایمیل استفاده نکرده اید، حتما برای شروع برنامه ریزی کنید. ایمیل به شما اجازه میدهد بدون اینکه با خریداران خانه و ملک درگیر شوید و یا وقت آنها را بگیرید ارتباط برقرار کنید. همچنین با استفاده از ایمیل میتوانید به روز رسانی های سایت خود را به آنهایی که قصد خرید و فروش ملک را دارند ارائه دهید و مرحله به مرحله آنها را به جلو پیش ببرید.
در زیر برخی راه های نتیجه محور و موثر برای تغذیه دهی وب سایت املاک تان ذکر میشوند:
- بین مخاطبان خود تفاوت قائل شوید. اطمینان حاصل کنید که بین افرادی که آماده خرید خانه هستند و افرادیکه در مراحل اولیه جذب هستند تفاوت قائل شده اید.
- شما میخواهید ایمیل های شما به مخاطبانی برسد که برای همان هدف آن ایمیل را طراحی کرده اید تا با تجزیه تحلیل کلیک ها و تعاملاتی که انجام داده اند، بتوانید مشاهده کنید چه زمانی وارد مرحله خرید خانه میشوند.
- با ارتقاء و بهبود محتوا و Calls To Action خود، مخاطبان مناسب ایمیل خود را به مراحل بالاتر ببرید.


ارزش دهی کنید
مطمئن شوید ایمیل شما منجر به افزایش ارزش و آگاهی به مخاطبان املاک شما خواهند شد. این ارزش دهی میتواند از طریق اطلاعات مفید، پیشنهادات سودمند یا برخی مطالب و خدمات انحصاری مانند مصاحبه باشد تا مخاطبان راغب به کلیک کردن شوند.


هر مخاطب یک موقعیت است
جدای از اینکه از کدام فرم بازاریابی استفاده میکنید، اطمینان حاصل کنید که زمانبدی استراتژیک دارید تا نتایج تلاش های خود را بتوانید ببینید. تنها راهی که بتوانید نتایج کارهای خود را مشاهده و بهبود ببخشید، استفاده از تجزیه تحلیل، اصلاح و پیشروی داده های شماست. پیشروی صحیح منجر میشود تا به هر مخاطب در مراحل مختلف با دید متناسب با خودش نگاه کنید. با تغذیه دهی مناسب، شما میتوانید از مخاطبان سرد و بی میل، یک مشتری بسیار خوب بسازید. البته فراموش نکنید تبدیل این مخاطبان به مشتری شاید تا یکسال هم به طول بیانجامد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم