آیا ارزشگذاری ملک‌تان درست است؟

آیا ارزشگذاری ملک‌تان درست است؟
وقتی آپارتمانی برای خرید پیدا می‌کنید در این فکر هستید که آیا باید مبلغ پیشنهادی فروشنده را، بطور کامل پرداخت کنم، یا مقداری کمتر، پیشنهاد دهم؟ امروز می‌خواهیم روش رمزگشایی، برای محاسبه قیمت مناسب خرید و فروش آپارتمان را برای شما توضیح دهیم. آشنایی با این شرایط شما را برای خرید و فروش آپارتمان در تهران، استان‌های دیگر و یا اصلا خرید و فروش آپارتمان در هرکجای این کشور بزرگ آماده می‌کند! برای کشف رمز قیمت مناسب برای خرید آپارتمان، باید به سوالات زیر پاسخ دهید. این پاسخ‌ها مقدار پول پیشنهادی شما برای خرید آپارتمان را مشخص می‌کند.
شابش؛  امروز به تحلیل و بررسی بازار املاک محل استقرار آپارتمان، میزان کیفیت و مزایای آپارتمان مورد نظر، نوع تصویری که شما بعنوان خریدار ارائه می‌دهید و اینکه آیا زمان به نفع شما است یا نه گفت‌وگو می‌کنیم. 
آشنایی با این شرایط شما را برای خرید و فروش آپارتمان در تهران، استان‌های دیگر و یا اصلا خرید و فروش آپارتمان در هرکجای این کشور بزرگ آماده می‌کند! برای کشف رمز قیمت مناسب برای خرید آپارتمان، باید به سوالات زیر پاسخ دهید. این پاسخ‌ها مقدار پول پیشنهادی شما برای خرید آپارتمان را مشخص می‌کند. 


ارزش این آپارتمان چقدر است؟ 

برای شروع باید قیمت فروش آپارتمان‌های مجاور خانه مورد نظرتان را در ۳ ماه گذشته و یا در صورت نیاز، در ۶ ماه گذشته بدست آورید. این موضوع می‌تواند قیمت آپارتمان مدنظر شما را تعیین کند. 
در این مرحله ارتباط با یک آژانس املاک خوب لازم است، کسی که با تخصص خود، شما را در امر خرید آپارتمان راهنمایی کند. آژانس املاک، می‌تواند به عنوان نماینده شما در مقابل فروشنده ظاهر شود و بررسی آپارتمان‌هایی که در محدوده آپارتمان مدنظر شما فروخته شده‌اند، بر عهده او است. 

 
چگونه باید شرایط آپارتمان‌های فروخته شده را با آپارتمان مورد نظر مقایسه کرد؟ 

برای این منظور باید ویژگی‌ها، موقعیت و مکان قرارگیری آپارتمان‌ها را مقایسه کنید. آژانس املاک با انجام این کار قادر به تعیین یک ارزش عادلانه، برای آپارتمان فروشی مورد نظر است. مبلغ پیشنهادی شما از این نقطه شروع به شکل گیری می‌کند. متاسفانه همیشه با شرایط و قیمت گذاری‌های ایده آل روبرو نیستیم و در این شرایط است که برخورداری از یک آژانس املاک کاردان و زبردست بیش از پیش بکار می‌آید. 

 
کسب چه اطلاعاتی اهمیت دارد؟ 

در صورتی که فروشنده در بازدید شما از آپارتمان حضور داشته باشد، می‌توانید با پرس و جو از وی، دلایل اسباب‌کشی و در حقیقت نقاط ضعف او را جویا شوید. این اطلاعات می‌تواند برای شما به معنای صرفه جویی در هزینه باشد. توجه داشته باشید که شما نباید فروشنده را مورد بازجویی قرار دهید. 
اطلاع از اینکه فروشنده از روی ناچاری دست به فروش آپارتمان زده است، کمک می‌کند، برای خرید، قیمتی کمتر از مبلغ پیشنهادی ارائه دهید. با این حال دقت کنید که ناچاری فروشنده تنها عامل مربوط به قیمت گذاری برای خرید نیست، ممکن است شما نیز بعنوان خریدار، از روی ناچاری به شرایطی که برایتان دشوار است، تن دهید. 


آیا بشدت عاشق این آپارتمان شده‌اید؟ 

زمانی که آپارتمان مطلوبتان را پیدا کنید، قطعا این موضوع بر قیمت پیشنهادی شما برای خرید آن تاثیر می‌گذارد. این شوق و ذوق باعث می‌شود شما شب‌ها بیدار بمانید و خود را در آپارتمان جدیدتان تصور کنید. 
اگر واقعا عاشق یک آپارتمان شده‌اید، بهتر است غفلت نکنید! شاید به خیال اینکه می‌توانید قیمت پایین‌تری برای آپارتمان پیشنهاد دهید، آن را به یک خریدار دیگر ببازید! 
با تشخیص قیمت آپارتمان به کمک روش‌های ذکر شده، می‌توانید مبلغ پیشنهادی خود را معین و شرایط خطرپذیری، با پیشنهاد قیمت پایین‌تر را بررسی کنید. 
به صورت کلی، بازار خرید و فروش آپارتمان در منطقه وعلاقه افراد به خرید یک آپارتمان، موجب می‌شود که قیمت آپارتمان بالا‌تر از ارزش حقیقی آن در بازار باشد. 
 

زمانبندی اسباب کشی شما چگونه است؟ 

آیا زمان کافی برای اسباب‌کشی در اختیار دارید یا بر عکس، برای اسباب کشی عجله دارید؟ شاید به تازگی جست ‌و جو برای یافتن آپارتمان را آغاز کرده‌اید و عجله‌ای برای خرید آپارتمان ندارید، زیرا نمی‌خواهید از خرید خود پشیمان شوید! در این صورت ممکن است بتوانید با هزینه کمتری آن را خریداری کنید. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که فروشنده قیمت پایین را قبول کند به همین دلیل باید شرایط خود را نیز در زمان خرید آپارتمان در نظر بگیرید. 
بهتر است در شرایطی که برای خرید آپارتمان عجله دارید، به اطلاعاتی که آژانس املاک به شما می‌دهد اعتماد کنید. 
فرض کنید قیمتی که برای آپارتمان در نظر گرفته شده از ارزش آن در بازار بیشتراست. در این حالت شما از خرید این آپارتمان منصرف می‌شوید و به سراغ آپارتمان دیگری می‌روید، مگر آنکه توسط آژانس املاک مطلع شوید که فروشنده حاضر به مذاکره درباره پایین آوردن قیمت است و یا امکان دارد پیشنهاد قیمتی در سطح ارزش بازار قبول شود. 
 

چند نکته طلایی

در زمان خرید، شما می‌توانید از قیمت پایین پیشنهادتان را آغاز کنید، و تا رسیدن به قیمت اصلی آپارتمان پیش بروید، در هر صورت این پیشنهاد شما است که تصمیم نهایی را رقم می‌زند. 
همانطور که مشاهده کردید برای خرید آپارتمان با قیمتی ایده آل باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. بمنظور تعیین مبلغ پیشنهادی مناسب، لازم است تمام عوامل اولویت بندی شود تا در ‌‌نهایت شما تصمیم نهایی خود را بگیرید. 
شما می‌توانید، برای کسب اطلاعات و توصیه‌های بیشتر جهت تشخیص مبلغ پیشنهادی خرید آپارتمان در محدوده خود هم اکنون از طریق شماره ۲- ۸۸۷۷۴۰۰۱ با شابش تماس بگیرید.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم