مشاورین املاک

مزیت های شبکه اجتماعی "LinkedIn" برای مشاورین املاک

مزیت های شبکه اجتماعی "LinkedIn" برای مشاورین املاک
یکی از بهترین و گرانبها ترین شبکه های اجتماعی، Linked In میباشد که بی سر و صدا رشد پیدا کرد و در تمامی ابعاد برای مشاغل و کسب و کارهای مختلف از جمله املاک، سودمند واقع شد. حال که به عنوان مشاور املاک قصد رونق خرید، فروش، رهن و اجاره خانه و آپارتمان خود را در فضای مجازی دارید، بهترین زمان است تا با بهترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در زمینه کسب و کار آشنا شوید و بوسیله آن خریداران و مستاجران خانه و ملک را جذب کرده و تبدیل به مشتری نمایید. با شابش همراه باشید تا مروری بر مزایای این شبکه اجتماعی برای مشاورین املاک داشته باشیم.

لینکدین چیست؟
لینکدین معروف ترین شبکه اجتماعی در زمینه اشتغال و کاریابی میباشد و علاوه بر این خدمات، توانایی برقراری ارتباط بین کسب و کارهای مختلف را نیز میسر میسازد. در این شبکه اجتماعی خبری از تگ کردن یا Poke نیست و به دلیل وجود ابزارهای تخصصی کسب و کار، روابط به صورت بسیار حرفه ای و آنلاین برقرار میشود. مشاورین املاک حرفه ای از سرتاسر دنیا، از ابزارهایی که این شبکه برای آنها فراهم کرده استفاده بهینه ای میکنند. بیش از 90 میلیون نفر در LinkedIn عضو هستند و در آن به عرضه گواهینامه و مدارک معتبر، مذاکرات مربوط به کسب و کار و همچنین ملاقات شرکای جدید خود میپردازند.
هنگامیکه مشاورین املاک از ابزارهای این شبکه اجتماعی به صورت صحیح و مستمر استفاده و با Conection های متفاوتی ارتباط برقرار کنند، میتوانند به صورت قدرتمندی کسب و کار املاک خود را توسعه دهند. هدف مقاله فعلی ما نیز استفاده از این شبکه اجتماعی برای مشاورین املاک میباشد.
پروفایل شخصی: یک کارت ویزیت رایگان و آنلاین
اولین قدم برای کار کردن با لینکدین ایجاد پروفایل کاربری است. در صفحه پروفایل تمامی کاربران اطلاعات زیر قابل مشاهده خواهد بود:

نام
محل سکونت فعلی
|عنوان شغل
سوابق کاری
سوابق تحصیلی
خلاصه تمجیدهای همکاران در شغل ها و منصب های سابق
تصاویر مختلف برای تشخیص داده شدن

مشاورین املاک میتوانند در صفحه پروفایل شان به وب سایت های شخصی یا کاری خود لینک دهی کرده و علائق، اقتخارات و گواهینامه های خود را وارد نمایند. این صفحه پروفایل با ویژگی های فوق میتواند همانند یک کارت ویزیت حرفه ای آنلاین برای مشاورین املاک عمل کند.
آدرس اینترنتی پروفایل شما در کادر مخصوصی قرار گرفته و شما قادر خواهید بود با تغییر نام کاربری خود، آدرس را نیز تغییر دهید. در زیر میتوانید نمونه آدرس پروفایل را ببینید:
www.linkedin.com/in/username

یکی ویژگی دیگر لینکدین، توانایی بازدیدکنندگان برای تبدیل پروفایل شخصی شما به فایل PDF میباشد. ایجاد یک راه رایگان، حرفه ای و راحت برای بازدید از رزومه و کسب اطلاعات از نوع شغل شما بسیار ارزشمند است، اما قدرت اصلی این شبکه اجتماعی در ویژگی ارتباطی آن نهفته است.


نکات مهم در پروفایل لینکدین

خودتان خلاصه نویسی کنید
نوشتن یک پاراگراف در صفحه پروفایل تان که مربوط به حوزه املاک و مستغلات باشد برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. این پاراگراف خلاصه، هنگامیکه که دیگران از صفحه پروفایل شما بازدید میکنند به نمایش در می آید و برای آنها که برای اولین بار است قصد آشنایی با شما را داشته و نمیدانند توانایی های شما در چیست، بسیار سودمند خواهد بود.

عکس ها حرف میزنند
به عنوان یک مشاور املاک، یک عکس قدرتمند که ارائه دهنده تصویر مناسبی از شما باشد را برای پروفایل خود انتخاب کنید. عکس ها در نگاه اول بسیار موثر میباشند و میتوانند تاثیر کاملا مثبت یا کاملا منفی بر روی کاربران بگذارند، پس در انتخاب آنها دقت کنید.

100 درصد تکمیل کنید
تمامی بخش های پروفایل خود را تکمیل کنید. هرچه اطلاعات بیشتری ارائه دهید، شرکای تجاری، مشاورین املاک یا خریدران و فروشندگان ملک با سهولت بیشتری میتوانند شما را پیدا کنند. فراموش نکنید از همین طریق میتوانید کاربران را به مراحل ابتدایی تبدیل شدن به مشتری، برای خرید یا فروش خانه و آپارتمان جذب نمایید.

بهینه سازی کنید
هیچ چیز مانع شما نخواهد شد تا با استفاده از قوانین سئو، آدرس پروفایل املاک تان را حرفه ای و متناسب با موتورهای جستجو کنید. فراموش نکنید خیلی از حرفه ای ها با سئو آشنا هستند و اگر بخواهید به صورت یرطبیعی پروفایل خود را تکمیل کنید، ممکن است به صورت آماتورگونه جلوه کنید. اگر نمی دانید چه طور به صورت جذاب این کار را انجام دهید، بهتر است عنوانی متناسب با نام خود انتخاب کنید یا چند کلمه ای در مورد خطوط اصلی شغل خود ارائه بدهید و یا اینکه نام شرکت خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید.


Connection بیشتر، روابط کاری بیشتر
بوسیله Connection(چیزی همانند فالور در اینستاگرام است)، لینکدین به شما اجازه میدهد خود را به عنوان مشاور املاک به خریداران و فروشندگان ملک معرفی نمایید. هنگامیکه به دنبال ارتباط با افراد جدید هستید، ابتدا از شما پرسیده میشود با او چه نسبتی دارید یا از کجا او را میشناسید. پس از اینکه ارتباط برقرار شد، آنها به لیست شما اضافه شده و میتوانید از خدماتی مانند: تمجید از طرف مقابل به صورت متن، ارسال پیغام از طریق ایمیل داخلی لینکدین و همچنین ارجاع دادن کاربران به شبکه های مجازی استفاده کنید.
از زمانیکه مشاورین املاکو شرکت ها توانستند به روز رسانی های خود را از طریق پست های این شبکه اجتماعی انجام دهند، نسبت کیفی ارتباطات افزایش یافت و متعاقبا به صورت بالقوه شرایطی برای بهبود فعالیت مشاورین املاک فراهم آمد. مشاورین املاکی که از این عنصر بالقوه استفاده کردند، هم خودشان پستهای کاربردی گذاشتند و هم از پست های دیگران بازدید میکردند. استفاده از پست ها در این شبکه، اجازه میدهد مشاورین املاک وقایع مهم سایت خود را که مربوط به خرید، فروش،رهن یا اجاره خانه است با دیگران به اشتراک بگذارند. بازدید از پست های دیگران هم سودمند است زیرا کاربرانی که به دنبال ملک هستند در پست های خود این مورد را اعلام میکنند یا با مراجعه به پروفایل افرادی که در حوزه ملک فعالیت میکنند درباره درخواست خرید، رهن یا اجاره آپارتمان پرس و جو خواهند کرد.
نکات مهم در استفاده از Connection

شرکت خود را بیابید 
اگر مشاور املاک هستید و شرکت شما در LinkedIn فعالیت میکند، فراموش نکنید نام این شرکت را در صفحه پروفایل خود ثبت نمایید. همچنین همین مراحل را برای مدرسه، دانشگاه یا هنرستان خود انجام دهید تا به راحتی و با سرعت با افرادی که سابقا میشناختید Connect شوید. این عمل برای توسعه کسب و کارتان قطعا سودمند خواهد بود.

مشتریان را پیدا کنید
لینکدین به شما این اجازه را میدهد تا انواع و اقسام فایل های مربوط به Contact و مخاطبین را در سایت بارگذاری کنید. ممکن است در این بارگذاری ها تعداد زیادی از مشتریان و دوستان خود را بیابید که قبلا در این شبکه اجتماعی عضو شده اند.

از دوستان خود دعوت کنید
در صورتیکه قصد دارید دوستان خود را به این شبکه اجتماعی دعوت کنید، کار بسیار ساده ای پیش رو دارید. کافیست به بخش Webmail بروید و ایمیل خود را وارد نمایید و پس از آن افرادی را که از طریق ایمیل با شما در ارتباطند به این شبکه مجازی دعوت کنید.


به سوالات پاسخ دهید تا موقعیت های جدید کسب کنید
یکی دیگر از راه هایی که منجر به تعامل بیشتر با کاربران لینکدین میشود، استفاده از قسمت پرسش و پاسخ است. این پرسش و پاسخ به شما اجازه میدهد تا سوالات مربوط به حوزه املاک و خرید و فروش خانه رد و بدل شود و به همین علت به مشاورین املاک نیز اجازه میدهد قدرت خود را در فضای مجازی به نمایش بگذارند. یکی دیگر از ویژگی های این بخش انتخاب بهترین جواب توسط کاربران است. هنگامیکه بتوانید جواب صحیح و قابل قبولی به سوالات ارائه دهید جواب شما توسط کاربران نمره خوبی بگیرد. با این ابزار که به صورت رایگان به شما ارائه میشود، میتوانید به شکل قابل توجهی خدمات ملک خود را به کاربران ارائه دهید.
نکاتی در مورد بخش پرسش و پاسخ

سوال بپرسید
هنگامیکه یک مشاور املاک حرفه ای باشید، پرسیدن سوال به شما آسیبی نمیزند زیرا در صورت مباحثه، جواب های اصولی خود را خواهید داد. همچنین پرسیدن سئوالات به عنوان ضعف شما تلقی نخواهد شد.

برند خود را معرفی کنید
پرسش و پاسخ لینکدین به شما این امکان را میدهد تا تخصص و شرکت خود را به همگان معرفی کنید. بنابراین از اینکه خودتان باشد نگران نباشید! پاسخ به سوالات از زبان کسی به جز شما باعث خواهد شد قدرت منحصر به فرد خود را به عنوان مشاور املاک از دست بدهید، زیرا کسی مانند شما بر اوضاع کسب و کارتان مسلط نیست.

کمک کننده باشید
شما هیچوقت به اوج پاسخ های سودمند نمی رسید، مگر اینکه در پاسخ ها اطلاعات ارزشمند ارائه دهید. منظور ما این نیست که رمز و راز تجارت خود را عرضه کنید، بلکه منظور اینست که از گفتگوی جانبدارانه و غیر منصفانه به مخاطبان پرهیز کنید. در حقیقت فضای Linked In مناسب این گفتگو ها نیست و نباید کاربران را  اجبار کنید که فقط با شما کار کنند.


موقعیت های تبلیغات
همانند فیس بوک، لینکدین هم بستری برای تبلیغات و توسعه کسب و کار فراهم کرده که برای مشاورین املاک بسیار سودمند خواهد بود.این تبلیغات از طریق تصاویر و متن عرضه میشود و به کاربرانی که متناسب با تبلیغ شما پروفایل خود را تکمیل کرده اند نمایش داده میشود.

نکات مهم در تبلیغات

کوچک شروع کنید
در ابتدا و برای اولین تبلیغ سعی کنید یک تبلیغ ساده اما هدفدار را شروع کنید. اگر توانایی هزینه زیاد برای تست کردن انواع و اقسام تبلیغات را ندارید، بنابراین سعی کنید رقابت خود را با تبلیغات بخش های تخصصی تر یا ارائه آمار ارائه دهید.
امتحان کنید
اطمینان حاصل کنید از حداقل 3 یا 4 نوع متن متفاوت در تبلیغات حوزه املاک خود استفاده کرده اید. تنها راهی که باعث میشود بدانید کدام تبلیغ بر تبلیغ دیگر ارجحیت دارد، امتحان کردن سبک های مختلف تبلیغاتی است.

برای رقابت خود هدف تعیین کنید
مخاطبین و جامعه آماری خود را بشناسید و تبلیغات خود را به همان ها ارسال کنید. به طور مثال چه کسانی به دنبال اجاره و رهن خانه اند؟خرید و فروش آپارتمان چه طور؟ اگر سعی کنید تبلیغات خود را به حجم کثیر و غیر تخصصی ارسال کنید، مطمئن باشید هزینه قابل توجهی بی هدف خرج خواهید کرد که هیچ بازدهی را برای شما نخواهد داشت.

اصلاح کنید
به صورت منظم تبلیغات خود را اصلاح کنید و به دنبال نشانه ها و گرایش هایی باشید که منجر به بهینه سازی رقابت تان شود. به طور مثال اگر مشاهده میکنید تبلیغات نوع الف نسبت به نوع ب کلیک کمتری میخورد، طراحی و متن تبلیغات نوع الف را دستکاری کنید یا به طور کلی آن را کنار بگذارید تا بدین صورت بازدهی بیشتری را دریافت کنید.


تشریح حریم خصوصی
همیشه اطلاعات شخصی و محرمانه ای وجود دارند تا کاربران آنها را در صفحه شخصی شان قرار دهند. این اطلاعات تنها برای کسانی که با کاربران Connect هستند قابلیت نمایش دارند نه افراد دیگر. بنابراین بسیار مهم است که به اطلاعاتی مانند فایل های خانه و ملک یا شماره تلفن های خریداران و فروشندگان آپارتمان که خصوصی هستند دقت نمایید. خوشبختانه لینکدین در بخش Privacy امکانات زیادی را در این زمینه برای شما عرضه داشته. چه اینکه دوست داشته باشید اطلاعات محرمانه فقط برای Connection های شما به نمایش در بیاید و چه اینکه پست های شما برای تمامی افراد قابل دیدن باشد، همگی در بخش Privacy قابل دسترسی است. فراموش نکنید موتورهای جستجو نیز نسبت به این موارد حساس هستند. به طور مثال مطالبی که به صورت خصوصی و غیر عمومی در صفحه خود انتشار میدهید، در موتورهای جستجو به نمایش در نمی آیند.


نکات بخش حریم خصوصی

گزارش دهید
اگر یکی از مخاطبان یا هر فرد دیگری منجر به آزار شما در این شبکه اجتماعی شد، میتوانید بوسیله Report یا گزارش دهی او را بلاک کنید. این ابزار باعث میشود مشاورین املاک یا خریداران و فروشندگان ملک قلابی نتوانند آسیب بیشتری به پروفایل شما بزنند.
فیلترها را فعال کنید
اگر از دریافت زیاد ایمیل هایی که از سمت لینکدین برای شما فرستاده میشود خسته شده اید، میتوانید آنها را به آسانی در تنظیمات غیرفعال کنید. بدین صورت دیگر ایمیلی مبنی بر درخواست Connection از سوی کاربران یا مواردی از این دست برای شما ارسال نخواهد شد.

از اطلاعات خود محافظت کنید
این سایت نیز مانند بقیه سایت های معتبر دارای امنیت خوبی میباشد اما این بدان معنا نیست که شما نباید از حساب کاربری خود محافظت کنید. نام کاربری و رمز ورود مسئله ای است که همیشه به عنوان یه مشاور املاکباید مدنظر داشته باشید. شما به عنوان یک مشاور املاک، فایلهایخانه و آپارتمان و ویلا را در اختیار دارید و نباید به راحتی آنها را از دست بدهید. توصیه شابش به شما استفاده از یک رمز عبور طولانی و دارای حروف و عدد است تا توسط هکرها دچار دردسر نشوید.


لینکدین در صورتی به کسب و کار شما رونق میدهد که از آن به درستی استفاده کنید. اگر چه این شبکه نمیتواند همانند فیس بوک و توییتر میلیون ها کاربر را جذب کند، اما همچنان یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای جذب کاربران میباشد. پیشنهاد میکنیم به عنوان یک مشاور املاک حتما از این شبکه اجتماعی برای توسعه کسب و کار املاک خود و مشتری یابی استفاده کنید.

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم