۴ جمله‌ای که یک مشاور املاک هرگز نباید به زبان بیاورد

۴ جمله‌ای که یک مشاور املاک هرگز نباید به زبان بیاورد
بازار املاک رو به رشد است و آژانس‌های املاک کهنه‌کار و زبر دستی در این بازار حضور دارند. اگر تازه در این بازار شروع به کار کرده‌اید، فراموش نکنید، چهار جمله‌ای که در این گزارش به آن اشاره کرده‌ایم، به مشتریان خود نگویید! این جملات خطوط قرمز هستند و به نوعی بیان آن از دید یک مشاور املاک با تجربه، اقدامی ناشیانه به شمار می‌رود. اگر به اشتباه از این موارد استفاده کرده‌اید، لازم نیست معامله خود را بر هم بزنید، فقط کافی است روش خود را اصلاح کنید.
نگویید: در ساعت کاری پاسخ‌گوی شما هستم
 در دنیایی که روش‌های ارتباطی بسیار زیادی در آن وجود دارد، مشتریان انتظار مشاورین املاکی را دارند که به راحتی در دسترس باشند. درک می‌کنیم که نمی‌خواهید بردهٔ تلفن یا کامپیو‌تر خود باشید، اما باید به خریداران‌ و فروشندگانتان نشان دهید که به آن‌ها کمک خواهید کرد، در غیر این صورت مشتریان خود را از دست می‌دهید. 
اگر مشتری شما بداند که به‌عنوان یک آژانس املاک، برای پاسخ‌گویی به تمام سوالاتش، درباره‌ فرایند خرید و فروش آپارتمان، می‌تواند روی شما حساب کند، به یک مشتری دائم تبدیل می‌شود، چرا که شما به درستی اعتماد او را نسبت به عملکرد خود جذب کرده‌اید. 
پس بهتر است در ابتدا برای ارتباط با مشتری روش‌هایی در نظر بگیرید و از او سوال کنید: «ترجیح می‌دهید چگونه ارتباط برقرار کنید؟
مثلا میتوانید برای مشترین بازه زمانی در نظر بگیرید و بگویید: بهترین روش برای ارتباط با من پیامک، ایمیل و تلفن بین ساعات 9 تا 18 است، اما همیشه برای پاسخ گویی به نیازهای مشتریانم آماده‌ام.» همچنین بر این موضوع تاکید داشته باشید که: «اگر بلافاصله جواب تماس شما را ندهم، حتما خودم با شما تماس می‌گیرم.»
نظر شما چیست؟ 


نگویید: وبسایت ندارم
نداشتن وبسایت در دنیای دیجیتال امروز هشدار بزرگی برای بسیاری از مشتریان شما به حساب می‌آید. مشتریان شما نیاز دارند، درباره شما بیشتر بدانند و شما را بهتر بشناسند، تا ببینند، آیا شما گزینهٔ مناسبی برای کمک به آن‌ها در بزرگ‌ترین خرید زندگیشان هستید یا خیر؟
اگر نمی‌خواهید برای طراحی یک وبسایت حرفه‌ای هزینه کنید، می‌توانید از سایت‌هایی که به همین منظور طراحی شده‌اند به صورت رایگان استفاده کنید. 
به طور مثال سایت shabesh.com می‌تواند این فضا را در اختیار شما قرار دهد. شما در سایت شابش فضایی در اختیار دارید که همانند یک وبسایت حرفه‌ای برای شما عمل می‌کند. در این سایت شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آژانس املاک خود را ثبت و آگهی‌های خرید و فروش املاک و مستغلات را در آن با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. ضمن اینکه مشتری می‌تواند از طریق اپلیکیشن شابش دسترسی راحت تری به فایل‌های خرید و فروش آپارتمان شما داشته باشد. 
ضمن اینکه در شابش می‌توانید فهرست املاک فروشی در منطقه خود را ببینید و از خدمات ما همچون انتشار آگهی در اپلیکیشن شابش نیز بهره‌مند شوید. 


نگویید: بازدید عمومی انجام نمی‌دهم 
بازدیدهای عمومی شاید در ‌‌نهایت منجر به فروش آپارتمان نشود، اما بسیاری از خریداران انتظار دارند که حداقل یک بار، از آپارتمانی که قصد خرید آن را دارند، بازدید کنند. بهتر است در این بازدید آن‌ها را همراهی کنید تا بیشتر با مشتری خود آشنا شوید. این کار به فروشنده خانه نیز نشان می‌دهید که برای فروش خانه‌اش به بهترین قیمت تلاش می‌کنید. 
بهتر است در شرایطی که خریدار درخواست بازدید عمومی از آپارتمان را دارد، به نشان دادن عکس‌های ملک مورد معامله در وبسایت‌ خود اکتفا نکنید. ضمن اینکه اگر امکان همراهی مشتری را ندارید بگویید «برای این ملاقات زمانی را با فروشنده ملک هماهنگ می‌کنم. از نظر شما مانعی ندارد؟» 


نگویید: این خانه‌ را برایتان می‌گیرم
کمتر قول بدهید! اگر به هر دلیلی معامله انجام نشود، تعهدی که داده‌اید چه می‌شود؟ فکر می‌کنید، مشتریان مایوس که خانهٔ مورد علاقه‌شان را نگرفتند، از شما در برابر دیگران چه تعریفی خواهند کرد؟ بهتر است به جای این جمله بگویید: «خوشحالم که خانه مورد علاقه‌تان را یافته‌اید! هر کاری که از دستم برآید برای به نتیجه رسیدن این معامله انجام می‌دهم. می‌خواهید بلافاصله به فروشنده پیشنهاد خرید بدهیم؟» 
همچنین می‌توانید برای اطمینان خاطر مشتری بگویید: «اگر پیشنهادتان قبول شد، می‌توانید وارد مرحله معامله ملک شوید، در غیر این صورت بگذارید یک بار دیگر مذاکره را انجام دهم.»
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم