بخش گردشگری فرصتی مناسب برای سازندگان ملک و ساختمان

بخش گردشگری فرصتی مناسب برای سازندگان ملک و ساختمان
طبق خبرهایی که این روزها به گوش میرسد و همچنین گفته هایی که طی مصاحبه های شابش با مشاورین املاک منتشر شده است، رونق بازار املاک در راه است و افرادی که قصد ساخت و ساز دارند باید از این موقعیت استفاده خوبی داشته باشند.

یکی از کارشناسان بازار سرمایه در این خصوص اظهار داشت:
بازار ملک و مسکن از بخش های تاثیرگذار اقتصادی در ایران محسوب میشود و به همین دلیل، 57 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در بودجه سال جاری برای آن در نظر گرفته شد. در نیمه نخست امسال تنها 23 درصد اعتبارات عمرانی پوشش داده شد اما از آنجا که معمولا در نیمه دوم سال این اعتبارات رونق بیشتری پیدا میکنند، انتظار میرود در ماه های پایانی شاهد تحقق بودجه عمرانی به شکل قدرتمندی باشیم.
حامد نورانی ادامه داد: در بودجه سال 96 مبلغ 63 هزار میلیارد تومان به ردیف اعتبارات عمرانی تعلق گرفت و این اعتبار برای اولین بار است که در کشور رقم خواهد خورد. با احتساب این رقم، درصد اعتبارات عمرانی نسبت به درآمدهای عمومی 19.7 درصد خواهد شد که این رقم قابل توجه است.
نورانی در ادامه اظهار داشت: یکی از مسائلی که معمولا در کشور زیاد مطرح میشود، بخش گردشگری است. اما حقیقت این است که در کشور ما فضای اقامتی مناسب و با کیفیت که با استاندارد های جهانی همسو باشد بسیار کم است. بنابراین سرمایه گذاری در این بخش میتواند منجر به سودآوری شرکت های ساختمان سازی شده و علاوه بر این مسئله، به صورت مستقیم و غیر مستقیم رونق چرخه اقتصادی کشور را به همراه داشته باشد. کشور ما با داشتن اینهمه آثار تاریخی که تعداد قابل توجهی از آنها در یونسکو به ثبت رسیده اند، پتانسیل زیادی برای جذب گردشگران از سرتاسر دنیا دارد و مشاورین املاک که در بخش ساخت و ساز فعالیت میکنند باید از این موقعیت استفاده خوبی به عمل بیاروند.
این کارشناس به موضوع تاثیرپذیری بازار املاک ایران از خارج از کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که میدانیم بخش ساختمان سازی و املاک در ایران، ارتباط چندانی با خارج از کشور ندارد اما با این حال تاثیر مناسبی را از شرایط اقتصاد جهانی و موضوعات سیاسی میپذیرد. همین مسئله میتواند ریسک سرمایه گذاری در ایران را برای سرمایه گذاران خارجی کم کند و آنها با شوق بیشتری برای سرمایه گذاری اقدام کنند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم