ارائه تسهیلات برای بازسازی واحدهای روستاییان آغاز شد

ارائه تسهیلات برای بازسازی واحدهای روستاییان آغاز شد
معاون امور بهسازی بنیاد مسکن در حاشیه دیدار با استاندار سمنان و بررسی وضعیت واحدهای روستایی این شهر، از بازسازی 200 هزار واحد مسکونی روستاییان تا آخر امسال خبر داد.

به گزارش شابش؛

عزیز الله مهدیان با اشاره به اینکه 2 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی فرسوده یا آسیب پذیر در روستاهای کشور داریم، اظهار داشت: همه این واحد ها تا پایان سال 1405 و پایان برنامه هفتم توسعه بازسازی خواهند شد. او ادامه داد: تسهیلات مربوط به بازسازی واحدهای مسکونی را به 7 بانک ابلاغ کردیم که از این تعداد، 3 بانک مسکن، رفاه و صادرات اقدام به ارائه تسهیلات خود در استان ها کرده اند. طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده این تسهیلات در تمامی استانهای کشور قابل توزیع است. همچنین تاکنون بیشتر از 3000 نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند و تا انتهای سال، بقیه متقاضیان هم میتوانند با برخورداری از این تسهیلات، نسبت به نوسازی واحدهای خود اقدامات لازم را انجام دهند.
معاون امور بهسازی بنیاد مسکن در خصوص سقف تسهیلات و وام بازسازی مسکن گفت: برای بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، بین 18 تا 20 میلیون تومان در نظر گرفته ایم که نرخ سود آن هم 5 درصد است. برای واحدهایی که تخریب و بازسازی شوند 20 میلیون و برای واحدهایی که روی زمین احداث میشوند 18 میلیون تومان وام پرداخت میشود.
او با اشاره به اجرای طرح بازسازی واحدهای فرسوده توسط بنیاد مسکن گفت: طرح نوسازی واحدهای مسکن روستاییان از سال 1384 در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب قرار گرفت و از آن سال تاکنون بیشتر از 2 میلیون واحد مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده اند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم