جزئیات دریافت وام مسکن

جزئیات دریافت وام مسکن
مسعود ایزدی مدیر روابط عمومی بانک مسکن با بیان اینکه بانک مسکن همگام با نرخ تورم، وام ها و تسهیلات مسکن را افزایش داده است اظهار داشت: بانک مسکن با هدف خارج کردن وضعیت مسکن از حالت رکود، در 4 سال پشت سر هم تسهیلات مسکن را از 20 میلیون به 60 میلیون افزایش داده است.

به گزارش شابش؛
مدیر روابط عمومی بانک مسکن در خصوص ارائه تسهیلات و وام مسکن گفت:
این تسهیلات از محل اوراق پرداخت شده و برای استان تهران 60 میلیون تومان، برای مراکز استان ها 50 میلیون 
تومان و برای شهرهای کوچک 40 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین تمامی وام ها تا سقف 10 میلیون تومان در قالب تسهیلات جعاله قابل افزایش میباشند. همچنین جدای از محل اوراق، از محل صندوق پس انداز مسکن یکم نیز وام هایی پرداخت میشود. از محل این صندوق برای تهران 80 میلیون تومان، برای مراکز شهرها 60 میلیون تومان و برای شهرهای کوچک 40 میلیون تومان پرداخت میشود.
ایزدی در خصوص تفاوت دریافت تسهیلات از این دو صندوق گفت: تسهیلات صندوق یکم در بافت های فرسوده با نرخ 8 درصد سود و در سایر مناطق شهری با نرخ 9.5 درصد پرداخت خواهد شد. اما وام ها و تسهیلات مسکن از محل اوراق، با نرخ سود 17.5 درصد محاسبه خواهد شد. مزیت استفاده از تسهیلات از محل اوراق، عدم نیاز به زمان است و متقاضیان میتوانند بدون سپرده گذاری از این تسهیلات استفاده نمایند. در حقیقت تسهیلات صندوق یکم برای خانه اولی هاست، در صورتیکه که تمامی افراد میتوانند تسهیلات محل اوراق را بدون معطلی از شعب بانک مسکن در سراسر کشور دریافت نمایند.
مدیریت روابط عمومی بانک مسکن همچنین با اشاره به نرخ تسهیلات برای زوج های جوان و گفت: بانک مسکن برای خانه دار کردن زوج های جوان که برای اولین بار است قصد خانه دار شدن دارند، 3 بار نرخ سود وام مسکن را کم کرد تا توانست آن را تک رقمی کند. در ابتدا نرخ سود وام مسکن 14 درصد بود و در حال حاضر این رقم به 8 تا 9.5 درصد رسیده است. با تک رقمی کردن نرخ این سود، تعداد و حجم متقاضیان وام مسکن تا 60 درصد افزایش یافت.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم