ماه های پیش رو، موقعیت مناسبی برای خرید ملک است

ماه های پیش رو، موقعیت مناسبی برای خرید ملک است
یکی از کارشناسان مسکن با اشاره به اینکه وضعیت ملک و مسکن برای خرید بسیار مناسب است، به خریداران خانه توصیه کرد اگر به دنبال خرید خانه برای مصرف شخصی هستند، سریعتر اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش شابش؛
همتی در خصوص وضعیت بازار ملک گفت: در حال حاضر به دلیل اینکه قیمت آپارتمان و مسکن به کمترین حد خود رسیده است، بهترین موقعیت برای افرادیکه قصد خرید خانه و آپارتمان برای مصارف شخصی را دارند، فراهم شده است. البته این وضعیت فقط برای خرید ملک پیشنهاد میشود نه سرمایه گذاری! از آنجا که هنوز مشخص نیست چه زمانی بازار از حالت رکود خارج خواهد شد، سرمایه گذاری در آپارتمان و ملک منطقی نیست. در حقیقت خرید آپارتمان و ملک به امید افزایش قیمت در آینده که به همان خرید سرمایه ای معروف است، ممکن است محقق نشود.
این کارشناس در خصوص وضعیت عرضه در بازار املاک گفت: با توجه به پایان کارها و پرونده ها میتوانیم به وضوح ببینیم اتفاق خاصی در بخش عرضه نیفتاده است و همچنان در این بخش مشکلات بزرگی وجود دارند. به نظر من سیاست ها در خصوص افزایش عرضه سیاست های مناسبی نبود. البته بهتر است بگوییم دولت بیشتر در بخش تقاضا کار کرد تا عرضه و به همین علت نتوانست با ارائه بستری مناسب، سرمایه گذاران و سازندگان آپارتمان و ملک را جذب نماید. در حال حاضر شاید بهترین مشوق برای این افراد، ارائه وام ها و تسهیلات مسکن با نرخ سود زیر 10 درصد است تا متعاقبا بازار ملک رونق بگیرد. 
همتی در خصوص شرایط بازار ملک و مسکن در سال آینده گفت: این مسئله بستگی به سیاست های دولت دارد. همانطور که در بالا هم اشاره کردم عرضه ملک با مشکل مواجه است و بنابراین باید به دنبال مشوق هایی برای سازندگان و سرمایه گذاران ملک باشیم. از سوی دیگر بهترین شرایط برای خریداران آپارتمان و ملک مهیاست. در حال حاضر به دلیل پایین بودن اوراق حق تقدم، متقاضیان ملک میتوانند یک وام 110 میلیون تومانی را با مبلغ 17 میلیون تومان بخرند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم