نکات کاربردی سئو برای جذب مشتری املاک (قسمت دوم)

نکات کاربردی سئو برای جذب مشتری املاک (قسمت دوم)
وبسایت بدون بازدید کننده، مانند صخره ای میماند که هیچکسی به عنوان منظره از آن استفاده نخواهد کرد. با شابش همراه باشید تا مروری بر نکات پیاده سازی سئو در یک وب سایت املاک (قسمت دوم) داشته باشیم.

برای مشاهده نکات قبلی، بهقسمت اول مراجعه نمایید.


31- انتخاب نام Domain بسیار مهم است
انتخاب آدرس وب سایت تان در صورتیکه مناسب باشد، میتواند ترافیک قابل توجهی را از موتورهای جستجو روانه سایت شما کند. جدای از اینکه نام مناسب سایت منجر به برند شدن شما در مقوله بازاریابی میشود، نرخ کلیک سایت شما در موتورهای جستجو نیز افزایش خواهد یافت.


32- نام وب سایت خود را تجاری انتخاب کنید
زمانیکه شما نام وب سایت خود را بر اساس شغل تان انتخاب میکنید، مهم ترین نکته ای که باید مدنظر شما قرار بگیرد نام "برند"در کنار کلمات کلیدی شماست. به عنوان مثال اگر در بخش املاک بخواهیم مثالی بزنیم، نام برند خود را با عبارت "مشاورین املاک" میتوانید ادغام کنید. Brand + Real Estate. برای سایت های املاکی که در محدوده شهر یا منطقه فعالیت میکنند، انتخاب آدرس و نام محله به همراه کلمه کلیدی در حوزه املاک میتواند بسیار موثر باشد. فراموش نکنید آدرس وب سایت شما باید کوتاه بوده و به راحتی به خاطر سپرده شود.


33- لینک های خارجی را به سمت وب سایت املاک تان جذب کنید
هر زمانیکه یک سایت به سایت شما لینک دهی میکند، در حقیقت به شما نمره دهی میکند. هرچقدر رای شما بیشتر باشد مسلما موتورهای جستجو هم دید بهتری نسبت به سایت املاک شما خواهند داشت. دلیل آن اینست که سایت شما در بین سایت های دیگر(خصوصا اگر این سایت ها معتبر باشند) به اشتراک گذاشته شده و مطرح تر میشوید و گوگل هم اعتبار سایت شما را افزایش خواهد داد.
نکته ای که در Backlink بسیار مهم است، "عبارت قابل کلیک" است. وقتی سایت های دیگر یک کلمه یا عبارت را به سایت شما لینک دهی میکنند، موتورهای جستجو این عبارت را ارزیابی کرده و با محتوای وب سایت شما مرتبط میسازند. زمانیکه شما بک لینک های خود را ایجاد میکنید، قرار دادن کلمات کلیدی در لینک ها در سئوی شما تاثیر مناسبی خواهد گذاشت.
لینک سازی کاری دشوار است. در حقیقت لینک سازی زمان گیرترین جنبه سئو میباشد اما اگر به درستی پیاده سازی شود بسیار ارزشمند خواهد بود.


34- خبرهای جدید خود را در خبرگزاری ها انتشار دهید
این روش میتواند برای شما چند لینک مفید را ایجاد کند و اگر این خبرگزاری ها بزرگ و معتبر باشند، حجم ترافیک زیادی را به سوی سایت شما روانه میکنند. شما به عنوان مشاور املاک میتوانید خبرها و رویدادهای مهم خود را از طریق خبرگزاری ها به دیگران منتقل کنید. سعی کنید از خبرگزاری هایی استفاده کنید که رتبه بالایی در کشور شما دارند.


35- درگیر مباحث در فروم ها شده و در شبکه های اجتماعی مرتبط با حوزه املاک مشارکت کنید
زمانیکه فروم یا یک شبکه اجتماعی مرتبط با حوزه املاک پیدا میکنید که در مورد عناوین و رویدادهای حوزه املاک یا مسائل مربوط به مناطق تحت پوشش شما مطالبی به اشتراک گذاشته اند، این یک موقعیت خوبی است تا در این مطالب مشارکت کنید و خود را به دیگران معرفی نمایید. مطمئن باشید برخی مشتریان ملک هم برای خرید و فروش خانه یا رهن و اجاره آپارتمان خود از این بستر ها بازدید میکنند.


36- بلاگ های محلی را پیدا کنید
همکاری و مشارکت در بلاگ های محلی و منطقه ای، قدرت سئوی شما را در سطح محلی افزایش خواهد داد. این مسئله منجر میشود در منطقه جغرافیایی تان بیشتر دیده شوید و کلمات کلیدی شما جلوتر از بقیه نشان داده شوند.


37- مقالات خود را در بلاگ دیگران منتشر کنید
این روش یکی از موثرترین روشهای لینک سازی میباشد. در اینترنت بلاگرهای زیادی وجود دارند که با انتشار مقالات شما در وب سایت هایشان موافقت خواهند کرد. در این مقالات میتوانید لینک وب سایت خود را قرار دهید.


38- ویدیوهای مرتبط با املاک بسازید
ویدیو سازی در حوزه املاک هنوز جا نیفتاده اما کم کم در حال تبدیل شدن به یکی از اصول بازاریابی است. شما هم میتوانید یک ویدیوی تبلیغاتی ساده متشکل از عکسهای داخلی و خارجی ملک برای وب سایت تان بسازید.
اگر یک سایت مشاور املاک دارید، در خصوص جزئیات بیشتری مانند فعالیت های املاک در منطقه تحت پوشش خود یک ویدیو بسازید. مرحله بعد بارگذاری این ویدیو در شبکه های اجتماعی و سایت های میزبان ویدیو است. پس از اینکار لینک ویدیو را در بلاگخودتان قرار دهید.


39- ارزشمند باشید
به صورت سطحی و صرفا با هدف برقراری ارتباطات، در بلاگ و فروم ها نظرات خود را درج ننمایید. شما باید به مباحث ارزش واقعی بیفزایید. این ارزش از طریق کمک به کاربران هنگامیکه سوال دارند یا پیگیری گفتگو با آنها میسر میشود. بدین صورت میتوانید یک دارایی با ارزش را برای خود ذخیره کنید.


40- از نرم افزارهای اتوماتیک برای گرفتن بک لینک استفاده نکنید
مهم نیست که به چه دلیلی اینکار را انجام میدهید، اما به هیچ وجه از نرم افزارهای اتوماتیک برای گرفتن بک لینک استفاده نکنید. در ابتدا ممکن است به نظر جذاب بیاید که بدون هیچ تلاشی هزاران لینک دریافت کنید، اما لینکهایی که از این طریق ثبت شوند مطمئن باشید غیر طبیعی و بی استفاده خواهند بود. استفاده از این روش ممکن است باعث جریمه شدن و حتی تحریم سایت شما بشود. این روش یک روش باخت-باخت میباشد و شما باید از آن دوری نمایید.
راهنما: با استفاده از وب سایت های مختلف، بک لینک های طبیعی ایجاد کنید(همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم) و عبارت لینک را هم کلمات کلیدی مرتبط با حوزه املاک قرار دهید. اگر چه عبارت لینک دهی بهتر است کلمات کلیدی حوزه املاک باشد، اما اگر تمامی عبارات بک لینک مشابه باشند، بازدهی مناسبی را دریافت نخواهید کرد زیرا این امر غیر طبیعی جلوه نموده و سخت تر میتوانید رتبه خود را بالا ببرید. بنابراین شابش پیشنهاد میدهد اگر قصد دارید از یک عبارت کلیدی چندبار استفاده نمایید، بهتر است مترادف و هم معنی آن را بکار ببرید.


41- کسب و کار خود را در Google My Business اضافه کنید
داشتن یک لیست در Google My Business  به صورت شگفت انگیزی میتواند شانس شما برای نمایش داده شدن در پکیج هایی که "-pack3" نامیده میشوند افزایش میدهد. گوگل این پکیج را برای افرادی نمایش میدهد که در محدوده های مختلف به جستجوی کسب و کار میگردند.


42- حضور خود را در شبکه های مجازی و اجتماعی افزایش دهید
فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، تلگرام و ... از عناصر تاثیرگذار بر کسب و کار املاک شما میباشند. هر قدر بیشتر سعی کنید مردم درباره شما گفتگو کنند، در حقیقت کسب و کار خود را رونق بخشیده اید. در شبکه های اجتماعی فعال باشید و در شبکه های مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک به عضوگیری بپردازید.


43-  دیگر شبکه های مجازی را نیز از یاد نبرید
اگرچه اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و توییتر از مهم ترین و پر استفاده ترین شبکه های مجازی در دنیا خصوصا برای بازاریابی هستند، اما شبکه های مجازی دیگری هم وجود دارند تا بوسیله آنها بازدهی سایت املاک تان را حداکثر کنید. شبکه هایی مانند لینکدین، گوگل پلاس، پینترست، یوتیوب و... از این شبکه ها محسوب میشوند.


44- از Google Analytics برای اندازه گیری و تجزیه تحلیل وب سایت تان استفاده کنید
از کجا میتوانید متوجه شوید که تلاشهای شما برای بهبود سئوی سایت تان به ثمر نشسته است؟ بسیار ساده است. با استفاده از Google Analytics که یک ابزار رایگان برای تجزیه تحلیل وب سایت تان میباشد، ترافیک سایت خود را مشاهده کنید و از تاثیر انواع کلمات کلیدی و بک لینک ها نیز مطلع شوید.


45-  Google Analyticsرا به Google Webmaster مرتبط سازید
شما میتوانید با اتصال گوگل آنالایتیک خود به وب مستر، از اطلاعات بیشتری در خصوص سئوی خود باخبر شوید. مثلا میتوانید از مقدار کلیکی که بر روی صفحات سایت شما شده یا اینکه کاربران از چه صفحاتی وارد سایت شما شده اند مطلع شوید. همچنین میتوانید مشخص کنید تا از زمانی مشخص، تعداد بازدیدکنندگان صفحه موردنظر شما مورد محاسبه قرار بگیرد.


46- اعتبار کلمات کلیدی خود را ارزیابی کنید
اگر تعداد محدودی کلمه کلیدی دارید، بهتر است خودتان به صورت دستی آن ها را در موتورهای جستجو وارد، و مشاهده نمایید این کلمات کلیدی در چه موقعیتی قرار دارند. معمولا گوگل و بینگ جزء شبکه های اجتماعی پرکاربرد هستنئد که ترافیک واقعی را به شما نمایش خواهند داد. البته شابش پیشنهاد میکند حتما از webmaster هم استفاده نمایید.
اگر شما یک اکانت وب مستر داشته و سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت نموده باشید، میتوانید با رفتن به بخش Traffic-}Search Analytics در قسمت چپ صفحه، مقدار ترافیکی را که هر کلمه کلیدی برای سایت شما آورده مشاهده نمایید.


در انتها یادآور میشویم یک وب سایت با بازدیدکننده هم زیاد مفید نخواهد بود، مگر اینکه این بازدیدکنندگان به مشتری برایخرید و فروش ملک یا رهن و اجاره خانه تبدیل شوند. بنابراین مطمئن شوید از Calls To Action قدرتمندی در صفحات خود بهره میبرید. این Calls To Action ها میتوانند در صفحه تماس با ما یا در استفاده از دکمه ثبت نام مورد استفاده قرار بگیرند.
پیاده سازی سئو برای سایت مشاورین املاک، زیاد سخت نمیباشد اما نیازمند پیروی شما از یک سری اصول و قواعد است که اگر از آنها پیروی نکنید کار بسیار سختی را برای افزایش بازدیدکنندگان پیش روی خواهید داشت. بنابراین یک نفس عمیق کشیده و به صورت تدریجی قواعد سئو را در وب سایت املاک تان پیاده سازی کنید.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم