با جالب ترین و عجیب ترین خانه ایران آشنا شوید!

با جالب ترین و عجیب ترین خانه ایران آشنا شوید!
تامین مسکن یکی از مهم ترین اهدافی است که خانواده ها به آن توجه میکنند و برای خرید خانه سالها پس انداز میکنند یا از بانک ها وام میگیرند. اما این اهداف برای محمد شافعی زاده متفاوت است.

به گزارش شابش؛
این پیرمرد 67 ساله که در تهران زندگی میکند مالک خانه ای عجیب میباشد که به راحتی قابل حمل است و با داشتن این خانه دیگر نیازی نیست نگران منطقه سکونت خود باشد! او گاهی در شمال شهر زندگی میکند و گاهی در جنوب! شاید بتوان گفت این خانه کوچکترین خانه دنیا است اما  شافعی زاده آسوده ترین شب هایش را در این مکان سپری کرده است.
محمد شافعی زاده متولد تهران است و به دلیل اینکه علاقه ای به درس خواندن نداشته، در سال چهارم از مدرسه اخراج شده است! او سالها مشغول دوزندگی و تودوزی خودروها و ماشین های مختلف بوده است و حالا فقط به دنبال علایق و استراحت است. او در این خصوص میگوید: "بخاطر فشار زندگی و خستگی روحی و روانی، بیمار شدم. پس از ترخیص از بیمارستان با کمک پسرم آپارتمان کوچکی در منطقه سبلان خریدم و چون عاشق طبیعت بودم آپارتمان را تبدیل به گلخانه کردم. صدها گلدان با تزئین سنگ‌های عتیقه و قیمتی و گلدان‌ها و گیاهان منحصر به‌فرد از بین رفت. دیگر از آپارتمان و خانه های سیمانی متنفر شده بودم. یک سال بلاتکلیف و سرگردان بودم که ایده ساخت کلبه سیار که برخاسته از داغ دل سوخته‌ام بود به سرم زد."


4 سال ساخت این کلبه طول کشید
شافعی زاده پس از اینکه به ایده خانه سیار رسید، یک نیسان خرید و بعد از آن کمک فنرها و بخش های دیگر ماشین را تقویت کرد. در پشت نیسان نیز با چوب درختان کلبه ای میسازد و در آن آشپزخانه، کمد لباس و مکانی برای خواب تعبیه میکند. شافعی زاده 4 سال را برای جمع آوری چوب و ساختن این کلبه در پشت نیسان سپری کرده و در تمام این مدت هم داخل نیسان خوابیده است. او حتی در طول این 4 سال در هیچ خانه ای شب را سپری نکرده و فقط برای دیدن فرزندانش چند ساعتی در آپارتمان حضور پیدا کرده است.


ییلاق و قشلاق
به دلیل علاقه به طبیعت گردی و شرایط آب و هوایی، این پیرمرد در ماه های مختلف به مکان های مختلف سفر میکند. او میگوید: در فصل بهار به استان‌های شمالی کشور می‌روم. تابستان‌ها به آذربایجان، پائیز تهران و شهرستان‌های اطراف و در زمستان‌ها به استان‌های گرمسیر میروم. شافعی زاده عاشق طبیعت است و هرجا و در هر قسمتی از سفر که ذلش خواست ماشین خود را متوقف میکند تا با خوردن چایی و استراحت، از طبیعت لذت ببرد.


تا به حال جریمه نشده ام!
ظاهر عجیب و غریب این خودرو برای مردم بسیار غیرمعمول است و قطعا توجه ماموران راهنمایی رانندگی را هم به خود جلب میکند. شافعی زاده در این خصوص میگوید: "در طول مسافرت‌ها بارها مأموران راهنمایی و رانندگی جلوی من را گرفته‌ و می‌گیرند اما وقتی ماشین و امکانات کلبه را از نزدیک می‌بینند، به من تذکر می‌دهند که خلاف آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی عمل کرده‌ام اما تا به‌ حال جریمه‌ام نکرده‌اند."


عکسهای سلفی با ماشین
به دلیل جذابیت این ماشین، اکثر افرادی که شافعی زاده را میبینند به دنبال عکس گرفتن با آن هستند. جالب است که حتی ماشین های عروسی هم او را متوقف میکنند تا با ماشین او عکس دسته جمعی و سلفی بگیرند: "بجز مأموران راهنمایی و رانندگی، ماشین‌های عروس نیز مرا وادار به توقف می‌کنند و از بیرون و داخل کلبه عکس یادگاری می‌گیرند و بعد می‌روند دنبال زندگیشان. مردم همه جا در محل توقف و در جاده، دستور ایست می‌دهند! دور ماشین جمع می‌شوند و درباره کلبه از من سؤال می‌کنند، داخل کلبه را می‌بینند و فیلمبرداری و عکسبرداری می‌کنند و چند تصویر به‌ یادگار با من می‌‌گیرند و می‌روند.


آیا این کلبه فروشی است؟
تا به حال خیلی از افراد سعی کرده اند کلبه شافعی زاده را از او بخرند و حتی برخی خواسته اند این کلبه را با یک واحد آپارتمان تعویض کنند اما این پیرمرد به هیچ وجه به کسی جواب مثبت نداده است. جالب است بدانید شافعی زاده یک خانه 310 متری در محله نارمک تهران دارد، اما به دلیل اینکه از آپارتمان نشینی خوشش نمی آید در همین کلبه به زندگی ادامه داده است. آرزوی او ساختن یک مستند از کلبه آرزوهایش است. او همچنین دوست دارد پس از مرگش، این کلبه در یک پارک قرار داده شود تا توسط گردشگران مورد بازدید قرار بگیرد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم