6 دلیل برای اینکه ایجاد یک بلاگ را هم اکنون آغاز کنید

6 دلیل برای اینکه ایجاد یک بلاگ را هم اکنون آغاز کنید
به گزارش شابش؛ بلاگ در یک وب سایت املاک، بیش از آنکه فکر کنید میتواند به خرید و فروش ملک یا رهن و اجاره آپارتمان شما ارزش دهی کند. فیتز جرالد یکی از مشاورین املاک در کارولینای شمالی است. او به ما توضیح میدهد چرا باید یک بلاگ املاک را راه اندازی کنیم تا بوسیله آن بازدیدکنندگان خود را افزایش و مشتری سازی خود را گسترش دهیم:
1- مشتری سازی
هر مشاور املاکی نیازمند ایجاد بستری برای مشتری سازی است، زیرا بدون مشتری سازی آینده ای برای وبسایت املاکش وجود نخواهد داشت. من در یک برهه ای از زمان، "تماس های سرد" زیادی میگرفتم. تماس سرد به تماس هایی گفته میشود که بدون اطلاع قبلی و به صورت سرزده به مردم زده میشود تا از آنها پرسیده شود آیا به دنبال خرید و فروش ملک یا رهن و اجاره آپارتمان هستند یا خیر؟  به هر حال، وقتی بعد از مدتی این تماس ها را ارزیابی کردم، متوجه شدم در ازای زمانی که صرف اینکار کردم، بازدهی مناسبی را دریافت نکرده ام. 
در حال حاضر بزرگترین منبع برای مشتری سازی من، وب سایت من است که مقداری زیادی از وظیفه مشتری سازی بر عهده بلاگ من است. وقتی کسی به دنبال کسب اطلاعات برای نقل و انتقال به کارولینا است، به راحتی از بخش بلاگ من میتواند به توصیه ها و پیشنهادهای مفیدی دسترسی پیدا کند. بخش پیشنهادات بلاگ من صدها موقعیت مشتری سازی فراهم کرده و در طول سال، نزدیک به 30 هزار دلار از درآمد من را تامین میکند.
شما اطلاعات مورد نیازتان را از کجا فراهم میکنید؟ قطعا از همان جایی که همه فراهم میکنند یعنی موتور جستجوی گوگل. اگر کاربران دقیقا در زمانیکه نیاز دارند شما را بیابند و دقیقا همان چیزی را که میخواهند به آنها بدهید، مسلما قدردان شما خواهند بود و به زودی تبدیل به مشتری شما خواهند شد. بلاگ به ما کمک میکند نیازهای روزانه کاربران را تامین کنیم و از این طریق گام مهمی را در مشتری سازی برداریم.

2- قدرت آنلاین محلی
اگر شما هم شروع به نوشتن وقایع محلی در بلاگ خود کرده اید، پس به زودی تبدیل به یک قدرت آنلاین محلی خواهید شد. مقالاتی مانند: "بهترین رستوران در محله...." یا "برگزاری مراسم در منطقه...." باعث میشوند کاربران شما را به منبع اطلاعاتی و قدرت محلی قبول کنند.
زمانیکه در سطح محلی تبدیل به یک حرفه ای شدید، کاربران به دنبال کسب اطلاعات بیشتری از شما بوده و علاقه من میشوند با شما داد و ستد داشته باشند. این افراد، دیگرعلاقه مند به ایجاد ارتباط با مشاورین املاک دیگر نخواهند بود زیرا شما را به عنوان مشاور املاک حرفه ای در محله شان در ذهن ثبت نموده اند.
استفاده از بلاگ برای تبدیل شدن به یک قدرت محلی برای ما بسیار سودمند بود. به طور مثال با ارائه مقالاتی همچون: خرید و فروش خانه در منطقه 8، کاربرانی که در این خصوص به جستجو پرداخته اند با ما تماس میگیرند و اطلاعات و راهنمایی های بیشتری را طلب میکنند. این رابطه و تعامل هم بسیار ساده است، زیرا شما به راحتی متوجه میشوید آنها چه میخواهند و به سادگی همان آگهی های املاک یا مقالات را به آنها ارائه خواهید داد تا آنها را بررسی کنند. پس از بررسی کاربران، آنها از برخی مقالات و آگهی های املاک شما خوششان میاید و از شما درخواست میکنند تا با هم برای بازدید از خانه و ملک به صورت حضوری بروید.

3- ارزش دهی فراهم کنید
جذب کسب و کار و منتظر نشستن چیزی نیست که من به عنوان مشاور املاک سرلوحه کار خودم قرار دهم. من ماموریت خودم را متوقف کردن درخواست از مردم قرار دادم و به جای آن خودم به سمت کاربران حرکت میکنم تا آنها را بدست آورم. این ماموریت و هدفگذاری باعث شکوفا شدن خلاقیت و ارتقاء استراتژی بازاریابی و مشتری سازی من به مراحل بالاتر میشود. همچنین از آنجا که از کاربران درخواستی نمیکنم، باعث میشود خدمات و سرویس های استثنایی و به خصوصی را برای برخی از آنها فراهم و آن چیزی را که آنها میخواهند عرضه کنم.
یکی از راه هایی که باعث فراهم آوردن خدمات ویژه مشتریان میشوند بلاگ است. خریداران معمولا سوال های مشابه میپرسند. مثلا میپرسند: "وقتی پیشنهاد خرید من قبول شد مرحله بعدی چیست؟". اگر هم از من نپرسند از گوگل میپرسند و گوگل آنها را به وب سایت من راهنمایی میکند.

4- جذب کردن در مقابل تعقیب کردن
همانطور که قبلا هم اشاره کردم، راههای متفاوتی برای رونق کسب و کار و جذب مشتری املاک وجود دارد. برخی از مشاورین املاک به دنبال درخواست از مشتریان برای پیوستن به کسب و کارشان هستند و برخی دیگر سعی میکنند با راه هایی به صورت خودکار آنها به سمت کسب و کار خود جذب نمایند. بلاگ یک وب سایت از راه هایی است که به صورت خودکار مشتریان را به سمت شما جذب میکند. وقتی ارزش ایجاد میکنید و تبدیل به یک قدرت محلی میشوید، خود مردم هستند که به سمت شما میایند و دوست دارند با شما همکاری کنند.
به طور مثال در بلاگ من، عده زیادی از سراسر دنیا با من ارتباط برقرار میکنند و راهنمایی های مختلفی در حوزه های املاک از من میخواهند. مثلا پیدا کردن یک مشاور املاک معتبر در محله شان یا راهنمایی در خصوص خرید و فروش ملک.

5-سئو
بهینه سازی موتور جستجو یا سئو، اگر مهم ترین جنبه بلاگ شما نباشد، قطعا یکی از مهمترین هاست. راه های زیادی برای بهینه سازی و بهبود عملکرد بلاگ شما وجود دارد تا متعاقبا سئوی سایت خود را نیز تقویت کنید. شما باید با مطالب خود کاربران را جذب کنید تا زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف کنند و از خدمات شما به عنوان یک منبع قدرت استفاده کنند. در صورتیکه این موارد رعایت شود، گوگل نیز این سیگنال ها را دریافت میکند و به دلیل جذابیت بلاگ شما، رتبه سایت را بالا میاورد.
برخی از سردم داران حوزه املاک در دنیا، سایت خود را بر اساس سئو بنا نهاده اند. به طور مثال سایت هایی مثل zillow, Trulia و Realtor میلیون ها دلار برای بازاریابی مربوط به نمایش فایل های idx هزینه کرده اند.
با توجه به موارد فوق، شما هم باید دانش خود را درباره سئو و کارکرد گوگل افزایش دهید. این موارد تکنیکی شامل کلمات کلیدی، رفتار کاربران و همچنین تغییرات مداوم اصول گوگل است.

6- شبکه های اجتماعی
یکی از مشاورین املاکی که با استقاده از ارتباط بین بلاگ و شبکه های اجتماعی پیشرفت خوبی را در این زمینه بدست آورده است "بیل گاست" است. مقالاتی مانند: "15 نکته کشنده برای فروش یک خانه" یکی از راه هایی است که گاست برای جذب مشتری از آن استفاده میکند تا کاربران را به سوی سایت خود بکشاند.
نوشتن محتوا تنها نیمی از معادله را برای گاست شامل میشود. نیمه دیگر مربوط به بازاریابی شبکه های اجتماعی است تا او مطالب و مقالات خود را با هزاران نفر در میان بگذارد. 
زمانیکه شما یک مقاله با عنوان "15 نکته کشنده برای فروش یک خانه" مینویسید، تمام افرادیکه قصد فروش خانه و آپارتمان خود را دارند این مقاله را خواهند خواهند. همچنین ممکن است افرادی که قصد فروش ملک را ندارند این مقاله را ببینند و آن را به آشنایان خود که قصد فروش خانه را دارند ارسال نمایند. البته این اتفاق در تک تک مقاله هایی که منتشر میسازید محقق نمیشود اما مطمئن باشید روز به روز بیشتر و بیشتر میشوند تا بلاگ املاک شما به یک منبع مهم برای خرید و فروش ملک یا رهن و اجاره آپارتمان تبدیل گردد.

سخن آخر در خصوص ایجاد یک بلاگ املاک
اولین مقاله ای که در خصوص املاک در یک بلاگ خواندم، توسط "اندریو فورچون" نوشته شده بود. این مقاله به راحتی نشان میداد که یک بلاگ میتواند تا چه اندازه قدرتمند باشد. این مقاله درباره توصیه های حرفه ای برای مشاورین املاک تازه وارد بود. اگر وب سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید نباید انتظار مشاهده نتایج بلاگ تان را به این زودی ها داشته باشید. برای ما یکسال کامل طول کشید تا توانستیم بازخورد کاربران بلاگ مان را دریافت کنیم. ما اکنون بعد از یکسال از ایجاد بلاگ مان، به صورت ماهانه حدود 20 هزار نفر بازدید کننده داریم که برای جستجوی ملک و کسب اطلاعات محلی به ما مراجعه میکنند.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم