3 توصیه برای مشاورین املاک برای استفاده از شبکه های اجتماعی

3 توصیه برای مشاورین املاک برای استفاده از شبکه های اجتماعی
در عصر فعلی بسیار سخت است که متوجه شویم هنوز مشاورین املاکی وجود دارند که بدون داشتن شبکه اجتماعی به کسب و کار خود ادامه میدهند و هنوز هم هیچ برنامه ای برای حضور در این شبکه ها ندارند. استفاده از شبکه های مجازی برای مشاورین املاک بسیار سودمند است و شابش هم در این مقاله قصد دارد به همین موضوع بپردازد.
برخی از مشاورین املاک طوری با شبکه های اجتماعی برخورد میکنند که گویی در حال دست و پنجه نرم کردن با یک مکعب روبیک هستند! اما در واقع اصلا این طور نیست. کار کردن با شبکه های اجتماعی آنچنان سخت نیست که برخی میپندارند. البته شکی نیست که برای یادگیری برخی نکات کاربردی شبکه های اجتماعی که به شما مربوط میشود باید کمی وقت بگذارید اما در کل نمیتوان گفت که کار کردن با این شبکه ها سخت است.
در زیر برخی توصیه ها و نکات برجسته در خصوص شبکه های اجتماعی را بیان میکنیم. البته هرکسی دوست ندارد هزاران نکته را در یک مقاله بخواند، بنابراین شابش تنها به سه نکته کلیدی اشاره میکند. با رعایت همین سه نکته میتوانید از آثار مثبت شبکه اجتماعی برای افزایش خرید و فروش ملک و رهن و اجاره آپارتمان بهره مند شوید.

محتوای منحصر به فرد و فوق العاده ایجاد کنید
اولین گام در موفقیت یک شبکه اجتماعی که در حوزه املاک فعالیت میکند، تولید و ایجاد محتوای منحصر به فرد است. شاید برای شما این پرسش پیش بیاید که محتوای منحصر به فرد چیست؟ محتوای منحصر به فرد در املاک، به متن و مقاله ای میگویند که توسط مشاور املاکی با سابقه(حتی تا 30 سال سابقه) نوشته شده باشد. این مقاله در حقیقت تجربه های برجسته این فرد را به دیگران انتقال میدهد و بسیار سودمند خواهد بود.
ایجاد یک محتوای منحصر به فرد کاری نیست که در چند دقیقه بتوان آن را جمع کرد زیرا این مقاله توسط افراد مختلف در سراسر کشور هم دیده خواهد شد و باید با دقت نگاشته شود. همچنین نوشتن یک محتوای قدرتمند تنها مربوط به متن آن نمیشود. اضافه کردن محتوای گرافیکی قدرتمند هم بسیار مهم است. هنگامیکه در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یا پینترست فعالیت میکنید، این تصاویر اهمیت بیشتری پیدا میکنند زیرا این شبکه ها با محوریت تصویر فعالیت میکنند.
نوشتن یک محتوای قدرتمند و منحصر به فرد، زمان زیادی را میطلبد و این زمان نوعی هزینه است. حال اگر این زمان صرف تولید محتوای بی کیفیتی شود، مشاورین املاک ممکن است فکر کنند شبکه های اجتماعی در حوزه کاری شان جواب نمیدهد در صورتیکه این نتیجه گیری اشتباه است.

محتوا همیشه نباید درباره خودتان باشد
معمولا بزرگترین ایرادی که حرفه ای های فعال در شبکه های اجتماعی از مشاورین املاک میگیرند، نوشتن محتواهایی است که تنها مربوط به خودشان میشود و شبکه های اجتماعی را از این مطالب پر میکنند. این روند اشتباه است زیرا شبکه های اجتماعی مکانی برای ایجاد رابطه، به اشتراک گذاری محتوای منحصر به فرد و همچنین ارائه اطلاعات و دانش دقیق صنف املاک برای مخاطبان است.
شما باید کارکرد هر کدام از شبکه های اجتماعی را بدانید. به طور مثال خریداران و فروشندگان ملک به دنبال مشاور املاک در توییتر نخواهند گشت. همچنین این مورد درباره ارائه فایل های آگهی هم صدق میکند. بهتر است برای به اشتراک گذاری چنین مطالبی از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنید. مثلا فیس بوک میتواند گزینه خوبی برای ارائه مقالات شما باشد زیرا این شبکه اجتماعی با ساختار خودش چنین مطالبی را میطلبد.
احتمال اینکه مقالات و مطالب تخصصی شما توسط کاربران دیده شوند، بسیار بیشتر از ارائه فایل های آگهی یا مطالبی که صرفا در مورد شماست خواهد بود. به هیچ وجه شبکه های اجتماعی تان را از فایل های آگهی انباشته نکنید. مطمئن باشید خود مخاطبین شما میدانند که قصد خرید و فروش خانه یا رهن و اجاره آپارتمان را دارید و نیازی نیست بیش از اندازه از این آگهی ها در پست های خود استفاده کنید.

محتوا و مطالب منحصر به فرد دیگر مشاورین املاک را نیز به اشتراک بگذارید
سومین و آخرین توصیه ای که اکثر مشاورین املاک از رسیدن به آن باز میمانند عدم استفاده از مقالات معتبر دیگر مشاورین املاک است. اینکه مقالات معتبر خودتان را ایجاد و به اشتراک بگذارید بسیار خوب است، اما اینکه این مقالات صرفا توسط مخاطبین شما دیده و خوانده شود خیر. اگر مقالات شما توسط دیگر مشاورین املاک و همچنین مقالات آنها توسط شما منتشر شود، مخاطبین بیشتری این مطالب را خواهند خواند و برای هر دو طرف سودمند خواهد بود. خصوصا اگر این مشاورین املاک، حرفه ای و دارای رتبه بالاتری در گوگل باشند.
به طور مثال اگر شما 500 فالوور در توییتر داشته باشید که هیچکدام از آنها هم پست شما را باز توییت نکنند، حداکثر بازدهی شما همان 500 خواهد بود. حال اگر با دیگر مشاورین املاک حرفه ای همکاری و مراوده داشته باشید ماجرا کمی متتفاوت خواهد شد. اگر شما با مشاورین املاکی که 20 هزار فالوور دارند دراین خصوص همکاری کنید، مطمئنا بالای 20 هزار بازدیدکننده خواهید داشت، ضمن اینکه باز توییت های بسیار زیادی هم در این مقاله دریافت خواهید کرد. یک روند خوب برای افزایش بازدید کننده در این خصوص، استفاده از 5 تا 6 بار اشتراک گذاری مقالات دیگران در مقابل هر مقاله خودتان است.
یکی دیگر از راه هایی که میتوانید بازدهی بسیار مناسبی را دریافت کنید، لینک دادن به سایت های دیگر در مطالب و مقالات خودتان است. این موضوع میتواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد. اول از همه اینکه شانس شما برای به اشتراک گذاشتن مقاله تان توسط وب سایت هایی که در مقاله شما لینک شده اند به شدت افزیش میابد. این مطلب میتواند منجر به جلب توجه زیادی از سمت کاربران به سمت شما بشود. به طور مثال چند وقت پیش یکی از مطالب بلاگی که در سطح اینترنت خوب نتیجه گرفت، چنین عنوانی داشت: "مقالات برتر بلاگ های املاک در سال 2015."
در این مقاله، لینک های زیادی از وب سایت های برتر حوزه املاک دنیا قرار داده شده بود و در شبکه های اجتماعی زیادی به اشتراک گذاشته شد. همین امر باعث افزایش SERPS آنها شد.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم