شاید بعد از 2 قرن پس انداز بتوانی یک پنت هاوس در تهران بخری!

شاید بعد از 2 قرن پس انداز بتوانی یک پنت هاوس در تهران بخری!
با توجه به بررسی قیمت ملک های لوکس پایتخت، در 3 سال گذشته قیمت پنت هاوس ها 15 درصد افزایش داشته است. با شابش همراه باشید تا مقایسه ای بین قیمت پنت هاوس و درآمد شهروندان داشته باشیم.

به گزارش شابش؛
از اواخر سال 91 بود که بازار املاک به دنبال رشد سرسام آور قیمت ها، دچار رکود شد و تا امروز که بیش از  
4 سال از آن زمان میگذرد، همچنان شاهد تدوام این رکود هستیم. بر اساس جدیدترین آماری که مرکز آمار ایران ارائه داده، قیمت مسکن در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته 6 درصد افزایش داشته، اما روند صدور پروانه های ساخت نشان میدهد رکود همچنان در بازار املاک و مسکن کشور وجود دارد. دولت برای حل مسئله رکود اصرار بر تحریک تقاضا دارد و برای رسیدن به این هدف، اقدام به افزایش میزان وام از بانک مسکن نموده است که البته این اقدام مورد نقد برخی از کارشناسان مسکن قرار گرفته است.
در همین وضعیت، گرچه برخی از مالکان آپارتمان های معمولی به دلیل عدم تقاضا حاضرند تا 15 درصد به خریداران تخفیف بدهند، اما مالکان پنت هاوس ها به هیچ وجه این تخفیف را نمیدهند و حتی قیمت این پنت هاوس ها نسبت به سال 92 تا 15 درصد افزایش داشته است.


پنت هاوس های دارای قیمت نجومی!
در زعفرانیه تهران اگر بخواهید یک پنت هاوس 330 متری با امکانات کامل مانند: سیستم هوشمند، استخر، جکوزی، سونا، روف گاردن، دوربین و... بخرید، باید هزینه ای معادل 5.5 میلیارد تومان بپردازید! حال اگر به دنبال پنت هاوسی با متراژ کمتر و مثلا 230 متری با امکاناتی نظیر: بالکن، اپن فرنگی، لابی، استخر سالن اجتماعات، درب ریموت، سونا،جکوزی، آنتن، مرکزی، آسانسور، رادیاتور چیلر و.. هستید، میتوانید با 4.5 میلیارد تومان ناقابل مالک این ملک لوکس شوید!
حال فرض کنید که درآمد شما 3 میلیون تومان است و تصمیم گرفته اید 2 میلیون تومان در ماه پس انداز کنید تا یکی از این پنت هاوس ها را بخرید. با این فرض، 2 قرن طول میکشد تا بتوانید صاحب یکی از این پنت هاوس ها بشوید! این تازه درحالیست که در تمام این 200 سال قیمت ملک بالا نرفته و قدرت خرید شما هم پایین نیاید!


پنت هاوس های دارای متراژ 1200 متر!
معوملا پنت هاوس ها زیر 500 متر هستند اما وقتی به برخی از فایل ها و آگهی های مشاورین املاک نگاهی می اندازیم، با متراژهای تا 1200 متر هم رو به رو میشویم! این پنت هاوس ها معمولا در ولنجک و نیاوران و الیهه قرار گرفته اند و حساب قیمت آنها از دست خیلی ها در رفته است! با توجه به گفتگوهایی که با مشاورین املاک در منطقه نیاوران انجام شده است، خرید یک پنت هاوس 1100 متری در این منطقه  نزدیک به 39 میلیارد تومان هزینه در پی دارد. محل جغرافیایی ملک، امکانات و تجهیزات پیشرفته، مصالح درجه یک در ساخت و همچنین دیدگاه ابدی نسبت به ملک باعث بوجود آمدن چنین قیمت نجومی ای شده است. این پنت هاوس دارای امکاناتی از قبیل: استخر شیشه‌ای، سونا، جکوزی، 6 پارکینگ اختصاصی، روف گاردن، دستگیره‌های طلا، سالن بدن‌سازی، 5 اتاق خواب، حیاط، سوئیت و ... میباشد.
در زعفرانیه نیز یک پنت هاوس 1200 متری که دارای امکاناتی از قبیل سالن بدنسازی، سرایدار، روف گاردن، استخر، سونا، جکوزی،‌رادیاتور اسپیلت، شومینه،‌لابی و 6 پارکینگ است، به قیمت 30 میلیارد تومان به فروش میرود. در ولنجک نیز یک پنت هاوس 1200 متری با عمر 15 سال ساخت که دارای 5 اتاق خواب، آسانسور اختصاصی،‌سونا، جکوزی، سالن اجتماعات، بالکن مبله، لابی، روف گاردن، سیستم هوشمند است، به قیمت 21 میلیارد تومان به فروش میرود.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم