ساختمان آلومینیوم وضعیت بدتری نسبت به پلاسکو دارد و باید سریعا تخلیه شود

ساختمان آلومینیوم وضعیت بدتری نسبت به پلاسکو دارد و باید سریعا تخلیه شود
یکی از کارشناسان بیمه گفت: بناهایی مانند پلاسکو به دلیل ریسک بالا اصلا قابلیت بیمه شدن ندارند و شهرداری باید به سرعت واحد های مستقر در ساختمان های مشابه مانند ساختمان آلومینیوم را به خارج از شهر منتقل کند.

حوادثی مانند پلاسکو منجر به افزایش آگاهی مردم میشوند
به گزارش شابش؛ خسرو فرشچیان در گفتگویی که با فارس داشت عنوان کرد: متاسفانه بیمه آتش سوزی در کشور ما هنوز جا نیفتاده و بسیاری از آپارتمان های مسکونی، تجاری و اداری ما بیمه آتش سوزی نیستند، اما برخی حوادث مانند پلاسکو به صورت اتوماتیک باعث میشوند مردم احساس نیاز به این بیمه کنند. مثال مشابه دیگری که در این خصوص میتوانم بزنم بیمه شخص ثالث است. قبل از زمانیکه که بحث دیه مطرح بشود وضع بیمه شخص ثالث هم همین بود، اما بعد از اینکه مردم متوجه خسارات سنگین دیه شدند، به بیمه شخص ثالث روی آوردند. فرشچیان در ادامه گفت: حوادثی مثل آتش سوزی حادثه پلاسکو میتواند جرقه ای برای شرکت های بیمه و سندیکاهای بیمه باشد تا با استفاده از این فرصت، خدمات و پتانسیل های بیمه آتش سوزی را به مردم معرفی کنند. البته مشخص است که الزامی در این کار نیست و عقد قرارداد باید آزادانه و با توافق طرفین صورت بپذیرد.

ساختمان آلومینوم وضعیتی مشابه و حتی بدتر از پلاسکو دارد
این کارشناس بیمه در خصوص دیگر مناطق قرسوده تهران گفت: متاسفانه ساختمان آلومینیوم در خیابان اصلی و پر تردد شهر قرار گرفته و تمامی واحدهای تعمیراتی را در خود جای داده است. این درحالی است که واحدهای تعمیراتی نباید در داخل شهر باشند و باید به حاشیه ها منتقل شوند. مسئله دیگر، تناسب میان شغل و ساختمان است. مشاغلی از این دست نهایتا باید در ساختمان های حداکثر 2 طبقه ای فعالیت کنند. پس در بهترین حالت و پس از بازسازی این ساختمان، باید واحدهای فعلی فورا تخلیه شده و مشاغلی مانند مشاورین املاک یا واحدهای تجاری در آن به فعالیت بپردازند.

با فرض بیمه شدن این واحدها، تکلیف جان مردم چه میشود؟
نمیتوان صورت مسئله را پاک کرد و چشمها را بر روی حقیقت بست. با فرض بر اینکه بیمه ریسک مالی را بپذیرد و واحدها را بیمه کند، تکلیف جان مردم و ساکنین این ساختمان چه میشود؟! از ابتدا نباید اجازه فعالیت چنین مشاغلی در ساختمان آلومینیوم داده میشد، اما حال که این کار انجام شده باید سریعا واحدهای فعلی تخلیه و نوسازی شوند و کاربری شان نیز تغییر پیدا کند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم